Perşembe , Haziran 20 2019
Kategori dışı mesajlarınız....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
sanki parayı bastıran uzman oluyor, yer israfı beyinlerde anca bu kadar mantık olur
uzmanlığa girmekle uzmanlık bitmiyor, uzman olmak demek; yıllar süren o akademik düzeydeki uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlaman demek, bölümüne göre belki haftada 90 saatini hastanede ailenden uzakta çalışarak geçirmen demek, uykusuz geceler, bozulan sağlık demek
uzmanlığın değeri tus puanıyla ölçülemez, artı cerrahinin değeri mevcut şekliyle tus ile hiç ölçülemez, tus bünyesinde cerrahi yetenek sınavı bile yok ki
bunu düşünenin beyin tümörü çıkarsa, disk hernisi olursa 70 puanlık dermatologa ya da ÇRS uzmanına, apandisi patlarsa, kolon ca olursa da biyokimya ya da tıbbi genetik uzmanına falan gidebilir o halde (not: cerrah değilim)
ayrıca bir çok ülkede tus tarzı bir sınav yok, bazılarında sadece bitirme sınavı mahiyetinde bilgi düzeyini ölçen, bir baraja sahip yeterlilik sınavı var, yine sıralamaya dayalı bir sınav yok, belki göreve başlamak için böyle bir sınav önerilebilir, ancak ondan önce tıp fakültelerinin kalite standartlarının korunması için her mahalleye tıp fakültesi açmaya son verilip, standardın altındakiler kapatılmalı, eğitim kalitesini düşüren artmış kontenjanlar ivedi olarak düşürülmeli, ondan sonra gerekirse baraj sınavı değerlendirilmeli
Çoğu insan 36 saatlik nöbetleri bilmiyo cerrahi asistanlarının ayda 15 nöbete varan nöbetleri nöbet ertesi çalıstığından habersiz. Kücük yerlerde benim bitirdiğim fakültede mesela tek asistan olup servis nöbetini intörnlerin asistanla dönüşümlü tuttuğu, yani asistanın hergün icapçı olduğu branşlar var. Bence buna dikkat çekilmeli kendi ailem bile bilmiyo dahiliye yazsana diyorlar. Biz anlatmadıktan sonra ne bilsinler dahiliye pediatri cerrahi gibi branşların sosyal hayattan vazgeçmek kendini tamamen işine adamak olduğunu.
Kimse ve nerde çalışıyorsa ifşa olmalı bence dr olsa bu kadar konuşmaya meraklı bir tıp buralardan bir yerden çıkar cevap verirdi. Doktor olamamış kompleksli. Doğu görevi de dahil nedir bu doktor olamamış içinde kalmislardan cektigimiz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
gosipol yazdı:
11.01.2019 - 17:06:17
mhurkan yazdı:
11.01.2019 - 16:15:50
Adam ya troll ki inşallah öyledir... ya da çok ciddi cahil. Bunları ne okurum ne de canımı sıkarım. Kaybetmiş insanların kaybetmişliklerine zaman harcamayınız. :)
Hocam işin garibi bunu yapan bir hekim. Trol olarak kendini nitelendirse dahi toplumda bu tarz şeyler infial yaratıyor. Bugün zaten ekşide şöyle böyle yazıyor dedi bir hasta yakını. Ben de geçiştiriyordum zaten trol diye. Fakat bugün üstüne bu da gelince bir yerden başlamak lazım dedim. Biz trol olduğunu pek tabi anlıyoruz. Fakat halk anlamaz. Ayrıca bu gibi yerleri referans alıp haber yapan bir çok site var.
Tabi haklısın ancak ben bunlara kafa yormayı çoktan bıraktım. Hekimini koruyan bir devlet yok ki. İşte drtus.com gibi sitelerde derdimizi anlatıyoruz, birbirimize. :D