Salı , Nisan 7 2020
Yasama ve yonetmeliklerle ilgili bilgi paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

Re: Asistanlıktan istifa sonrası atama...

#4210234  gönderen dr_demirci
 07.01.2019 - 13:37:23
dr.zdzda yazdı:
06.01.2019 - 13:31:46
dhy görevimin 3. ayında sağlık bakanlığı adına üniversitede asistanlık eğitimime başladım. Şu an 2. ayımın içindeyim, asistanlıktan feragat ve hatta memuriyetimden istifa etmek istiyorum. Asistanlıktan feragat için benim gibi sağlık bakanlığı kadrosundan eğitimini alan arkadaşlarım sağlık bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne asistanlıktan feragat için dilekçelerini verdiler. Bende asistanlıktan feragat ve dhy görevimden memuriyetten istifa etmek isterim ibarelerini içeren aynı dilekçeyi sağlık bakanlığına göndersem direkt uygun olur mu?

Yoksa önce asistanlıktan feragat edip ardından zorunlumu yaptığım yere geri döndürülüp oradan ayrıyetten mi istifa prosedürlerini izlemem gerekir?
memuriyetten istifa edebilirsiniz. prosedür sonlanınca en son kadronuzun olduğu yerden ayrılış yaparsınız
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
gogotusiyer yazdı:
26.03.2020 - 21:51:59
Yök kadrosu istifa sonrası direk zorunlu hizmet yerlerimize atanıyor muyuz?
Ben de istifa ederken burdan baya bakmıştım hocam. Dhy yi tamamlamışsanız siz dilekçe vermeden atamıyorlar anladığım kadarıyla ama dhy yi tamamlamamışsanız tekrar atanıp atanmana istifa ettiğiniz fakülteye göre değişiyor bence. Fakülteniz isminizi sağlık bakanlığına bildirirse atamaya katıyorlar direk ama bildirmezse siz dilekçe vermeden atamıyorlar. Benim fakültem bildirmedi muhtemelen çünkü istifa ettikten sonra bütün atamaları takip ettim hiçbir atamada ismim çıkmadı hatta geçenlerde sağlık bakanlığına yolum düşmüştü gitmişken sordum dhy li ilken naklen atanmış olarak görünüyorsunuz dedi.EAH falan yazmamda bi sıkıntı olur mu diye sordum hiç bi sıkıntı olmaz dedi.Ama feragat ederseniz dhy yi tamamlamamışsanız eski yerinize dönebiliyorsunuz kadro boşsa sanırım.