Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İngiltere'de sağlık yetkililerinin yaptığı çalışma, hastanelerde doktor ve hemşirelerin üstlendiği bazı işleri, robotlara ve yapay zekayla çalışan sistemlere devretmeyi önerdi

İngiliz Halk Sağlığı Araştırmaları Enstitüsü'nün (IPPR) raporuna göre, hemşirelerin üstlendiği işlerin üçte biri, doktorlarınkilerin ise dörtte birini robotlar da yapabilir.

Guardian'ın haberine göre, 'başucu robotları' hasta bakımını üstlenebilir ya da ameliyat sonrası fizik tedavi egzersizlerine yardımcı olabilir.

Yapay zekayla çalışan sistemler ise, algoritmaları kullanarak meme ve deri kanseri, göz hastalıkları ve kalp rahatsızlıkları dahil çeşitli sağlık sorunlarını teşhis edebilir.

Böyle bir düzenlemenin, İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi'ne (NHS) 13 milyar sterlin tasarruf ettireceği öne sürülüyor.

Hizmetlerin "tamamen otomasyona bağlanması" ile hastane çalışanlarının hastalarına daha çok vakit ayıracağı öngörülüyor.
BBC
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Klinik sefim sinavi kazanip basladigim gun ''...hic baslama zaten cerrahi zor....10-15 yil sonra pek cok sey de robotlasacak emegine yazik'' demisti. Vay anasini sefimin dediklerine inanmamistim ve anamdan emmedigimiz sutu once burnumuzdan getirdi sonra uzmanlik belgesini verdi.....eeee...cerrahiye de bu robotlar gelirse.... emegimize yazik.....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009