Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
ÖSYM, 2017 TUS sonbahar dönemini ele alan değerlendirme raporuna göre, Akdeniz Üniversitesi başarılı ilk 10 üniversite içinde yer aldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2017-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonbahar dönemini ele alan değerlendirme raporu yayımlandı. Rapora göre, Akdeniz Üniversitesi başarılı ilk 10 üniversite içinde yer aldı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, her alanda başarıyla adından söz ettiren üniversitenin, özellikle sağlık alanındaki öncü çalışmalarıyla adını dünyada duyurduğunu kaydetti. Ünal, "Eğitim, araştırma, uygulama ve sağlık hizmetini başarıyla yürüten tıp fakültemiz ve hastanemiz bugün ülkemizin önde gelen kurumlarından biri." dedi.

TUS'ta da hem yerleşen aday hem de tercih bakımından üst sıralarda yer aldıklarını belirten Ünal, "Rapora göre Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anatomi, Histoloji ve Embriyoloji, Fizyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Patoloji, Tıbbi Farmakoloji, Dahiliye, Cerrahi bölümleri, Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümlerinde ilk 10'da yer aldı. Hedefimiz tüm bölümlerde ilk 3'te yer almaktır." açıklamasında bulundu.
haber7
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Fakülteden bagimsiz tamamen bireysel basariyla kazanilan bir sinavda fakultenin bununla övünmesi kadar sacma bir sey olamaz.

Bu arada Akdeniz Tıp'tan arkadasim gecen yil 1. siniflardan 150 2lerden de 150 civari kisinin kaldigini soylemisti fakulte yonetimi verdikleri berbat egitimi duzeltecekleri halde TUSla övunuyorlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009