Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Bazı üniversitelerin bölünmesini öngören kanun tasarısının Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda kabul edilmesi üzerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Akademik Kurul olağanüstü toplandı.

Resim

Öğrenciler de Temel Tıp Bilimleri Binası'nda yapılan kurul toplantısının bitmesini yağmur altında bekledi. Toplantının bitmesinin ardından üniversite yönetimi ve öğretim üyelerinin binadan çıktığı anda öğrenciler, kurulu alkışlarla karşıladı.

"AKADEMİK KURULUMUZDAN 'BÖLÜNMEME' KARARI ÇIKTI"

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran dışarıda bekleyen kalabalığa bir açıklama yaptı.

Üzgün olduklarını belirten Duran, "Ama hiçbir şey sonuçlanmadı. O bakımdan umutla beklemeye devam ediyoruz. Akademik kurulumuzdan 'bölünmeme' kararı çıktı. Gerçekten zor bir durum sevgili öğrenciler. Ama biz hukuk çerçevesinde bu aktivitelerimizi, bu mücadelemizi devam ettireceğiz. Şimdiye kadar müthiş bir mücadele verdiniz. O bakımdan hepinize çok teşekkür ediyorum. Tarih yazdınız. Şimdiye kadar yaptığınız güzel mücadeleyi devam ettirmenizi bekliyoruz ve arzu ediyoruz. Bu işlerin sonunda inşallah lehimize bir sonuç çıkar. Hiçbir şey birmiş değil. Bir komisyon kuruldu. O komisyon da çalışacak. Bizlerle birlikte çalışacak. Göreceğiz bakalım süreci. İmza sürecinden (Cumhurbaşkanının) sonrası için de Anayasa Mahkemesi'ne gideceğiz" şeklinde konuştu.

"HERKES BİZE GIPTA İLE BAKIYOR"

cerrahpasa-tip-fakultesi-akademik-kurulu-bolunmeme-karari-aldi-461878-1.

Prof. Dr. Hidayet Sarı da öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, "15 gündür dosta, düşmana bizi sevenlere, sevmeyenlere öyle bir Cerrahpaşa gösterdik ki; herkes bize gıpta ile bakıyor. Cerrahpaşa'nın adını, İstanbul Üniversitesi'nin adını ayırmadık. Biz İstanbul Üniversitesi'nin bir çocuğu olarak Cerrahpaşa İstanbul Üniversitesi'nden ayrılmak istemiyoruz" dedi.

Hastalar da eyleme destek verirken, bazı öğrencilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Sloganlar ve alkışlar eşliğinde yürüyüşe geçen grup 'Eğer, hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün aydınlık karanlıktan güçlüyse… Çaresi yok usta… Biz kazanacağız" yazılı pankart açtı.
DHA
Kullanıcı avatarı
herşeye tamam da 'Eğer, hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün aydınlık karanlıktan güçlüyse… Çaresi yok usta… Biz kazanacağız" yazılı pankart da neyin nesi??
haksızlık? nefret? karanlıktan kasıt ne? usta kim? biz kazanacağız diye savaş açtığınız kim?
size bir sır vereyim '' son sözü halk söyler''
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Büyük Dram arkadaşlar, sizler neler yaşandığını bilemessiniz, bizim neler yaşadığımızi anlayamazsınız, bölünme nedeniyle kaç yıllık sıra arkadaşımdan, dostumdan kardeşimden ayrılmak zorunda kaldım . :( Zalimler,.. hepiniz yargılanacaksınız.

"Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine"
Kullanıcı avatarı
yumurta yazdı:
12.05.2018 - 02:38:12
herşeye tamam da 'Eğer, hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün aydınlık karanlıktan güçlüyse… Çaresi yok usta… Biz kazanacağız" yazılı pankart da neyin nesi??
haksızlık? nefret? karanlıktan kasıt ne? usta kim? biz kazanacağız diye savaş açtığınız kim?
size bir sır vereyim '' son sözü halk söyler''
Ya hocam bırakın Allah aşkına halktan bahsediyosunuz kimmiş bu halk, işlerine gelen şeylerde “yaaaawww bunlar bizden halkın talepleri” işlerini gelmeyen hususlarda “yaw bu millet bu işe niye bu kadar tepki gösteriyo anlamış değilim bu yapılması lazım” gibi cümleler istediklerini istedikleri tarafa çekiyolar, 15 üniversitenin bölünmesi ile ilgili beyefendi açıklama yapıyo “yaaaw bu keyfi alınmış bi karar değil halkımızdan gelen takepler doğrultusunda alınmış bi karar” diyo, tabi ben o sıra gülmemek için kendimi zor tutuyorum 😅😅😅 hangi halk hangi talep Allah aşkına kim talep etti, ben felancının! bi tarafının kılıyım diyen mi talep etti yoksa 😏 suriyelilere vatandaşlık verilme mevzusu gündeme geldiğinde geçen yıl, vatandaşlardan çok tepki alınca beyefendi açıklama yaptı “yaaww bu millet suriyelilere vatandaşlık verilmesine niye bu kadar karşı bizim bunlara vatandaşlık vermemiz lazım onlarda onlarda nitelikli eleman var vs.vs....” şeklinde açıklama yapmıştı, Hani halk ne isterse onu yapıyodun, demekki halk ne isterse değil canın ne isterse onu yapıyosun, işine geldiğinde halkımızın talebi bizden bu, işine gelmediğinde yaaww niye karşı çıkıyolar anlamış değilim...