Cuma , Ağustos 23 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, "Sağlık Bakanlığından bir an önce 2019 yılı kadrolarını ilan etmesini ve sağlık çalışanlarını atamasını bekliyorum." dedi

Sağlık Profesyonelleri Platformu üyeleriyle TBMM Konferans Salonunda bir araya gelen Aycan, sağlık çalışanları açısından ortada "ciddi bir sorun olduğunu" ifade etti.
Sağlık platformu kapsamında 550 bin kişiyi temsil eden meslek mensuplarının temsilcileriyle bir arada olduklarını belirten Aycan, bu kesimin en temel sorunun "atama" olduğunu dile getirdi.

Bu talepleri desteklediğini belirten Aycan, "Sağlık profesyonellerinin bu atama talebini Sağlık Bakanlığına ileteceğim. Sağlık Bakanlığından bir an önce 2019 yılı kadrolarını ilan etmesini ve sağlık çalışanlarını atamasını bekliyorum. Sağlık Bakanlığının bu sesi duymasını istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Aycan, farklı zamanlarda farklı şekillerde bu konu üzerinde çalıştıklarına değinerek, bu sorunu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmalarda da gündeme getirdiğini anımsattı.


"İnşallah Sağlık Bakanlığı bu sese kulak verecektir." ifadesini kullanan Aycan, "550 bin sağlık çalışanın atama bekliyor olması çok ciddi bir sorun. Bu bir plansızlığın ve programsızlığın da göstergesi." diye konuştu.

Sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunu vurgulayan Aycan, sadece uzman doktor istihdam ederek sağlık hizmeti verilemeyeceğini, ekibin her bir üyesine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Aycan, sağlık meslekleri kanununda da bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.
Kaynak:Haberler.com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Hitrisin yazdı:
04.02.2019 - 15:52:39
Bakanlığın dra ihtiyacı yok kaliteli olanlar hariç onunda sınavla anlarlar adam tusu kazanmış hala 1 sene sonra başlıyor ihale yok bişey yok ekonomiden mi acaba
Bir doktorun kalitesinin sınavla anlaşılabileceğini nasıl iddia edebiliyorsunuz? Hadi bunu geçtim, bir doktoru nasıl kaliteli ya da kalitesiz diye yaftalayabiliyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
haklısın sayın hocam ama, 10 kişilik işi 3-5 kişiye yaptırıp personel maliyetlerini düşük tutmak varken kimin umurunda, yoğun çalışmayla kantiteyi yine tutturuyorlar, parası olan(ya da kıyak sağlık hizmeti kapsamındakiler) en nitelikli sağlık hizmetini yine alıyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009