Çarşamba , Haziran 3 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Samsun'da bir hastanede doktorun yüzüne tekme atma atan ve güvenlik görevlisine saldıran şahsın bu anları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Sağlık Bakanlığı magandaların yakalandığını açıkladı. Bakanlığın açıklamasına göre zanlılardan biri daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığı için tutuklandı.
Resim

Olay, Samsun'un Atakum ilçesindeki özel bir hastanede bayramın birinci günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Güzelyalı Mahallesi'ndeki bir kafeteryada çıkan kavga sırasında olaya müdahale eden polis, biber gazı sıkarak tarafları ayırdı. Kavgaya karıştıkları ileri sürülen ve gazdan etkilenen şahıslar gittikleri özel hastanede arbede çıkarttı. G.S. adlı şahıs hastanede yanlarına gelen acil serviste görevli doktor A.N.'nin yüzüne tekme attı ve ardından doktor ile güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı.

Doktora ve güvenlik görevlisine saldırı anı ise hastanenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Saldırganlar olaydan sonra otomobil ile kaçtı. Doktor ile güvenlik görevlisine saldırdığı tespit edilen G.S. daha daha sonra avukatı ile birlikte Denizevleri Polis Merkezine giderek teslim oldu. İfadesi alınan G.S., savcının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Samsun'da özel bir hastanede doktora uçar tekme atılması doktor ile güvenlik görevlisinin darp edilerek yaralanması olayıyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; " Kendini bilmez magandaların Samsun’da bir özel hastanede doktor ve güvenlik görevlilerine karşı uyguladığı şiddet karşılıksız kalmadı. Savcılık yeniden harekete geçerek tekrar göz altı ve tutuklama kararı verdi. Kamuoyunun ve sağlık camiasının tepkisini çeken ve infiale neden olan olay şöyle gelişti. Samsun’da bir gece kulübünde çıkan tartışma kavgaya dönmüş ve yaralananlar olmuştur. Yaralıların Samsun’da özel bir hastaneye naklinden sonra, tartışma ve kavgayı hastanede de sürdürmek isteyen magandalar, önce hastanenin güvenlik görevlileri tarafından “Adı geçen yaralıların hastanede olmadıkları” söylenerek uzaklaştırılmıştır, ancak daha sonra aynı kişiler hastaneyi tekrar basmışlardır. Magandaların uyguladıkları şiddet sonucu hem güvenlik görevlileri hem de doktor yaralanmıştır. Doktorun daha sonra yapılan muayene ve tedavisinde burnunun ve uyluk kemiğinin kırıldığı tespit edilmiştir.Polisin müdahalesi üzerine magandalar gözaltına alınmış, ancak daha sonra savcılık tarafından serbest bırakılmıştır.Şiddet olayının vuku bulması kadar, zanlıların serbest bırakılması kamuoyunda oluşan infiali artırmış ve bunun üzerine harekete geçen savcılık yeniden zanlıları gözaltına almıştır. Zanlılardan bir tanesi, daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığının tespit edilmesinden sonra tutuklanmıştır. Yaralı doktor ve güvenlik görevlilerinin genel sağlık durumları iyidir. Kendilerine geçmiş olsun diyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileği ile bu müessif hadiseyi kınıyoruz. Saygıyla kamuoyuna duyurulur"
Hürriyet
Kullanıcı avatarı
Bakanlık da çomarlarını nasıl savunacağını şaşırmış durumda. femuru kırılmış doktorun ya ne demek tutuklamamak. salıverip de sonra başka sebepten cagirip tutuklaması da ayrı garabet. ilk gidişinde demek ki sisteme tc sini bile girmemişler elemanın. girince dan diye karşında araması olan adamda yanıp sönüyor zaten uyarı. o bile yapılmamış.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Arabaya atlayip kaçabilecek kadar iyi durumda demek ki bu şahıs.Gece kulubünde kendini kaybedip kavgaya karış,sinirini doktordan çıkar, oh ne ala.Sonra da salsınlar ki bunu hemen gidip başkalarına da bulaşabilsin.

Ben anlamıyorum,birini darp etmek bu kadar basite indirgenebilecek bir şey mi?Verdiği fiziksel zarar yaninda psikolojik etkisi kimbilir ne kadar zaman geçmeyecek,buna kimsenin hakkı yok.Böyle durumlarda ertelemesiz,paraya çevrilmeksizin en hafif darpta bile en az 30 gün hapis verilebilmeli bence.Böylelikle o vahşi duygularini harekete geçirmeden önce biraz düşünebilir belki.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kisisel onlemim bu siddet konusunda
1. hasta yakinini asla muayene odama almiyorum
2. cocuk ve yasli icin 2. kisi girecekse 2 de guvenlik odada olacak yoksa muayeneye alamam
3. Bir hasta varken 2. si kapidan giremez kilitli kapi calisiyorum
4. disarida ses ve soylenme varsa gelir guvenlik susturur aksi takdirde ben hasta bakmam yigilir..
5. sonuc gorurken 2 metreden daha yakina hasta yaklasirsa kalkar kacarim. yanimda 3 kisi dovuldu hemen saldiracaklar saniyorum panik oluyorum. garipsiyorlar ama bu hale kendimiz gelmiyoruz
6.Kisisel insiyatifli is yapacaksam defansif mumkun oldugunca..
7.Tartisma baslatan olursa gelin idareye diyorum onden o cikar cikmaz kapi kilitliyorum pisip oturuyorum..
8.Akademik olduk hoca olduk ama kiymet bilen halk eskisi gibi degil.. bu noktada olmak uzucu
9.Cok zorlasam teke tekte ben doverim aslinda ama sonra basina is almakta var..
10. Sabah ilk is besmele cekip kavga dovus olmasin duasi okuyup 4 yana ufluyorum..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ya arkadaş bu nasıl bir zulümdür!
Meslek ne hale getirildi bunun farkında değil mi tepedekiler!
Yani anladık tamam doktor nefretiniz vardı hep senelerdir ve bunu körüklediniz. Bu seviye artık günahtır günah GÜNAH.

Bu hekimler 3 günde yetişmiyor.Bu memleketin zeki başarılı evlatları bu muameleyi haketmiyor.
Oy sevdasına mesleği bitirdiniz.Doktorların birçoğu hayatından memnun değil ve doktor olduğu için pişman.
Ne maddi karşılığı alabiliyorlar ne de sosyal statü gereklerini.

Her köye açtığınız tıp fakülteleri de bunun bir parçasıydı.Yani şu ülkedeki hekimlerin güzel duygularını öldürdünüz

Bu şekilde nitelikli bir sağlık hizmeti mi verileceğini sanıyorsunuz!

İtin kopuğun oyuncağı ettiniz memleketin güzelim başarılı hekimlerini.

Savcı ne kadar savcı,Kanun ne kadar kanun bu tartışılır.
Şimdi ben savcının birine böyle tekme atsam beni de salacaklar mı?

Yazık vallahi yazık ya.Artık nefretten öfkeden ziyade hekimlerde anhedoniyi ve sindirilmişlik duygusunu kabul ettirdiniz.TEBRİKLER.
Yani Soytarı olduk SOYTARI.maddi yönden aşağı çekildik.itibarımız saygınlığımız yerle bir edildi.

Ne istiyorsunuz arkadaş hekimlerden?Yani çok mu zor tedbir almak uygun bir kanun çıkarmak!
Hekime hakkettiğini tüccar kafasıyla davranmadan vermek!

Lanet olsun böyle düzene sisteme.BIKTIRDINIZ.Allah belanızı versin.