Pazartesi , Ağustos 19 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Muş'ta 5 uzman doktor, hafta sonu tatillerinde köyleri gezerek vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti veriyor

Kentteki özel bir hastanede görev yapan acil, nöroloji, dahiliye, çocuk hastalıkları, kardiyoloji uzmanı doktorlar, kırsaldaki hastaneye gitme imkanı olmayan vatandaşlara ulaşmak amacıyla sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Hastane yönetiminin de destek verdiği doktorlar, kendilerine tahsis edilen ambulansla hafta sonu tatil yapmak yerine köyleri dolaşarak vatandaşları sağlık taramasından geçiriyor.

Vatandaşların şikayetlerini dinleyen, ilaçlarını nasıl kullanacaklarını anlatarak gönül bağı kuran doktorlar, sağlık kurumuna yönlendirilmesi gerekenlere de tetkiklerini ücretsiz yapma imkanı sunuyor.

Proje kapsamında merkeze bağlı Kıyık köyüne giden doktorlar, vatandaşları muayene ederek dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirdi.

"Bize gelemeyenlerin evine gidiyoruz"

Hastane başhekimi ve acil tıp uzmanı Sinan Kaya, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, kentte çetin geçen kış mevsimi ve imkansızlıklar nedeniyle hastaneye gelmekte zorlanan yaşlı ve yatalak hastalar için köy köy gezdiklerini anlattı.

Hastanede görev yapan gönüllü doktorlar ve sağlık personeliyle kırsal bölgelerdeki hastalara yardımcı olmaya çalıştıklarını aktaran Kaya, "Köylerde hastalar gelip sağlık taramasından geçiyor. Bize gelemeyen hastaları evlerinde ziyaret ediyoruz. Acil durumu olan hastaları ambulansımızla gereken tedavisini yapmak için hastaneye götürüyoruz. Vatandaşların yoğun ilgisini görüyoruz." diye konuştu.

Nöroloji uzmanı Durmuş Ali Şahin de muayenenin yanında bölge halkıyla tanışma fırsatı da bulduklarını belirterek, "Burada sağlık hizmetini almakta zorlanan hastalara yardımcı oluyoruz. Köyde mevcut hastalara baktık ve bazılarına yönlendirmelerde bulunduk." dedi.

Dahiliye uzmanı Hasan Güney, kırsal alanda yaşayan vatandaşların kış mevsiminde hastalandıkları zaman merkezdeki hastanelere ulaşmada zorluk çektiklerini dile getirerek, "Biz de 'bir nebze faydalı olur' düşüncesiyle hafta sonlarında köylere gidip hastaları evlerinde muayene ediyoruz. Tedavi imkanımız varsa tedavi ediyoruz, hastaneye yatma durumu olursa ambulansımızla hastaneye götürüyoruz." diye konuştu.

Hafta sonu evde oturmak yerine şifa dağıtmayı tercih ettiklerini kaydeden kardiyoloji uzmanı Atilla İçli ise merkeze ulaşamayan hastalara faydalı olmak için böyle bir proje başlattıklarını söyledi.

Köy muhtarı Mustafa Sönmez da doktorlara gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
Kaynak :HaberTürk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Muş’ta zorunlu hizmet yaptım. Zorunluyu bitirip de kalan yoktu hastanede. Özel hastane elinde hekimleri tutmak için astronomik teklifler yapıyordu. Şimdi hafta sonu bedava çalıştırıyor. Geldiğimiz nokta bu.

Kimse sosyal sorumluluk falan atmasın. Doktor hasta bakarak para kazanır berber saç keserek. Hafta sonu bedava saç kesimi yapar mı, evlere gidip saç keser mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009