Salı , Kasım 13 2018
Yasama ve yonetmeliklerle ilgili bilgi paylasim platformu...

Ohal kalktı? 657 istifa süreci nasıl işler?

#4142050  gönderen ayferella
 23.07.2018 - 21:31:14
Arkadaşlar merhaba.
dhysini bitirmiş bir pratisyen hekim olarak 35 gün önce istifa dilekçemi verdim. Fakat o zaman ohaldeydik. Şimdi ise ohalde değiliz 657ye tabiyim
Bilindiği üzere eskiden( ohalden önce) dilekçe kabulünden sonra bir ay bekleme sonrası kurumdan ayrılış izni çıkmazsa memuriyetten çekilip usülüne uygun ayrılış yapar gibi ayrılabiliyorduk.
Şimdi sorularım şu..
Örneğin yarın işe gitmezsem, Ben usulüne uygun mu istifa etmiş oluyorum?
Yani şubat tuşunda eğitim araştırma yazabiliyor muyum
Yani ohaldeki gibi memuriyete dönememe gibi bir dururumum hala söz konusu mu?
Kafamda deli sorular.
Bir gün daha acil nöbetine tahammülüm Yok artık oturup tus çalışmak istiyorum.. :cry:
Benim de bir gün daha acil nöbetine tahammülüm yoktu..sağlık sen avukatlarına sordum ve usulsüz bir şekilde istifa dilekçemi verdim bugün görevden ayrılıyorum dedim çıktım gittim bir sene cezalıyım sadece..ayrılabilirsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Ohal kalktı? 657 istifa süreci nasıl işler?

#4142148  gönderen mhurkan
 24.07.2018 - 10:29:55
ayferella yazdı:
23.07.2018 - 21:31:14
Arkadaşlar merhaba.
dhysini bitirmiş bir pratisyen hekim olarak 35 gün önce istifa dilekçemi verdim. Fakat o zaman ohaldeydik. Şimdi ise ohalde değiliz 657ye tabiyim
Bilindiği üzere eskiden( ohalden önce) dilekçe kabulünden sonra bir ay bekleme sonrası kurumdan ayrılış izni çıkmazsa memuriyetten çekilip usülüne uygun ayrılış yapar gibi ayrılabiliyorduk.
Şimdi sorularım şu..
Örneğin yarın işe gitmezsem, Ben usulüne uygun mu istifa etmiş oluyorum?
Yani şubat tuşunda eğitim araştırma yazabiliyor muyum
Yani ohaldeki gibi memuriyete dönememe gibi bir dururumum hala söz konusu mu?
Kafamda deli sorular.
Bir gün daha acil nöbetine tahammülüm Yok artık oturup tus çalışmak istiyorum.. :cry:
Bahsettiğin 1 ay durumu sağlık müdürülüğü ile alakalı. İl sağlık müdürülüğüne gidip istifa gerekçeni mantıklı bir şekilde açıklarsan, usulüne uygun bir şekilde istifanı kabul edebilirler. Ben zamanında sabah verdiğim dilekçemi akşam vali yardımcısına imzalatıp akşamında valizimi toplamış gitmiştim. Ancak sempatik kanalları devreye sokmak durumunda kalmış idim.

Onun dışında istifa dilekçeni verirsin, valizini toplarsın ve 1 sene cazalı olursun. Ya da istifanı verirsin 1 ay daha çalışırsın valizini toplar gidersin.

Ama gidip müdürlüğü ziyaret etmek işlerini ciddi anlamda kolaylaştırabilir.
Aslında dilekçemi verdiğimden beri 1 Aydan fazla süredir çalışıyorum. Ayrılışımı gerçekleştirmem artık usulüne uygun olmuyor mu?
Eğitim araştırma yazarken sorun yaşama ihtimalim var midir şubat tusunda?
Bu avukatlara nasıl ulaşabiliriz?
Ciddi anlamda manipüle ediliyorum.
trawizionli yazdı:
24.07.2018 - 01:29:28
Benim de bir gün daha acil nöbetine tahammülüm yoktu..sağlık sen avukatlarına sordum ve usulsüz bir şekilde istifa dilekçemi verdim bugün görevden ayrılıyorum dedim çıktım gittim bir sene cezalıyım sadece..ayrılabilirsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Mertaykutakbulak yazdı:
14.09.2018 - 13:12:25
merhaba,657den usulsüz olarak istifa etmek istiyorum,süreç nasıl işliyor? dilekçeyi verdikten sonra il sağlık müdürlüğünün onayını beklememe gerek var mı ? bilgillendirirseniz sevininirim
viewtopic.php?f=260&t=66584&hilit=istifa
dr_demirci yazdı:
14.09.2018 - 14:25:28
Mertaykutakbulak yazdı:
merhaba,657den usulsüz olarak istifa etmek istiyorum,süreç nasıl işliyor? dilekçeyi verdikten sonra il sağlık müdürlüğünün onayını beklememe gerek var mı ? bilgillendirirseniz sevininirim
hocam buradaki her entryi okudum nerdeyse ama hala göremedim cevabı,ben şimdi ptesi usulsüz dilekçe versem çantamı alıp çıkabiliyor muyum,yoksa müdürlüğün onayını mı beklemem gerekiyor.çoğu sorduğum kişi müdürlüğün onayını beklemem gerektiğini söyledi ama öyle bekleyince de usule uygun istifa etmişim gibi oluyor
Kullanıcı avatarı
Mertaykutakbulak yazdı:
14.09.2018 - 17:23:57
dr_demirci yazdı:
14.09.2018 - 14:25:28
Mertaykutakbulak yazdı:
hocam buradaki her entryi okudum nerdeyse ama hala göremedim cevabı,ben şimdi ptesi usulsüz dilekçe versem çantamı alıp çıkabiliyor muyum,yoksa müdürlüğün onayını mı beklemem gerekiyor.çoğu sorduğum kişi müdürlüğün onayını beklemem gerektiğini söyledi ama öyle bekleyince de usule uygun istifa etmişim gibi oluyor
Üst üste 9 gün işe gitmeyince tutanak tutularak müstafi kabul edilirsiniz. sonra ayrılış işlemleri yapılır
dr_demirci yazdı:
15.09.2018 - 10:10:26
Mertaykutakbulak yazdı:
14.09.2018 - 17:23:57
Üst üste 9 gün işe gitmeyince tutanak tutularak müstafi kabul edilirsiniz. sonra ayrılış işlemleri yapılır
soruşturma vs açılır mı bu durumdan dolayı bana hocam,üstüste 10 gün gitmediğim için
Hocam merhabalar , ben 3 temmuzda istifa dilekcemi vermistim bana 19 temmuzda, hekim ihtiyaci nedeniyle istifa isteginiz reddedildi , diye donduler. 16 ağustosta bu dilekceye istinaden ayrilis dilekcemi verdim. Sonrasinda il saglik müdürlüğü 1 aylik sureyi beklemedigimi belirterek usulsuz istifami kabul ettiklerini bildirdiler. Arayip durumu sorduğumda ise istifa dilekcemi ohal kalkmadan verdigim icin 1 aylik surenin gecerli olmadigini , ohal sonrasi dilekce verip 1 ay bekleseydim usulune uygun istifa olacağını belirttiler . Boyle bir sey var midir yoksa ne yapabilirim simdiden cok teşekkürler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
stillsonne yazdı:
17.09.2018 - 03:22:58
Hocam merhabalar , ben 3 temmuzda istifa dilekcemi vermistim bana 19 temmuzda, hekim ihtiyaci nedeniyle istifa isteginiz reddedildi , diye donduler. 16 ağustosta bu dilekceye istinaden ayrilis dilekcemi verdim. Sonrasinda il saglik müdürlüğü 1 aylik sureyi beklemedigimi belirterek usulsuz istifami kabul ettiklerini bildirdiler. Arayip durumu sorduğumda ise istifa dilekcemi ohal kalkmadan verdigim icin 1 aylik surenin gecerli olmadigini , ohal sonrasi dilekce verip 1 ay bekleseydim usulune uygun istifa olacağını belirttiler . Boyle bir sey var midir yoksa ne yapabilirim simdiden cok teşekkürler

Ben aynı şekilde istifa dilekçeme ret cevabı gelmesine rağmen 1 ay sonra ayrılış dilekçesi verdim ve usulüne uygundur olarak geri geldi.
19 temmuz tarihinde OHAL zaten sona ermişti bu durumda size böyle bir kararı tebliğ etmiş olmaları hukuksuz. Zaten 657 sayılı kanunda üst makamlara hiçbir zaman istifayı reddetme yetkisi tanınmamıştır, siz durumu idare mahkemesine taşırsanız kazanırsınız.
Kullanıcı avatarı
stillsonne yazdı:
17.09.2018 - 03:22:58
görevden ayrılabilirsiniz. size bunları yazılı olarak versinler sözel ifadelere bakmayın