Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sağlıkta şiddetin önüne geçebilmek için artık hastane polislerinin yanı sıra jandarmada görev yapmaya başladı

Resim

Son yıllarda sağlıkta yaşanan şiddet ve saldırıların önlenmesi için bir dizi önleyici tedbirler alınmaya başladı. Sağlık Sendikaları ve Tabip Odaları sağlıkta şiddetin önlenmesi için biran önce gerekli cezai müeyyide ve gerekli tedbirlerin alınmasını talip ederken, artık kamu hastanelerinde görevli hastane polislerinin yanı sıra polis ile birlikte jandarma da görevlendirildi.

Hastanelerde yeni dönem Uygulama Samsunda başladı
Samsun'da 3 gün önce başlayan uygulamaya vatandaşlar uygulamanın faydalı olacağını söylediler. Hastane polislerinin yanında 1 rütbeli jandarma personeli ile 1 er görev yapıyor. Herhangi şiddet olayının da ise polisle birlikte hareket edecek olan jandarma personeli 24 saat kamu hastanelerinde görev yapmaya başladı.
Hürriyet
Doguda bi ilde calisiyorum, hastalarin yuzde 90 i Türkçe bilmiyor araplar,kalani da laftan anlamiyor kafasina göre ilacini yazmis aklinda sana resmilestirmeye geliyorlar.kimisi randevu veriyorsun gitmiyor gelmiyor kafasina gore israr ediyor. Diyecegim o ki bunlarda utanma yada mantik yok bosuna beklemeyin.
Yok polis yok jandarma yok muayenehanelere acil çıkış kapısı... Bunların hepsi gösterişten başka bir işe yaramaz. Problem sadece doktora şiddet değil; problem,halkımızın şiddetten beslenir,şiddetten zevk alır hale gelmiş olması. TV'lerde en çok izlenen dizilerin suç ve şiddet içeriğinin oldukça fazla olması, ben onların yaşındayken parkta elimde ekmekle oynarken şimdilerde orada burada dizilerdeki baş şiddet kahramanlarını taklit edilip sözlerinin kullanması ve bunların idol haline getirilmesi toplumun bunlardan ne kadar hoşlandığının göstergesi. Biz Barış Manço'nun adam olacak çocuk programındaki öğütlerle büyürken şimdiki nesil suç içerikli dizilerdeki baş kahramanlara özeniyorlar. Konu nereye geldi kusura bakmayın arkadaşlar baya dolmuşum ben de. Sürç-i lisan ettiysek affola.
Kullanıcı avatarı
Bence doktorlar k-9 ile çalışsın. Polis köpeği gibi ‘doktor köpeği’ kavramı getirilsin. Darp tehlikesi olduğunda ‘tut oğlum’ diyelim bitsin olay.
Yasa çıkarmaya niyetleri yok gibi duruyor, madem öyle, bari tam olsun.