Pazartesi , Ağustos 19 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Cumhuriyet Savcısı Aykut Çelik kendisine cep telefonu aracılığıyla tacizde bulunan doktor F. Ö.B.’ye görülmemiş bir ders verdi. Aykut Çelik, telefonuna gelen hakaret içerikli mesajlar ardından savcılığa başvurunca şüphelinin doktor olduğu ortaya çıktı. Şüpheli hakkında ‘hakaret’ suçu kapsamında dava açıldı. Doktor uzlaşmak isteyince Çelik, Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’na 5 bin lira bağışta bulunmasını istedi. Bunun üzerine F.Ö.B. hemen bağışta bulundu.

O dönem Fethiye'de görev yapan Cumhuriyet Savcısı Aykut Çelik, kendisini telefon üzerinden rahatsız eden ve hakaretlerde bulunan F. Ö.B. hakkında suç duyurusunda bulundu. Şüphelinin doktor olduğu ve Şanlıurfa'da görev yaptığı ortaya çıktı. Şikayet üzerine F. Ö.B. hakkında başlatılan soruşturma kapsamında dava açıldı. Doktor uzlaşmak isteyince Savcı Çelik görülmemiş bir ders verdi.

HAKARETTE BULUNDU

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede olay şöyle anlatıldı: Geçtiğimiz aylarda F. Ö.B. tanışmak amacıyla Savcı Aykut Çelik'e Whatsapp üzerinden mesaj gönderdi. Bunun üzerine Çelik, numarayı arayarak kim olduğunu sordu. Şüpheli tanışıp konuşmak istediğini söyledi. Aykut Çelik ise bu talebi kabul etmedi. Bunun üzerine şüpheli müştekiye yönelik hakaret içeren ifadeler kullandı. Müştekinin telefonu kapatmasına rağmen mesaj göndererek yeniden hakaret içerikli sözlerle taciz etmeye devam etti. Bu durum ardından savcı, şüpheliden şikayetçi oldu.

Şanlıurfa'da doktorluk yaptığı ortaya çıkan şüpheli alınan savunmasında suçlamayı kabul etti ve ilgili savcılıkça 'hakaret' suçu kapsamında dava açıldı.

ŞEHİT AİLELERİNE YARDIM

Hakkında dava açıldığını görmesi ardından F. Ö.B., Cumhuriyet Savcısı Aykut Çelik ile uzlaşmak istedi. Çelik ise Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'na 5 bin lira bağışta bulunması karşılığına uzlaşabileceklerini belirtti.

F.Ö.B., belirtilen vakfa 5 bin lira bağışta bulunarak makbuzunu müştekiye gönderdi.

Sabah
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Cumhuriyet Savcısı'ndan tacizci doktora ders!

 #4221704  gönderen the_dr
 01.02.2019 - 18:04:08
drela64 yazdı:
01.02.2019 - 15:45:28
bu nasıl başlık böyle?
içeriği copy paste yaparlar anlarım , konu başlığını da haberle niye aynı atmak zorunda hissediyorlar onu anlayamıyorum işte.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ya haberciler iyice çığrından çıktılar. Tacizci doktora ders! Yok canım. O doktor hanım nasıl işine gücüne devam edecek? İnsanlar neler neler yaşıyor, gizli kapaklı.
Üstelik kendi meslektaşlarının sitesinde atılan başlık...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Cumhuriyet Savcısı'ndan tacizci doktora ders!

 #4221921  gönderen Pearlyy
 01.02.2019 - 22:57:52
dr hanım olayın oyle olmadığını yazmış.. ama haberin kalkması için mahkeme karari gerekiyormus.. mahkeme de savcinin elinde ülkede adalet olmayınca hukuk işlemeyince insanlar hakim savcı oldum diye istediğini yapio