Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Fatih Altaylı

Doktorun suçu ne?

Bir doktorun kendisine yönelik şiddet alarmı vermesi üzerine olaya polis müdahale ediyor ve polisin müdahalesi sonucu 82 aşındaki bir vatandaş ölüyor.

Bazı okurlar da bana “İşte koruduğun doktorlar bu!” diye mesaj atıyor.

Evet koruduğum doktor bu.

Çünkü olayda doktorun en ufak bir kusuru yok.

Doktor genç kadın, yapması gereken neyse onu yapıyor.

Kurallara uygun davranıyor ve karşısındaki kişiye kuralları ve yapılması gerekenleri anlatıyor.

Karşısındaki beyefendi anlamamakta ısrar edip, doktoru zorlayınca genç kadın doktor kendini tehdit altında hissedip yardım istiyor.

Çünkü kurallar uyulmak için var, kafaya göre takılmak için değil.

Yardım talebi üzerine polis geliyor.

Sorun da tam burada başlıyor.

Hasta yakını direniyor, polis ise aşırı bir şiddet uyguluyor.

82 yaşındaki adama ters kelepçe takılıp, biber gazı da sıkılınca adam kalp krizi geçirip hayatını kaybediyor.

Bana buradaki doktor kusurunu bulabilir misiniz!

* * *
Kullanıcı avatarı
Medya ve bir çok örgüt doktoru hedef tahtasına koymayı çok seviyor iken işimiz çok ama çok zor. Annem bile haberleri seyredince doktor hanımı suçladı. Haberde öyle yanlı bir şekilde anlatılmış ki olay. Yazık ki ne yazık.
bugün haberde var. bir kişi karısını boğarak öldürmüş. aynı kişi 1 ay önce karısına pompalı tüfekle saldırmış. 1 ay önce hakim mahkemede serbet bırakmış. cahil vatandaşın yaptığı gibi düz mantık düşünürsek hakim serbest bırakmasaydı adam karısını boğup öldüremeyecekti. hakimlere ses çıkarmayan vatandaş doktora gelince kahraman kesiliyor. hakimlere tazminat davası açılamıyorken doktora açılıyor. aklı selimle düşünürsek hakim suçlu mu?.. değil tabi.. çünkü kanunlardaki mevzuatı uygulamıştır. o nedenle hakime kabahatlı diyemeyiz. kabahat ve eksiklik varsa kanunlarda vardır. peki mevzuata uyan doktorun hiç bir suçu yokken neden linç ediliyor. .. vatandaş medyanın da gazıyla doktor düşmanı yapılıyor...yalan yanlış eksik haber yapan medyaya dava açılabilmeli.. yoksa algı operasyonu devam eder...
Kullanıcı avatarı
Kanunlar herkese lazımdır. Durum net olarak ortaya çıkarılmalı ve halkın tepkisini kontrol altında tutmak adına hukuk dışına çıkılmamalıdır. Zira en başta da söylediğim gibi bu kanunlar herkese lazım. Birisi diyor yaşlı adam doktora saldırdı diğeri diyor nazikçe istedi, çok yaşlıydı bilmem ne. Bunların hiçbir önemi yok. Evde bakımın hukuki zemini, aile hekimliğinin mevzuatı, hekimlerin inceleme ve soruşturma usulleri ortadadır. Bunlar dışındaki tüm uygulamalar hukuk dışıdır.
Kullanıcı avatarı
İnsanlar kayışı koparmış, sosyal medyada doktorda ölen şahıstan şikayetçi olmuş haberlerinin altına ne piskopat terbiyesiz düzeysiz şeyler yazmış, gerçekten doktor düşmanlığı pik yapmış durumda, olayın içeriğini ve mevzuatı bilmeyen çok bilmiş vatandaşlar abuk subuk laflar ediyor.
Millet bilmiyor mu memleketteki dedelerin çoğu huysuz
Tutmuş inadı rahmetlinin doktor da beyaz kod vermiş iyi de yapmış doktor
Heee bizim halk anlamaz
Doktor fazla para kazanıyor zannedip haset ederler sonra da böyle intikam alırlar