Cuma , Nisan 19 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Samsun´un Bafra ilçesinde özel bir hastanede aralarında hasta tedavisi konusunda çıkan tartışmada aynı hastanede görevli meslektaşı Üroloji Uzmanı Dr. Hacı Bekir Genişer'i yumrukladığı öne sürülen Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yakup S., hastane yönetimi tarafından görevinden alındı.

Resim

Olay, 25 Kasım günü Bafra ilçesinde özel bir hastanede meydana geldi. DHA'nın haberine göre, üroloji Uzman Dr. Hacı Bekir Genişer, idrar yollarında rahatsızlığı bulunan bir hastayı ameliyat etti. Dr. Genişer, sağlığına kavuşan hastayı taburcu etmeden, hastaya daha önce bakan aynı hastanede görevli Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Yakup S.'ye danıştı. Dr. S., hastanın ameliyatının gereksiz olduğunu, tedavi yöntemleri uygulanabileceğini belirterek Dr. Hacı Bekir Genişer ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Dr. Yakup S., iddiaya göre yumrukla Genişer'e saldırdı. Hastane görevlileri müdahale ederek, kavga eden iki doktoru ayırdı.

YUMRUK ATTI, İŞİNDEN OLDU
Tartışma sonrası aldığı yumruk darbesiyle, yüzünde morluklar oluşan ve 7 gün iş göremez raporu alan Üroloji Uzmanı Dr. Hacı Bekir Genişer, meslektaşından şikayetçi oldu. Şikayet üzerine olayla ilgili adli soruşturma sürerken, özel hastane yönetimi de aldığı kararla, Dr. Yakup S.´nin iş akdini fesh edip, hastanedeki görevine son verildi.

Öte yandan, aldığı yumruk darbesiyle yaralanan Üroloji Uzmanı Dr. Hacı Bekir Genişer'in, rapor süresinin tamamlanmasıyla özel hastanedeki görevine yeniden başlayacağı bildirildi.

Habertürk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ettigi hipokrat yeminini unutup, sırf prim yapmak ve ben daha bilgiliyim, daha iyiyim gibi gösteriş yapmak için boyle meslektaslarina saldiran, onu hasta ve yakinlarina kötüleyen, keske bana gelseydiniz bu doktor sizi mahvetmis vs gibi sozler soyleyen doktorlar duyuyorum son zamanlarda. Ne yazik
Kullanıcı avatarı
furion07 yazdı:
02.12.2018 - 15:20:31
Haber sitelerinde konuya hakim vatandaşlarımız beyin cerrahının hastanın hakkını koruduğu için işten atıldığını, üroloji doktoruna sağlık bakanlığının soruşturma açması gerektiğini söylemişler.
hasta hakkını korumak için meslektaşını dövdüğüne inanan insanların olduğu bi ülkede yaşıyoruz..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009