Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Artvin Valisi Ömer Doğanay, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki hastanelerde görevli olan ve sezeryan oranı düşük olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı doktorları başarı belgesi ile ödüllendirdi

İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın'ın da hazır bulunduğu ziyarette, vali Doğanay, makamında kabul ettiği Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doktor. Yasin Serkan Kuruoğlu ile Doktor Tuğba Tekelioğlu'nu tebrik ederek, éBaşarı Belgesi"ni taktim etti.

Vali Doğanay burada yaptığı konuşmada, doktorluğun çok kutsal bir görev olduğunu belirterek, "Halkımızın sağlığı için canla başla çalışıyor ve insan hayatı için en kutsal mesleği icra ediyorsunuz. Başarılarınızdan dolayı siz değerli hekimlerimizi bir kez daha kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum" dedi.

Akalın ise bakanlıkça yürütülen Anne, Bebek Eylem Planı kapsamında anne ve bebek açısından daha sağlıklı olan normal doğum oranının arttırılması ve mecbur kalmadıkça sezaryan doğuma başvurulmaması için çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

Artvin'de sezaryen oranlarının ülke ortalamasının çok altında olduğunu ifade eden Akalın, "Normal doğum oranlarımız oldukça fazla. Artvin ve Hopa Devlet hastanelerimizde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları Yasin Serkan Kuruoğlu ile Tuğba Tekelioğlu normal doğum konularında büyük hassasiyet göstererek başarı sağlamışlardır. Değerli hekimlerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu.
Haber7
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bence de ödülü hakediyor. C/S oranlarının bu ülkede her şeye rağmen düşürülebilmesi meslektaşlarımızın ve çok sevdiğim eski çalışma arkadaşımı tebrik ediyorum. Artvin gibi bir yerde çok özverili çalışıyorlar.
Kullanıcı avatarı
C/S oranlarının yüksek olmasının asıl sebebi özel hastaneye başvurup ‘çocuğum aslan burcu olsun, ehe!’ diyen anneler ve bu talebe direnç göstermeyen sistem iken devlet/eah’lerindeki bu baskıyı anlayamıyorum. C/S oranları da zaten yüksek değil sanırım. Hatta öyle bir baskı var ki adamlar stresli bebegi ameliyathaneye alana kadar 10 kere düşünüyor. Bu c/s oranı muhabbeti komplikasyonlu nsd’leri arttırıyor bile olabilir.