Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Yeryüzü Doktorları Derneği (YDD), gönüllü çalışan Türk doktorlarıyla, Suriye'de terör örgütlerinden temizlenen bölgelerdeki sivillere sağlık ve insani yardım hizmeti veriyor

Suriye'deki gönüllü ekipleriyle faaliyet gösteren YDD, hem sağlık hem de insani yardım çalışmalarıyla geçen yıl binlerce sivile umut oldu.

Suriye'de terörden temizlenen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerindeki halka sağlık hizmeti ulaştıran dernek, 2018 faaliyet raporunu AA muhabiriyle paylaştı.

Raporda, savaş mağduru binlerce kişiye sağlık hizmeti vermek için Azez ve Afrin ilçelerinde 2 klinik açıldığı belirtildi.

Ekiplerin, Suriye'deki sığınmacı kampları ve okullardaki bit salgınlarının ardından yaklaşık 3 bin çocuğu belirli aralıklarla bit taramasından geçirdiği aktarılırken derneğin geçen yıl Suriyeli mültecilere yönelik toplam 18 bin 872 muayene gerçekleştirdiği ifade edildi.

Aileler gıda yardımı

İnsani yardım çalışmalarına geçen yıl da katkı sağlayan dernek, bin 500 aileye gıda paketi, 512 aileye ise hijyen paketi dağıtımı yaptı.

Ramazan ayında da bölge halkına yardım ulaştıran dernek, bin 200 kişiye iftar verdi.

Dernek ayrıca İstanbul, Gaziantep, Şanlıurfa’daki göçmen sağlığı merkezlerinde 5 bin 781 Suriyeliye psikososyal destek hizmetleri verdi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
suriye' deki suriyeli mülteci mi ?

bizim basından kalite akıyor paçalarına kadar. haberi yapandan ta en tepeye kadar bir ton adam mültecinin tanımını bilmiyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Tabi tabi vicdan hıhı. Osmanlı zamanında ingilizlerle fransızlarla birlik olanlar aha bu suriyelilerin ataları. Şu an türkiyeye kaçıp gelen vatanını savunmaktan aciz şeref yoksunları ve türk kadınlarına tecavüz eden, cinayet işleyen, bulunduğu ortamı her daim pisleten, dağ hayatı yaşayanlar da onların torunları şu an. Bu suriyeye yardım götürülen suriyeliler de bunlardan farklı değil. Suriyeli doktoru dahil hepsi kaçmış kendi ülkelerinden. Burda sabah akşam koitus. Bizim türk askerlerimiz de suriyede. Şimdi neymiş vicdanmış. Hadi ordan. Bunlara yardım ediliyor da ne olacak sanıyorsunuz? Günü gelecek yine türk halkını bizleri sırıtımızdan bıçaklayacaklar. Bunların dini imanı çıkar. Bunlar için bende vicdan yok kardeşim. Türkün türkten başka dostu yoktur olamaz