Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
HATAY'da sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan aile hekimi Ç.F., tutuklandı.

HATAY'da sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan aile hekimi Ç.F., tutuklandı.
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, merkez Antakya ilçesinde aile hekimi olarak görev yapan Ç.F.'yi, sosyal medya hesabı üzerinden ve kamuya açık alanlarda Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına aldı. Şüpheli, emniyette ifadesinin alınmasının ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Haber Türk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Jeanne yazdı:
28.11.2018 - 19:14:13
Peki Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün annesine hakaret eden fesli deliye diyanetin geçmiş olsun'a gitmesini ne yapacağız ?
İnsanlar ilişkilerini sevgi ve saygı üzerine kurar
her sevdiğine saygı da duyar ama her saygı duyduğunu da sevmesi gerekmiyor
şu an bu haber ve yorumlarında da yapıldığı gibi yani
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Gereksiz bir tartışma üslubu. Bir taraf nasıl kışkırtabileceginin farkında, diğer taraf da balıklama atlıyor. Arkadaşlar gayet basit olan şu ki cumhurbaşkanlığı hakaret edilmeyecek bir makam. Eleştirilebilir ama o makamdakine hakaret kendi ülkenize duyduğunuz saygı yoksunluğudur. Bence tutuklama olmamalı ama cezası da olmalı. Ne suçlar var tutuksuz yargılanan. Bazı arkadaşlar da kurtuluş mücadelemiz için keşke Yunan kazansaydı diyebilecek kadar gözünü kin bürümüş bir şahsı dini olgunlukta diye anlatmasın. Dini görüşü ne olursa olsun hayatını bu vatana adamış ömrünce savaş meydanlarında gezmiş bir kurucu lider için böyle ahmakça konuşmak çok daha ağır suçtur. Devlet erkanı da her bayram her kutlamada kurucu lideri saygıyla anarken böyle şahıslara da yakın durup kendiyle çelismemelidir.
Kullanıcı avatarı
hakaret etmiceksin arkadaşım.sosyal medyada da günlük hayatta da dilini tutacaksın.adamı vezir de eder rezil de eder dili....
gördük Atatürk e hakaret edeni de alıyolar içeri cumhurbaşkanına da...adalet keşke daha güzel işlese de şiddete karşı da tutuklamalar olsa... :/
Sayın cumhurbaşkanımız affetsin sonuçta makam olarak daha büyük ve büyüklük onda kalsın.kadir Mısırlıoğlu konusuna gelince kendisini gidip Üsküdarda görmüş biri olarak söylüyorum katıksız deli ve açıkça yalan söylüyor ben belgesiz konuşmam diyor ama ne hikmetse belgeleri hep masanın üstünde kalmış keşke aklına gelseydi de gösterseymiş diyor.ben de dindar bir insanım fakat dindarlıkla dinciliği karıştırmayalım. Doktorlar olarak atatürk konusunda sayın cumhurbaşkanımızın çizdiği noktayız ne sorgusuz itaat ne de delicesine iftira.ayrıca cumhurbaşkanına saygı duyulması gerekiyorsa aynı saygı bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e de duyulmalıdır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bir insanı sevmeyebilirsin hatta "sevmemek" en büyük özgürlüktür. Ancak hakaret etmek küçüklüktür.
Bir insanı eleştirebilirsin, eleştirmek en büyük haktır. Ancak hakaret basitliktir.

Benim muhalif bir insan olduğumu az çok biliyorsunuzdur ancak bir insana (makamını bir kenara bırakın) açıkça hakaret etmek yalnıştır. Makama hakaret etmek daha da büyük bir suçtur. Cumhurbaşkanını ve onun temsil ettiği fikirleri sonuna kadar eleştriyorum. Ancak doldurduğu makama saygı duymak mecburiyetindeyim.

Tabi adalet sistemimizin bir çok kararda olduğu gibi "taraflı" davrandığınında bir Türk vatandaşı olarak görüyorum. O ayrı bir konu....
Kullanıcı avatarı
levellıfe yazdı:
28.11.2018 - 19:54:39
tabi ki yumruk atan şahıs da tutuklanmalıydı
ama şu da bir gerçek ki
Cumhurbaşkanı, temsil ettiği konumdan ötürü, doktordan üstündür
Ama tutuklanmamış işte. Adam gelip sana yumruk atacak ama elini kolunu sallayıp çıkacak ne ala.