Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Trabzon'da doktor Tahsin Y., boşanmak üzere olduğu eşinin kayalıklarda birlikte oturduğunu gördüğü ve sevgilisi olduğu öne sürülen Ö.Y.'yi, 5 arkadaşıyla birlikte silah zoruyla kaçırmak istedi, darp etti. Ö.Y.'nin şikayeti üzerine doktor ve 5 kişi hakkında dava açıldı

Resim

Trabzon'da özel bir hastanede görev yapan doktor Tahsin Y., yaklaşık bir yıl önce ikinci evliliğini H.Y. ile yaptı. Bir süre sonra aralarında şiddetli geçimsizlik başlayan çift, boşanmaya karar verdi.

EŞİNİ TAKİP ETMEYE BAŞLADI

İddiaya göre Tahsin Y., ayrı yaşadığı eşini takip etmeye başladı. Tahsin Y., Yomra'da sahildeki kayalıklara giden eşi ve 2 kız arkadaşının yanında gördüğü Ö.Y. adlı erkekle tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından Ö.Y. aracına binip gitti. Otomobiliyle Ö.Y.'yi takip eden doktor, hastane çalışanlarının da aralarında bulunduğu arkadaşlarından yardım istedi. Takip edilen Ö.Y., Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne giderek aracını park etti.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Bu sırada iki araçla yanına gelen 6 kişi iddiaya göre Ö.Y.'ye silah gösterip tehdit etti. 6 kişinin kendisini silah zoruyla kaçırmak istediğini ve telefonuna el koyup fotoğraf ve görüntüsünü çekip paylaştığını söyleyen Ö.Y. şikayetçi oldu.

Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre; iddiaları reddeden doktor Tahsin Y.'nin yanı sıra A.Ç. ve H.Ç. tutuklanırken, Ö.A., S.S. ve U.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İtiraz üzerine tutuklu 3 kişi de 4 gün sonra tahliye edildi. Soruşturmayı tamamlayan savcı, doktor Tahsin Y. ile A.Ç. ve H.Ç. hakkında "cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak", "özel hayatın gizliliğini ihlal etmek" suçlarından 4 yıldan 13.5 yıla kadar hapis istedi.

Diğer 3 kişi hakkında ise 'cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 3 yıldan 10.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. 6 şüpheli Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.
Haber Türk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
[quote=dremcen post_id=4129851 time=1528794214 user_id=89354]
En azından boşanma sürecinin bitmesini bekleseymiş kadın.Kanunen de hala evli.

katılıyorum
ama aldatma bile olmayabilir ki
yanlarında 2 kız arkadaşları daha varmış,onlar da olmayabilirdi de insanlar karşı cinsiyetle sadece sıradan arkadaş olamazlar mı yani,olayı iyice netleştirmeden yargılaması hoş olmamış.Ben olsam önce netleştirirdim netleşince de sadece boşanma işlemlerini hızlandırırdım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009