Cuma , Eylül 18 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Rapor alamayan hemşire doktora hakaret etti...

 #4138788  gönderen drhaber
 11.07.2018 - 14:05:26
İşitme protezi kullanan hemşire rapor alamayınca hakaret yağdırdı

AHİ Evren Kalp Hastanesinde hemşire olarak görev yapan Şafak B., işitme engelli olduğunu ve protez kullandığını belirterek gece nöbet tutmamak için rapor almak istedi. KBB Uzmanı Doktor Ayla İslamoğlu, diğer kurul üyelerini uyararak, cihazın nöbet tutmaya engele olmadığını söyledi. Bunu duyan hemşire Şafak B.’nin, kurulda görevli doktorlara yönelik, “Allah’tan korkunuz yok mu? Ben bununla nasıl nöbet tutayım? İnşallah elime düşersiniz, o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Sırtımızdan geçiniyorsunuz. Allah belanızı versin” şeklinde hakarette bulunduğu iddia edildi. Doktorların şikayeti üzerine gözaltına alınan Hemşire Şafak B., iddiaları reddetti.

Trabzon’da bu sefer hemşire, kendisine rapor vermeyen doktorlara hakaret ettiği gerekçesiyle karakolluk oldu.

GECE NÖBET TUTMAMAK İÇİN RAPOR İSTEDİ

Ahi Evren Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan 40 yaşındaki Şafak B., işitme engelli olduğunu protez kullandığını belirterek gece nöbet tutmamak için rapor almak üzere Kanunu Eğitim Araştırma Hastanesi Numune Yerleşkesi Sağlık Kurulu’na başvurdu. KBB Uzmanı Doktor Ayla İslamoğlu, hemşirenin kullandığı protezin gece nöbet tutmasına engel olmadığı görüşünü, diğer kurul üyeleri ile paylaştı. Dr. İslamoğlu’nun kurul üyelerine cihazın nöbet tutmaya engele olmadığını söylediğini duyan Hemşire Şafak B., öfkeden deliye döndü.

DOKTORLAR HEMŞİREDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Rapor alamayacağını anlayan hemşire kurulda görev yapan Ayla İslamoğlu, Mustafa Necdet Arı ve Seyhan Bilgi Keskin’e yönelik, “Allah’tan korkunuz yok mu? Ben bunla nasıl nöbet tutayım? İnşallah elime düşersiniz, o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Sırtınızdan geçiniyorsunuz. Allah belanızı versin” şeklinde hakarette bulunduğu iddia edildi. Doktorların şikayeti üzerine ifadesi alınan hemşire hakkındaki iddiaları reddetti. Hemşire hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde kamu görevlisine görevinden ötürü hakaret iddiasıyla iddianame hazırlandığı öğrenildi.
Günebakış. Com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
bu hemşirenin nöbet tutması bir yana hastaya yaklaşmaması lazım. görevine devam edebilmesi için bile heyet raporu alma şartı geitirilmeli

Re: Rapor alamayan hemşire doktora hakaret etti...

 #4138798  gönderen Ssimurg
 11.07.2018 - 14:55:31
Hemşirelerin de doktorla yarışı bitmesi gitti neymiş onun sırtından geçiniyormuşuz tövbe tövbe... işleri güçleri bizim kazandığımız parada sanki dünyaları kazanıyoruz... Yok daha çok yoruluyorlarmış da neden maaşlar aynı değil de bıktım bunların muhabbetinden çoğu lise mezunu adam risksiz çalıştığı yerde benle aynı olmak istiyor valla Allah akıl fikir versin...mesleğini adabıyla icra eden hemşireler ayrı tutuyorum bu arada...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009