Cumartesi , Ekim 19 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
pipolucocuk yazdı:
04.06.2018 - 17:56:47
45 puan alanlara gerizekalı muamelesi yapmayın bence çünkü tus iyi doktor değil iyi inek çıkartan bir sınav 45 - 50 alanlar da gayet iyi uzman olur.
Arkadaşlar bir de sürekli karamsar tablo cizmeyin lütfen yazılanları okuyorum içim kararıyor. Şuan en büyük sıkıntımız çok fazla tıp fakültesi çok fazla kontenjan olması. Şunlar kapansa yada azalsa hepimiz için tum ülke için çok hayırlı olacak.
Hükümet politikası ancak çoğunluğun bundan rahatsız olduğunu sanmıyorum hocam
Kullanıcı avatarı
Bu işi para için yapmıyoruz diyerek kendinizi kandırmayın para gayet önemli mesela benim için doktor olmayan herkes müteahhit olup köşeyi dönüyor diye bir şey yok o kadar kolay değil onların çoğu babadan zengin sermayesi var değerlendiriyor bizler memur çocukları olarak iş adamı falan olamazdık kolayca hem bi kriz çıksa özel sektör dönerciler müteahhitler batar çoğu. İlerde ne olacağı belli değil para biriktirmek için bile para kazandıran bölüm seçilebilir bir de saçma sapan ilkokul mezunu insanlar o kadar çok kazanırken bana bu kadarcık para yeterli demek de garip.
Saçma yani yıllarca okuyup didinip sonucunda rahat olan ama normal memur işi gibi bir iş yapıp normal memurla hemen hemen aynı parayı alacağımız bir noktaya geliyorsak bu da zavallıca geliyor bana. İstifa edip 1-2 yıl evde tus çalışıp derece yapıp geleceğimiz son bu mudur yani? En baştan boğaziçi gibi bir yere gidip bürokrasiye vs. girmek çok daha akla yakın değil mi? Ya da en basitinden öğretmen olsanız şimdiye orta düzey ev alacak kadar para biriktirmiş olurdunuz ayrıca 2 ay tatil var. Çok saçma geliyor bana o yüzden mühim olan rahatlık diyip mesleki tatmini olmayan para kazandırmayan bölümlere yıllar sonra ulaşmak tamam mesleki tatmini olan para kazandıran bölümlerin de çalışma koşulları kötü onda da haklısınız. İki ucu pisliğe bulanmış değnek bence başka bir şey değil.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
pipolucocuk yazdı:
04.06.2018 - 17:56:47
45 puan alanlara gerizekalı muamelesi yapmayın bence çünkü tus iyi doktor değil iyi inek çıkartan bir sınav 45 - 50 alanlar da gayet iyi uzman olur.
Arkadaşlar bir de sürekli karamsar tablo cizmeyin lütfen yazılanları okuyorum içim kararıyor. Şuan en büyük sıkıntımız çok fazla tıp fakültesi çok fazla kontenjan olması. Şunlar kapansa yada azalsa hepimiz için tum ülke için çok hayırlı olacak.
Katılıyorum en büyük problemlerden biri artan kontenjanlar ve yeni açılan fakülteler yıllar sonra mesleki doygunluğa ulaştığımızda özel sektör bizi 3 kuruşa çalıştıracak belki atanabilmek için doguyu yazanlar olacak. Birçok meslek bu seviyeye ulaştı şu an ilerde doktorluk da öyle olacak bu hızda artış olursa. 90larda babamların zamanında öğretmenlik süpermiş kolayca atanıyorlarmış.
Kullanıcı avatarı
soroz yazdı:
30.05.2018 - 11:33:18
drbounlife yazdı:
30.05.2018 - 11:30:50
Çok fazla boş kadro var, 10 kadro açmış olan Konya Eğitim araştırma hastanesi pediatri nin 10 unun da ek yerleştirmede boş kalması sadece bir örnek..
Çok ilginç, KTÜ pediatri de 10 kadro ve hepsi boş kalmış
Ilginç evet.. konya ve KTU?
Kullanıcı avatarı
bu siteye doktor olmayanlar girememeli girerlerse sonra davacı gibi kpss ile tusu kıyaslalar. site yönetiminin bu duruma gözlerini kapaması da ayrı bir konu. Ayrıcabir insan doktor olmadığı halde doktorların forumunda ne gezer oda ayrı bir sosyolojik durum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
şu para mevzusu da baymaya başladı. fakülteyi bitirmiş türkiye şartlarını görmüş çoğunluk doktor olarak astronomik zenginliği dert etmiyor zaten kendine. aile kuranların derdi çocuğunu iyi yetiştirebilmek ki bu da artık özel okula gitmekle ilişkilendi.

senede öyle düzeye geldi ki doktor dışı hastane personeli -belki siz fark etmeseniz de- kendini doktorla kıyaslamaya başladı. (telefon, bilgisayar, tv, ev, araba, tatil...) hala zengin olmak istiyorsan müteahhit ol, lokanta aç diye konuşanlar var ve sonuç?
cabaroglu yazdı:
04.06.2018 - 21:08:23
Bir ktu mezunu olarak iki secenegin var. ktü pediatri mi yoksa kasap olarak mi hayatına devam etmek istersin diye sorsalar kararsiz kalirim.o derece yani.allahini seven yaklaşmasın.
Niye ya bu kadar kötü ne var cidden merak ettim, asistana kötü muamele dayak felan mı var yoksa?
Kullanıcı avatarı
soroz yazdı:
04.06.2018 - 21:31:09
cabaroglu yazdı:
04.06.2018 - 21:08:23
Bir ktu mezunu olarak iki secenegin var. ktü pediatri mi yoksa kasap olarak mi hayatına devam etmek istersin diye sorsalar kararsiz kalirim.o derece yani.allahini seven yaklaşmasın.
Niye ya bu kadar kötü ne var cidden merak ettim, asistana kötü muamele dayak felan mı var yoksa?
Hocam 10 kusur hoca var.aralarinda iyi denebilecek 1-2.o da şüpheli.yani neyi anlatilir ki hocam.insan yerine konmayacaginiz bir yer.ogrenci yada asistan farketmez.hemsirelerle oturup pasta yiyen hoca kalkip asistani herkesin onune asagilayabilir.asistanlar hemsireden daha az söz sahibidir.yani hocam anlatilmaz yasanir.daha neler neler.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7