Salı , Haziran 2 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığının düzenlediği 2018-2019 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi. Törende 75 yaşında Tıp Fakültesi öğrencisi olarak beyaz önlük giyen Ali Yurdacan Ülgen, büyük ilgi gördü.

Resim

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencilere beyaz önlüğün eğitim hayatlarına attıkları ilk adımı simgelediğini belirterek, “Tıp Fakültesi, üniversitemizin ilk açılan fakültelerinden biri olup bugüne kadar birçok başarıya imza atmış; başarılı hekimler, uzmanlar, değerli bilim insanları yetiştirmiştir. Son iki yıl içerisinde aramıza katılan hocalarımızla Tıp Fakültemizin öğretim üyesi kadrosunu güçlendirdik. Hem Fakültenin hem de Hastanenin teknik alt yapı eksiklerini tamamlama ve mekan eksikliklerini giderme çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

55 YIL SONRA YENİDEN TIP ÖĞRENCİSİ OLDU

Törende 75 yaşında Tıp Fakültesi öğrencisi olarak beyaz önlük giyen Ali Yurdacan Ülgen büyük ilgi gördü. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın takdimi ile beyaz önlüğünü giyen Ali Yurdacan Ülgen, içindeki ateşin hiç sönmediğini belirterek, “1963 yılında Çapa Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyken bırakmak zorunda kaldığım eğitim hayatıma yeniden döndüm. İçimdeki tıp ateşi hiç sönmedi. Hocalarımın desteği ve emekleriyle gelecekte bir doktor ve bir insan olarak diğer insanlara faydalı olmak istediğimi sizlerin huzurunda belirtiyor ve saygılar sunuyorum” diye konuştu. Tören, başta Rektör Prof. Hüseyin Bağ olmak üzere akademisyenlerin takdimi ile 216 tıp fakültesi öğrencisinin beyaz önlüklerini giymesi ve günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Hürriyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ancak dalga geçin. Adamın azmini hırsını kimse görmek istemiyor. yaşıtları kahvehanelerde OK'ye dördüncü ararken ilim ve fen peşinde koşan bilgiye doymayan ve doktor olmak isteyen bir insan var. unutmayalım bey efendi tıp fakültesine başladığı zaman çoğumuzun babası bile doğmamıştı. kendisi ne istediğini çok iyi biliyor. tebrik etmek gerek ........
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Eğitim ve öğretimin ne yazık ki hakettiği önem ve değeri göremediği ülkemizde böyle bir olayın “ hekimler” tarafından eleştirildiğini , hatta bu olayın hadler aşılarak dalga geçme düzeyine geldiğini görünce aklıma şu geliyor “bu ülke sizlerle hiç bir yere gelemez” . 75 yaşında tıp okuma cesaretini ve azmini göstermiş bir insanı eleştirebilirsiniz ve buna herkes saygı duyar. Ancak utanmadan sıkılmadan tıp fakültesini bitirmiş bir birey olarak dalga geçiyor iseniz siz “sözde hekim” siniz demektir 75 yaşında tıp okuyan birey ise “özde hekim” demektir. Ben sizin gibilere “hekim” demiyorum “ 657 ye göre açılmış doktor kadrosunu dolduran sağlık personeli” diyorum. Çok iyi doktor olabilirsin ama “hekim” olmak başka birşey. Hekim demek çok iyi doktor olmak ile beraber saygı sevgi cesaret azim ahlak vb erdemli duyguları içerir.
Not : herhangi birini “yazılı olarak” ahlaksızlık ile suçlamıyorum. Üzerine alınan olursa beni ilgilendirmez.