Perşembe , Mayıs 23 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Koca, sağlık turizmi alanında kamunun yapacağı çok işlerin olduğunu, özellikle şehir hastanelerinin devreye girmesi ve ileri teknolojinin varlığıyla özel sektörün ölçeğinin çok üzerinde hizmetlerin yapılabileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Saç ekimi ve benzeri olabilir, ama kamunun organ nakli, kanser tedavisi, radyoterapi gibi daha üst düzeyde, daha üst ölçekte, devletler ile kamu ve özel sigorta şirketleriyle anlaşmalar yaparak yoğun bir döneme girelim istiyoruz. Abartarak söylemiyorum, dünyada bizim sunduğumuz sağlık hizmetlerini bu fiyatlarla sunan başka bir ülke yok. Almanya'da 250-500 avroya kadar değişen MR fiyatının, Türkiye'deki SUT fiyatı 61 lira. Bizim bypass ameliyatlarımızın rakamları dünyayla kıyaslanamaz. En ucuz olan Hindistan'dan bile ucuz. Bu ucuzluk daha alt model, daha düşük model, daha yetersiz teknoloji kullandığımızdan değil. Bilakis en üst teknoloji kullanılıyor, en iyi fiziki şartların oluştuğu ortamlar mevcut, en çok müdahaleyi güvenle yapan insan kaynağımız var. O nedenle biz çok tercih ediliyoruz. Ben geldiğimiz yerin daha üst noktalara taşınabileceğine inanıyorum. Bunu yapmak zorundayız."

Sağlık turizminde sunulan paketleri yoğunlaştırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile diyalog içerisinde olduklarını bildiren Koca, bu alanda hedefte bulunan ülkelerde ofisler açılmasını önemsediklerini dile getirdi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Okuyucu yorumu:

Bakanımız doğru söylüyor en ucuzu Türkiye ... sağlıkda el emeğinin bukadar beleş olduğu bir ülke yok daha dünyada. Tabi ucuza verirsiniz sağlık hizmetini. En baba ameliyatı yap kamuda eline o ameliyattan 100-200 TL bile geçmesin... el emeğinin bu kadar ucuzlatıldığı başka bir ülke yok. El kesesinden ağalık bu olsa gerek.
Yaptığı işin karşılığını alamayan başka bir meslek grubu yoktur Türkiye’de
Bu kadar ciddi bir işin altına girmek için bile ciddi emek vereceksin ,sonra o riski alacaksın ,sosyal hayatın sınırlanacak ,uykun olmayacak üstüne üstlük bedelini de alamayacaksın
Çalışırken hastaların bile Allah yardımcınız olsun işiniz çok zor dediği bu meslek ülkemizde ciddi bir şekilde sömürülüyor
Aldatılıyoruz
Emeğimizin karşılığını alamıyoruz
Bakın insanlar neden bu riskin altına girmiyor
İltifat marifete tabiidir
Bilim ve sanat değer verilmediği ve takdir edilmediği yeri terkeder çünkü
Çok utanç verici bir açıklama ,hatta zorbalık bir nevi siyasi emellerin en büyük propagandasıyız
Sözleşme kadrosu denilen şeyin de bana göre makarna ve kömür dağıtmaktan farkı yok
Çamaşır makinanız bozulsun eve gelen tamirci hiçbirşey yapmasa bile en az 100 lira servis ücreti alır
Siz parayla ölçülemeyecek şeyleri bile paraya döken sistemin içinde bir cpr yaptığımızda bile o maddiyatı elde edemezsiniz
Paranın lafının bile konuşulmaması gereken yerlerde bile mesleğinizle dalga geçer gibi fiyat biçilir sanatınıza
Bir hasta muayenesi veya bir cpr ın karşılığı veya bir appendektominin karşılığı bu kadar ucuz olabilir mi
Görsem bakanı zamanında Başbakan’a bağıran çiftçi gibi bağırmak istiyorum
Bu doktorların hali ne olacak sayın bakan
Anamızı ağlattınız be !!
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bu emeğimizin hiçe sayıldığının itirafıdır
Övünülecek bir şey değil
Bu arada kitap yazıp doktorları vicdansız paragöz olaral niteleyip popülizm üzerinden kitabının reklamıyla para kırmayı hedefleyen '' meslektaş'' a buyur burdan yak denilesi durum, bu mu paragözlük, bak bakanın itiraf ediyor, sen hangi ülkede hekim emeğinin bu kadar sömürüldüğünü gördün ey vicdansız
Kullanıcı avatarı
Sayin bakanim zam yapin surumden kazanilmiyo..saglik turizmi deniyo nerede bi fakir var geliyo bi kurus vermiyo.odemeden kaciyo..taburculuga para vermeden kaciyolar yada cok uzun yatiyolar. lutfen zengin turist istiyoruz.. pakistan afganistan irak azcik iran..bide nijer filan var.. hep mi parasizi gelir arkadas..2 kutu ilac almiyolar parasiz siz verin numune diyolar..
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
30.11.2018 - 16:02:21
'Bizim bypass ameliyatlarımızın rakamları dünyayla kıyaslanamaz. En ucuz olan Hindistan'dan bile ucuz'

KVC'cilerin affedersiniz yüzüne küfür etseniz daha samimi olur. resmen hırsızlık, emek hırsızlığı.
umarım o 100 tl'lik bypass size, çocuklarınıza ve ailenize yaparlar.
Kullanıcı avatarı
almanyada 500Euro
bizde SGKnın SUT fiyatı 61 TL demiş....
*
PEKİ SGK inanılmaz komik rakamlar ödediği halde nasıl oluyor da zarar edebiliyor????
*
http://www.karar.com/yazarlar/ibrahim-k ... diyor-4121

Hadi zarara sosyal devletin gereği dedin,
Genel Bütçeden finanse edilen bir hizmet, Genel Bütçeden sübvanse edilen bir kurumun bedava fiyatlarıyla yabancıya hizmet vermek akıl karı mıdır?
Kendini dünyaya peşkeş çekmek midir, iş bilmezlik midir, dangalaklık mıdır, nedir?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009