Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Diyarbakır'da, Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nın acil servisinde hasta yakınları arasında çıkan taşlı, bıçaklı ve sopalı kavgada 5 kişi yaralandı. Acil müdahale odası ve bir çok bölümde kavga sırasında hasar oluşurken, polis kavgayı havaya ateş açarak durdurdu

Resim
Diyarbakır merkeze bağlı bir köyde cuma günü düğün sırasında havaya av tüfeği ile ateş açılması sonucu 3 kişi yaralandı. Yaralılar, yakınları tarafından Diyarbakır Gazi Yaşargil Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.


DHA'nın aktardığı habere göre, yaralılardan ismi öğrenilemeyen bir kişinin yakınlarının, doktor ve sağlık ekibinin kalp krizi geçiren hastaya müdahale ettiği müşahade odasının kapısını zorlayarak açmaya çalışmasıyla tartışma başladı. Kapı açılmayınca yaralının yakınları müdahale edilmesi için kapıya vurmaya başladı.
Kalp krizi geçiren hastanın yakınları ise, hastalarına müdahale edildiğini söyledi. Kısa sürede tartışma kavgaya dönüştü. Hasta yakınları arasındaki sopa, bıçak ve taşların kullanıldığı kavga, acil servisi adeta savaş alanına çevirdi.

POLİS HAVAYA ATEŞ AÇARAK OLAYI SAKİNLEŞTİRDİ

Durumun bildirilmesi üzerine yetersiz kalan hastane güvenliğine destek olarak bölgeye polis ve jandarma sevk edildi. Kavganın devam etmesi üzerine bölgedeki polisler havaya ateş açmak zorunda kaldı. Bazı polisler ise tarafları sakinleştirmek için biber gazı kullandı.
Silah sesleri üzerine kavgaya karışanların bir kısmının da yaralı olarak kaçarken, kavgada 5 kişi yaralandı.

Polis olaya karışan ve tedavisi bitenlerin bir kısmını gözaltına alırken, kavgaya karışan ve yaralı olarak kaçanların yakalanması için de geniş kapsamlı çalışma başlattı.
Dha
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
İşte Türkiye, medeniyetler beşiği.

Avrupa bizi alsın bokumuzu mu temizlesin birlikte.

Devlet ve hükümet de farkında zaten dövüş kavga bitmeyecek bu ülkede, en azından geniş alanlı hastane koridorları yapalım da izdiham oluşmasın tek isteğimiz; işte sana saģlıkta devrim ve sınıf atlama.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
her ne hikmetse giresun olayını günlerce abartan basın bu olayı yazmadı ya da kıyıda köşede bir haber yaptı. insanın yakını hasta olunca ya da vefat edince etrafa saldırmak gibi bir hakkı olmadığını bu insalara öğretmek lazım. çoğu zaman mahkemede hakimler bile yakını hastalanmış, kafası karışmış bahanesiyle haksız ceza indirimine gidiyorlar..