Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Etiyopyalı doktorlar, İstanbul ve Ankara'daki çeşitli hastaneleri ziyaret ederek, Türk sağlık sistemi hakkında bilgi aldı

Resim

AA muhabirinin Dış Ekonomik İlişkiler Kurulundan (DEİK) edindiği bilgiye göre, Türkiye'ye gelen 10 kişilik Etiyopyalı sağlık alım heyeti, Türkiye'deki hastaneleri, tedavi yöntemlerini ve klinik yeterlilikleri yerinde inceledi.

6 gün süren ziyaret boyunca İstanbul ve Ankara'daki çeşitli hastaneleri ziyaret eden doktorlar, Sağlık Bakanlığı'nda Türkiye'nin genel sağlık sistemi, kamu sağlık politikası, genel sağlık verileri ve yurt dışındaki sağlık yatırımları ve iş birlikleri hakkında bilgi aldı.

"SON 15 YILLIK PERİYOTTAKİ SAĞLIK VERİLERİNDE GÖRÜLEN CİDDİ İYİLEŞMEDEN ETKİLENDİK"

DEİK/Sağlık İş Konseyi üyelerinin geçen yıl Etiyopya'da sağlık turizmini geliştirmek için yaptığı girişimlerin sonrasında gelen doktorlar, Türkiye'deki sağlık sistemindeki dönüşümden, son 15 yıllık periyottaki sağlık verilerinde görülen ciddi iyileşmeden ve genel sağlık göstergelerinden etkilendiklerini aktardı.

Özel sağlık kuruluşlarının bir kısmı ile kendi üniversite hastaneleri ve üniversiteleri arasında eğitsel ve teknik iş birliği programları başlatmayı istekli olduklarını ifade eden heyet, aynı zamanda kendi sağlık kuruluşlarında sunamadıkları tedaviler için bu hastanelerdeki doktorlara yönlendirme yapacaklarını belirtti.

Heyette, Etiyopya'daki Mekelle Üniversite Hastanesi, Jimma Üniversite Hastanesi, Gonder Üniversite Hastanesi, Bahir Dar Üniversite Hastanesi, Hawassa, Black Lion Hastanesi ve St Paul's Millenium Hastanesinden doktorlar yer aldı.
Sabah
Hosgelmisler buyursun hekimlik yapsinlar ulkemizde, ben su anki hasta profiline bakarak sunu kendimden emince soyleyebilirim ; can guvenligimiz gelismemis afrika ulkelerinde cok daha guvenli :)))) Gelsinler bizim milletin kaprislerini, anlamsiz baskilari , cahil fikirleri gorsunler :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bırakın şu sağlıkta dönüşüm palavrasını. Doktorları ruhsuz, tatminsiz memurlara dönüştürmekte başarılı oldunuz tebrik ederim. Her gün bi doktor öldürülüyor, güvenliği sağlamaktan aciz (veya kasti) yöneticiler olduğu sürece kimse bizden sağlıkta dönüşüm palavrasına inanmamızı beklemesin.
Kullanıcı avatarı
hayran kaldıkları mevzu sağlıkta dönüşüm falan değil, kendilerinin henüz ulaşamadığı modern tıp düzeyimiz, bizdeki ''sağlıkta dönüşüm''ü henüz başaramamış! USA'ya gitseler daha da hayran kalırlar mesela, sunamadıkları hizmetler için bize hasta yönlendirecekleri beyanlarını aktaran haberi doğru kabul edersek bu durumun bir nevi kanıtı olur
bu arada foto Amerikan Hastanesi önünde çekilmiş :lol: :lol: :lol: