Perşembe , Nisan 25 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Adana'da özel hastanede yapılan burun eti ameliyatından sonra kan kusmaya başlayan, karın ağrısı çeken, 3 gün sonra da fenalaşıp, yoğun bakım ünitesine alınan üniversite öğrencisi Leyla Sönmez (24), yaşamını yitirdi.

Gece uyurken nefes darlığı çektiği için kentteki özel hastanede 29 Ocak günü burun eti ameliyatı olan İstanbul'da özel üniversitede acil tıp teknisyenliği bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Leyla Sönmez, operasyonun ardından alındığı odada karın ağrısı çekmeye başladı. Endişelenen genç kızın ailesi, doktora ve hemşirelere haber verdi. Doktorların, "Kızınız naz yapıyor. Bir şeyi yok. Yakında taburcu edeceğiz" sözleri üzerine aile, kızlarının iyileşmesini bekledi. Fakat Leyla Sönmez'in ağrıları arttı ve sürekli kan kusmaya başladı.

KALBİ DURDU, İÇ ORGANLARI ÇÖKTÜ

Ameliyattan 3 gün sonra fenalaşıp Adana Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Leyla, buradan da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Leyla Sönmez'in duran kalbi, doktorların müdahalesiyle yeniden çalıştırıldı. Yoğun bakım servisine alınan genç kızın iç organlarının çöktüğü tespit edildi. Yoğun bakım ünitesinde 2 gün yaşam savaşı veren Sönmez, geceyarısından sonra, doktorların tüm çabalarına karşın yaşamını yitirdi.

Genç kızın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Kızlarının ölümünde ameliyatta görevli doktorun ihmali olduğunu öne süren baba Ali Haydar Sönmez, avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Sabah
Şu haberleri okudukça o kadar çok korkuyorum ki, şeytan diyor ki tekrar tusa kas, gir halk sağlığına ama sonra tekrar kendime şunu diyorum bu devlet seni okuttu ve onca emek verdin şimdi bunların hepsi israf olacak hem kaderinde böyle bir durumu yaşamak varsa halk sağlıkçı bile olsan bu sefer arabayla giderken bir yayaya çarparsın onu komaya sokarsın değişen birşey olmaz diyor. Herkese kazasız belasız ve komplikasyonsuz cerrahiler dilerim. Allahım tüm hekimlerimizi tedavileri konusunda utandırtmasın inşallah.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dada yazdı:
04.02.2019 - 12:11:27
Şu haberleri okudukça o kadar çok korkuyorum ki, şeytan diyor ki tekrar tusa kas, gir halk sağlığına ama sonra tekrar kendime şunu diyorum bu devlet seni okuttu ve onca emek verdin şimdi bunların hepsi israf olacak hem kaderinde böyle bir durumu yaşamak varsa halk sağlıkçı bile olsan bu sefer arabayla giderken bir yayaya çarparsın onu komaya sokarsın değişen birşey olmaz diyor. Herkese kazasız belasız ve komplikasyonsuz cerrahiler dilerim. Allahım tüm hekimlerimizi tedavileri konusunda utandırtmasın inşallah.
hocam ben yanlış anladım sanırım ama şöyle bi sonuç çıkyo yazdığınızdan : halk sağlığı uzmanı olursam verdiğim emek boşa gider :D öyle demek istememişsinizdir mutlaka ama okuyun bakın :D
orduluDr yazdı:
04.02.2019 - 12:32:35
dada yazdı:
04.02.2019 - 12:11:27
hocam ben yanlış anladım sanırım ama şöyle bi sonuç çıkyo yazdığınızdan : halk sağlığı uzmanı olursam verdiğim emek boşa gider :D öyle demek istememişsinizdir mutlaka ama okuyun bakın :D
Halk sağlığı uzmanlığı boş bir uzmanlıktır zinhar demedim. 12 Yıldır kbb uzmanıyım, şimdi halk sağlığı yaparsam kbb için verdiğim emekler çöp olacak. Kafa karışıklığı, üzüntü ve karamsarlıkla yazdıklarım yanlış anlaşılıyorsa afedersiniz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009