Salı , Kasım 13 2018
Kategori dışı mesajlarınız....
Delinin biri kuyuya tas atmış kırk akıllı cıkaramamış. Nitelikli insanlara zaman kaybettirmekten baska hiç bir amacı olmayan niteliksiz bi girdi. Amerika'da saglık için her adım ücretli mesela. Bu sebeple sadece gercekten gitmesi gereken insanlar hastaneye basvuruyor. Bizde ise polikliniklerde ve acilde bakılan hastaların büyük bir kısmı can sıkıntısından hastanede dolaşıyor. Bence bişey için yorum yapıp konusulacaksa bunu konusabiliriz hepimizin müzdarip oldugu ve günlük çalışma tempomuzu hepimiz için zorlaştıran konuları. Yoksa bu girdiye cevap yazarsın yarın biri bi girdi daha sağlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Yani sahsım adına calıştığım 170 bin nüfuslu ilçede ayda hastaneye yapılan muayene giriş sayısı 52 bin. Yani her ay ilçede yansıyan her üç kişiden birisi hastaneye başvuruyor. Ya da söyle söyleyim totalde 3 ayda ilçede yasayan herkes bir kere hastaneye giriş açtırmış oluyor. Yani bu istikrarlı bi şekilde sürekli böyle. Peki sizce böyle bişey gercekten olabilir mi. Sanırım cevabı herkes biliyor. Bu ne demek hastane personelinin normalden çok daha fazla gereksiz mesai harcaması demek. Devletin sırtına gereksiz külfet demek. Dolayısıyla bu külfeti karsılamak için daha fazla vergi demek. Bence gereksiz entirilerle urasmak yerine vatanını seven herkes bir kişiyi gözüne kestirip olabildiğince bu konularda bilinçlendirmeye calıssa daha hos olur
Kullanıcı avatarı

Re: doktorun 350 lira vererek kolayca uzman olabilmesi

#4213723  gönderen drsv
 14.01.2019 - 22:25:59
memluklu yazdı:
14.01.2019 - 09:40:41
drsv yazdı:
13.01.2019 - 14:58:38
Bide 'doktorun aşırı yüksek maaşı azaltılmalı' diye de yazmışlar :DD gerizekalı insanlara acıyorum sadece!
Icimizde de , şuan bu siteyi kullanlarda bile bu dusunce mevcut .
Demek ki onlar da gerizekalı o zaman:D Ülkede o kadar yüksek maaş alanlar var bir doktor kadar eziyyet çekmeyen ama doktordan yüksek maaş alan, bir doktorun 1saatinde 1gece nöbetinde yaşadığı stresin onda birini yaşamayan... daha da saymak isterdim ama uzatmıyayım :roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009