Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Basın mensupları ile iftarda bir araya gelen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, üniversite bünyesinde tıp fakültesinin kurulduğunu belirterek, önümüzdeki eğitim döneminde üniversiteye 20 öğrenci alacaklarını ve bu öğrencilerin ilk 3 yıl Atatürk Üniversitesi'nde eğitim göreceklerini söyledi

İbrahim Çeçen Üniversitesi Konukevi'nde kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensuplarını iftarda ağırlayan Rektör Karabulut, üniversite ve merak edilen tıp fakültesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ağrı'nın en önemli sorunlarının başında sağlığın geldiğini söyleyen Karabulut, tıp fakültesinin kurumu ile ilgili çalışma başlattıklarını ifade etti. İki hafta önce tıp fakültesinin resmi açıklamasının yapıldığını ve resmen kurulduğunu vurgulayan Rektör Karabulut, "Bu konuyu geçtiğimiz aylarda Ağrı'ya gelen Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Oda mitingde bize müjdeyi verdi. İki hafta önce tıp fakültesinin resmi açıklaması yapıldı ve kuruldu. Üniversitelerde yapılaşma olması için öğrenci almanız gerekiyor ki sağlıklı yapılaşmaya girilsin. Bizde bu çerçevede Pazartesi günü YÖK ile gerekli görüşmeleri yaptık. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'ın Erzurum'da yaptığı mitinge bizzat katılıp kendilerine teşekkür ettik ayrıca görüştüğümüz bakan arkadaşlardan da güç aldık. Bizde YÖK ile görüşüp öğrenci alma talebimizi ilettik. Gerekçelerini makul bir şekilde anlattık. Onlarda sağ olsunlar makul gerekçelerimizi kabul ettiler. Öğrenci almak için senato kararı alıp göndermemi söylediler çünkü tıp fakültesine hemen öğrenci alalım diyoruz ama bunları nerede okutacağız buda çok önemli bu konudur" dedi.

Öğrencilerin Erzurum'da okutulması için Atatürk Üniversitesi Rektörü ile görüştüklerini dile getiren Karabulut, ayrıca Sağlık Bakanlığı ile görüşme gerçekleştirip mevcut devlet hastanesi ile tıp fakültesinin ortak kullanımı için girişim başlatacaklarına işaret etti.

Karabulut, "Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile görüştüm. Bize her türlü desteği vereceklerini vadettiler. Atatürk Üniversitesi yönetim kurulu toplandı. Bizim alacağımız öğrencileri en az 3 yıl olmak üzere Atatürk Üniversitesi'nde okutacaklarını beyan ettiler. Bizde bu kararı senato kararımıza çevirdik ve 20 öğrenci için YÖK'e müracaat ettik. Yeni açılan üniversitelerin öğrencileri eğitimlerini komşu illerde bulunan tıp fakültelerinde alıyor. Amacımız öğrencilerimizin 4'ncü sınıftan itibaren eğitimlerini Ağrı'da görmesi. Bize bu 3 yıl zarfında binalarımızı ve alt yapımızı tamamlayacağız. Doktor kadromuzu oluşturacağız. 4. sınıfta Ağrı'ya dönen öğrencilerimizin eğitimlerini burada devam ettireceğiz. Önümüzde üç aşama vardı, tıp fakültesinin kurulması, öğrencilerin alınması ve Sağlık Bakanlığına başvurup mevcut devlet hastanesini üniversite ile tıp fakültesini ortak kullanım çerçevesinde girişimlerde bulunacağız. İnşallah 2-3 aylık bir süre içerisinde buda tamamlanacak" şeklinde konuştu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ya arkadaş bu nasıl bir olay.Hakikaten aklım almıyor.Bu planlamaları yapanın cidden ülkeyi,sağlık sistemini, doktoru zerre düşündüğüne inanmıyorum.Yani sanki bir tane doktor düşmanı adamı koymuşlar tepeye.Demişler ki bunlar zeki başarılı insanlar.BUNLARI HARCA.İster sayılarını şişir ister maaşlarını düşür bunların sesini kes düz memur seviyesine indir.Bu ülkenin zeki kalifiye evlatlarını bitirelim bir şekilde diye düşünen birisi ancak bunları yapar.
Kullanıcı avatarı
[quote=Drbnmas post_id=4128933 time=1528488300 user_id=113654]
Bugün beğenilmeyen o cerrahi asistanlıkları falan kapış kapış gidecek ileride anlaşılan ziea işsiz pratisyenler olacak gibi.
[/quote]
Neden kapış kapış gitsin? pratisyen kal daha iyi
Kullanıcı avatarı
E hani 2023'te hekim eksiği kalmayınca zorunlu felan kalkacaktı peki niye bu her ile fakülte açma çabası. Ağrı da eksik kalıverseydi ne olurdu yani her kuşu sevdik bi leylek kaldı anlayamıyorum cidden nasıl böyle bariz yanlış işler yaparlar nasıl.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009