Pazartesi , Ağustos 19 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt’e kurulmasını müjdelediği Tıp Fakültesi’nin oluşum süreci Siirt Milletvekili Osman Ören ile Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman arasında bulunan husumetin alevlenmesine sebep oluyor. Ören ile Erman arasında husumetin Tıp Fakültesinin nerede kurulacak inadıyla birleşince çatışmaları da beraberinde getirdi. Yaşanan olumsuzluklar ise komisyonu etkiledi

Aralarında ‘İhanet’ davası yüzünden büyük husumet bulunan AK Parti’nin Siirt mevcut Milletvekili Osman Ören ile Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Erman’ın kavgaları Fakülte’nin kurulmasına yansıyınca işler birbirine dolandı. Hal böyle olunca bir an önce kurulması planlanan Tıp Fakültesi’nin kurulum aşamasında arsa tartışması büyüdükçe büyüyor. Rektör Erman, Tıp Fakültesi “Kezer bölgesinde kurulsun” inadını tutturmuş, Milletvekili Ören ise, “farklı bir yerde kurulsun” diye büyük uğraş veriyor. Bu sebeple her ay toplanması gereken ve AK Parti Milletvekili Osman Ören, Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Erman, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, AK Parti Siirt Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür’dan oluşan Komisyon heyeti bu yüzden 3 aydır toplanamıyor.

Siirt’in menfaati için gecesini gündüzüne katan Vali Ali Fuat Atik, Ören-Erman kavgasında arada kalmamak için olaydan uzak durmaya çalışıyor. Rektör Erman ve Milletvekili Ören’in kavgasında inanılmaz ama Rektör 1-0 önde gibi. Çünkü Kezer bölgesinde inatlaşan ve Osman Ören’in geride kalmasıyla meydanı boş bulan Erman, Tıp Fakültesinin Morfoloji binası ve Öğrenci Laboratuvarları binasının kurulması için kolları sıvadı.

“NAMUSSUZ REKTÖR OLDU REKTÖR BEY!…

Bu işte en karlı çıkacak tek kişi ise Çelebi Oteli sahibi Faraç Çelebi. Tıp Fakültesinin kırıma uğradığı bu olayda, Tıp Fakültesi’nin bir bölümü Kezer bölgesinde kurulması durumunda Çelebi’nin Kezer Kampüsü yanı başındaki arazisi yüzde 100 değer kazanacak, Otel işletmesi canlanacak ki, Daha düne kadar Rektör Erman hakkında ağza alınmayacak sözler sarf eden Faraç Çelebi’nin geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan ‘makam aracı’ ile ilgili haberlerinin ardından Rektör Erman’ı destekler paylaşımlar yapmasının altında yatan etkenin bu olduğu az çok anlaşıldı.

YİNE BU İŞİ ÇÖZSE ÇÖZSE VALİ ALİ FUAT ATİK ÇÖZER!..

Siirt’in menfaatini kendi menfaatlerinin altında görenler bu inatlaşma kavgasında Siirt’in kaderiyle adeta oynarken, gerçek anlamda Siirt menfaati için gecesini gündüzüne katan Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in bir an önce komisyonu toplayıp, Rektör ve Milletvekilinin bu anlamsız kavgalarına bir son vermesi bekleniyor. Vali Atik’ten umudu olan Siirtliler ise, bu işin çözümü noktasında Siirt’in esnaf ve sanatkârının göz önünde bulundurulmasını ve Tıp Fakültesinin Siirt Merkeze yakın bir alanda yek olarak kurulmasını istiyor.
Kaynak:siirtpress.com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
"bu işin çözümü noktasında Siirt’in esnaf ve sanatkârının göz önünde bulundurulmasını ve Tıp Fakültesinin Siirt Merkeze yakın bir alanda yek olarak kurulmasını istiyor." ahuahahahah fakültenin kuruluş amacını son cümleye saklamışlar. Her ilçeye tıp fakültesi asdfghhkkşi. Eğitim seviyesimi myo nun bile altına çekecekler bu gidişle
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Pratisyenlik ve aile hekimliği için kesinlikle son birkaç yıl. Üzerine bir 4-6 yıl ekle o da uzmanlığın durumu işte. Yine bir 10 senesi var en az uzmanlığın. İlk bolus mezun sayısı bu yıl olacak. Pratisyenliğin sonu diyebiliriz. Hele bundan sonraki yıllar iyice artacak mezun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009