Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Randevusuz geldiği hastanede sıra beklemek istemeyen ve görevli göz doktoru İbrahim Etem Ay'a "Ben şimdi telefon açarsam görürsün, ben sana baktırmasını bilirim" diyerek gözdağı verip ardından da "Eşek gibi bakacaksın" diye bağırarak hakaret ve tehditler savuran hasta yargılandığı davada, 6 bin 580 TL para cezasına çarptırıldı

Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Göz Polikliniği'ne 2 yıl önce muayene için gelen U.S., kendisiyle ilgilenilmediği gerekçesiyle poliklinikte görevli Dr. İbrahim Etem Ay ile tartışmaya başladı. Doktor Ay'ın sırası gelince bakacağını söylediği U.S., iddiaya göre 5-6 kez, "Eşek gibi bakacaksın" dedi. Dr. Ay'ın şikayeti sonrası U.S. hakkında, "hakaret" ve "basit tehdit" suçlamasıyla kamu davası açıldı.

Antalya 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına sanık U.S., şikayetçi İbrahim Etem Ay ve tarafların avukatları katıldı. U.S., üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi. Mahkeme heyeti U.S.'yi, toplam 6 bin 80 lira adli para cezasına mahkum etti.
Kaynak :cnnturk
Kullanıcı avatarı
magandanın ceza almasına mı sevineyim, 2 yıl önce gerçekleşen olayın cezasının daha yeni kesilmiş olmasına mı üzüleyim bilemedim.

eğer ki bu maganda mhrsden randevu alıp kapıda bekletilseydi ve doktora hakaret etmeyip de sabim i arasaydı o zaman doktor arkadaşımızın yazılı savunmasını 1 haftada alırlardı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dr_ftrr yazdı:
09.01.2019 - 20:09:58
magandanın ceza almasına mı sevineyim, 2 yıl önce gerçekleşen olayın cezasının daha yeni kesilmiş olmasına mı üzüleyim bilemedim.

eğer ki bu maganda mhrsden randevu alıp kapıda bekletilseydi ve doktora hakaret etmeyip de sabim i arasaydı o zaman doktor arkadaşımızın yazılı savunmasını 1 haftada alırlardı.
ama o hasta. Hasta hep haklıdır