Salı , Aralık 10 2019
2018 TUS 1.Dönem Sınavı: 25.02.2018
Kullanıcı avatarı

Haseki Acil Tıp

#4114702  gönderen greenyellowred
 08.05.2018 - 22:35:56
Haseki Acil Tıp kliniği olarak ek yerleştirme öncesi araştırma yapan arkadaşları kliniğimize bekleriz :wink:
ayrıntılı bilgi için öm atabilir yada direk ziyaretimize gelebilirsiniz telefonla konuşmak içinse dahili numaramız 1556 yada 2514

Özetle bahsedecek olursam;
23 asistan olarak çalışmaktayız. Ben 1 yılımı doldurmak üzereyim. ilk yıl 11 nöbetle başlanır, tamamına yakını 24 şeklinde tutulur. 1 yılın sonunda 1 nöbet düşer, her 6 ayda 1 gece sonraki 6 ayda 1 gündüz düşmeye devam eder son yıl 8 ile biter. :wink:
Hocamız Doc. Dr. Özgür Söğüt, tam zamanlı olarak Haseki EAH acil tıp kliniği hocasıdır. birçok EAH de tam zamanlı hocanın bulunmadığı göz önünde bulundurulursa önemli bir artıdır. Eğitime önem veren ilgili bir hocadır. Her perşembe eğitim günüdür, tüm asistanların katılı zorunludur, o sırada alanlarda uzmanlar çalışır. Sunumu hocamız, uzmanlarımız ve asistanlar yapar.
Gayet huzurulu bir ortamımız mevcut diğer klinikler ile iletişimimiz gayet iyidir, hasta yatışları gayet hızlıdır. gereğinden fazla hasta takibi olmadan hastalar ilgili kliniğe interne edilir.
Vakalar oldukça çeşitli olduğundan eğitim her türlü girişimsel işlemi, tedavi yaklaşımını öğrenmek, tecrübe etmek mümkündür. ayrıca acil tıp kongrelerine katılım konusunda da hocamız oldukça ilgilidir, her yıl asistanların tamamına yakını çeşitli kongrelere gönderilir. hastanemizde digital kütüphane kurulmuş olup önemli dergilerin abonelikleri de ulaşımımıza açıktır. yani eğitim için ortamımız oldukça elverişlidir.
herkesçe merak edilen sorulan diğer bir konuya da değinecek olursam, şu an hastanenin taşınma durumu söz konusu değildir. aksine hastane yenilenmekte olup yakın tarihte taşınma beklenmemektir. bu konuda diğer kliniklerin dolduruşlarına gelmeyiniz lütfen. 8)

Lütfen çekinmeyin, acil tıp candır... ufak bir dokunuşla insanların hayatını değiştirebildiğiniz, tedavinizin etkisi anında görebildiğiniz arada kavga gürültü olsada bol bol dua aldığınız, girişimsel işlemlerin hazzını alabileceğiz ama major cerrahi olmayan, 24 saat sonrasında hastanızı devredip geriye bakmadan sosyal hayatınıza devam edebileceğiniz mis gibi bir uzmanlığınız olmasın mı? bence olsun puanımız da mis gibi laf aramızda :wink:
İstanbul içinde en tercih edilesi eğitim araştırma olarak Haseki'ye de bekleriz efenim :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Haseki Acil Tıp

#4313448  gönderen Lastrange1712
 26.09.2019 - 10:55:56
Avrupa yakasındaki diğer acil tıp kliniklerinin her birinin hâlâ hangileri olduğu net değil şehir hastanesine taşınma durumu mevcutken Haseki halihazirda yeni binaya taşındığı için bu kliniğin taşınma durumu söz konusu değil tercih yaparken kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir detay