Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Resim


İzmir Tabip Odasında seçimler yapıldı, 6 dönemdir yönetimde olan ulusalcı Hekim Güçbirliği adayları kaybetti.

İzmir Tabip Odasında 12 yıldır yönetimde olan ulusalcı Hekim Güçbirliği Grubunun adayları kaybetti. 7 kişilik yönetimin 5'ini Demokratik Katılımcı Hekimler oluşturdu.

İzmir Tabip Odasının olağan genel kurulu bugün yapılan seçimlerle devam etti. Odanın hemen karşısında bulunan Salih İşgören İlkokulunda kurulan 23 sandıkta hekimler yeni dönemin yönetim kurulu, denetleme kurulu, onur kurulu ve TTB büyük kongre delegelerini seçti.

Aday tanıtımları son dakikaya kadar sürerken saat 17.00'de biten seçimlerin ardından seçim kurulu oy sayım işlerine geçti. Odaya 9 bin 126 hekim üye olmasına rağmen katılım yine düşük oldu. Toplamda 2 bin 493 hekim oy kullandı.

Çarşaf liste ile yapılan seçimlerin kesin olmayan sonuçlarına göre Demokratik Katılımcı Hekimler Grubunun listesinden 5 kişi yönetime girerken Hekim Güçbirliği Grubundan iki kişi yönetime girdi.

Odanın yeni yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Funda Barlık Obuz olurken yönetime Demokratik Katılımcı Hekimler'den Fatih Sürenkök, Lütfi Çamlı, Nergül Çördük, Firdevs Çetin Uysal, Hekim Güçbirliği ekibinden Fehmi Akçiçek ve Ceyhun Balcı seçilmiş oldu.

Onur, Denetleme ve TTB Delegasyon listelerinde de büyük çoğunluğu Demokratik Katılımcı Hekimler Grubu kazandı.

Bu seçimle birlikte 6 dönemdir çoğunluğu elinde bulunduran Hekim Güçbirliği Grubu geriye düştü. Ulusalcı politikaları ile bilinen Hekim Güçbirliği ekibinin seçimi kaybetmesindeki en büyük etki AKP'nin sağlık politikalarına karşı duramamış olması oldu.

Demokratik Katılımcı Hekimler Grubu seçimi alkışlarla Çav Bella Marşı ile kutladı. Tutuklu Onur Hamzaoğlu için 'Onur Hoca Onurumuzdur' sloganları atıldı.

Resim

Kaynak: (İzmir/EVRENSEL)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drrars yazdı:
16.04.2018 - 15:55:46
vay be tabip odasinda bile böyle oluşumlar mi varmiş, keşke bu oluşumlari; demokrat hekimler birligi saglık bakanlıgı ile hekim problemlerini görüşüp tasari hazırlanmasini sagladi gibi başlıklarla duysak
Benim de kesinlikle dilediğim şey bu. Sağlık bakanlığı ile görüşme kısmı olur da tasarı hazırlanma kısmı kesinlikle olmaz. Seçilen gurup kesinlikle hükümetimizin sevmeyeceği(gillerden)

Muhtemelen haftası geçmeden Vatanhaini ilan ediliverirler. Bu aralar bu ülkede herkes vatanhaini ilan ediliyor çünkü. :roll:
mhurkan yazdı:
>
drrars yazdı:
16.04.2018 - 15:55:46
> vay be tabip odasinda bile böyle oluşumlar mi varmiş, keşke bu oluşumlari; demokrat
> hekimler birligi saglık bakanlıgı ile hekim problemlerini görüşüp tasari hazırlanmasini
> sagladi gibi başlıklarla duysak
>
>
> Benim de kesinlikle dilediğim şey bu. Sağlık bakanlığı ile görüşme kısmı olur da
> tasarı hazırlanma kısmı kesinlikle olmaz. Seçilen gurup kesinlikle hükümetimizin
> sevmeyeceği(gillerden)
>
> Muhtemelen haftası geçmeden Vatanhaini ilan ediliverirler. Bu aralar bu ülkede herkes
> vatanhaini ilan ediliyor çünkü. :roll:
Vatanhaini populasyonu gelişmiş bir ülkeyiz bu da işin diğer tarafı:-D vatanını,milletini sevmemekten başlayıp vatan hainliğine giden spektrumda epey birikim söz konusu gibi duruyor.elini sallasan terör örgütü mensubu yada sempatizanina çarpacak.mübalağa olmuş olsa bile bu konuda birçok ülkeden ileri olduğumuz açık bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009