Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Yıllardır yönetimi elinde tutan terör yandaşı İstanbul Tabip Odası, aralarında Trablusgarp Savaşı'na katılan 1900 doğumlu hekimlerin de olduğu ölüleri seçmen listesine koydu. Skandalı ortaya çıkaran Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu soluğu YSK'da aldı
Resim

TERÖR SEVİCİ TABİBLER ODASI ÖLÜLERİ SEÇMEN YAPMIŞ!

AKŞAM, Zeytin Dalı Harekatı'nı ''Savaş bir halk sağlığı sorunudur' diyerek terör örgütü PKK/PYD'yi savunan Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) bağlı İstanbul Tabip Odası'nda, 15 Nisan'da yapılacak seçimler öncesinde yaşanan büyük skandalı açıklıyor:

LİSTEDE FARK EDİLDİ

İstanbul Tabip Odası geçtiğimiz günlerde seçmen listesini YSK'ya gönderdi. Oda, listenin ilk sıralarında hayata veda eden ve çoğu 1900 doğumlu olan doktorları da sanki seçimde oy kullanacakmış gibi bildirdi. Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde henüz Samsun'a çıkmadığı yıllarda hekimlik yapmış doktorların listede adlarını fark eden ise Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu üyeleri oldu. Platform, hemen yasal süreç başlatıp avukatı üzerinden bu duruma itiraz ederek YSK'da müracaat etti. Platform, seçmen listelerinde hayatını kaybetmiş doktorların isimlerinin neden yer aldığının araştırılmasını talep etti.

İŞTE O LİSTEDE YER ALAN BAZI İSİMLER:

İstanbul Tabip Odası'nda üyelik numarası bulunan doktorların doğum tarihlerinin karşısına özensiz ve standart biçimde 01.01. şeklinde ay ve gün yazılmış.

- Necati Mustafa, 01.01.1903, üye no: 83

- Nusret İsmail, 01.01.1904, üye no: 101

- A.Ferit Gürsan, 13.03.1905, üye no: 105

- S.Fuat Dağsam, 01.01.1906, üye no: 122

- A.Nihat Güran, 01.01.1907, üye no: 130

- Avni Aksel, 01.01.1908, üye no: 142

- Hakkı Ayrı,01.01.1909, üye no:148

- Kazım Nuri, 01.01.1910, üye no:150

- Kirkor Olgan, 01.01.1911, üye no: 183

- A. Haydar Erel, 01.01.1912, üye no:189

- Rober Abumelik, 01.01.1900, üye no: 192

- İbrahim Nasır, 01.01.1913, üye no:222

- Yasif Yağlıoğlu, 01.01.1914, üye no: 240

- Salamon Abraham, 01.01.1900, üye no: 241

- Mari Sollberger, 01.01.1915, üye no: 246

- Stefan Emekçiyan, 01.01.1916, üye no: 266

- Yorgi Zilanakis, 01.01.1917, üye no: 275

Suç duyurusunda bulunacaklar

Seçimler öncesinde yaklaşık 34 bin 200 üyesi bulunan İstanbul Tabip Odası'nın bildirdiği listedeki bu tuhaflığın nedenin araştırılması için Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu, Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. İstanbul Tabip Odası seçimlerinin kaderine değiştirecek "Ölü üyeler niçin hala seçmen listesinde yer alıyor? Sorusunun cevabı aranıyor. Seçime hazırlanan Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu üyeleri listenin tamamını da mahkeme aracılığı ile YSK'dan talep etti.

İSTİKLAL MADALYALI HEKİMİMİZ

- DR. Haydar Erel: Odanın 189 no'lu üyesi olarak görülüyor. Erel, 1933 reformunda üniversiteden ayrıldı. Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde mütehassıs olarak çalıştı ve emekli oldu. Kadıköy'de muayenehanesi olan Erel, 1974'te hayatını kaybetti.

- Doktor Nihat Güran: Trablusgarp cephesine giden gönüllü doktorlardan birisiydi. Hilal-i Ahmer (Türk Kızılay) tarafından gönderilecek sağlık heyeti içinde yer aldı. Güran, İstiklal Madalyası sahibi hekimlerimizden. 1974'te yılında hayatını kaybeden Güran İTO'nun 130 No'lu üyesi.

Sonuna kadar takipçisi olacağız

Platformun Hukuk Danışmanı Ahmet Erçek, AKŞAM'a konuştu: Listede 1900 doğumlu doktorlar var. Biz seçmen listelerini incelediğimizde bu durumu fark ettik. Listenin bir nüshasını yüksek seçim kurulundan talep ettik. 67 sandığın her birisine müşahitler yerleştirerek seçimi sıkısı bir şekilde takip edeceğiz. Şüpheli bir durum olursa da bu da kamuoyu ile paylaşacağız.
Akşam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bu bel altı vurmaktır. tabip odası yönetiminden nefret derecesinde haz etmem ama böyle bel altı müdahalelere gerek yok. ölen bir kişi hala oda veya dernek listesinde yer alabilir. bunun için zaman zaman üyeler araştırılır ve ölen kişilerin genel kurulda üyeliği düşürülür. seçimde o kişiler oy kullanmış görünürse işte o zaman skandaldır. üye olarak görülmeleri değil
Kullanıcı avatarı
Bu haberin kaynağını da sorgulamak lazım. İstanbul Tabip Odasına cevap hakkı doğmakta.

Yukarıda yazanlar doğru ise tam bir skandal. Ancak doğru olmaması durumdan AKŞAM gazetesinde bu haberi yapanların da yargılnaması gerekir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Hocam bırakın kara propagandayı. Tabip Odası seçimlerini ilçe seçim kurulu denetler. Islak imza ve kimlik beyanı olmadan kimse oy kullanamaz. Resmi makamlardan ve ailelerden talep gelmediği sürece ölen üyelerin üyeliklerini düşürme hakkı yoktur tabip odasının. Azıcık okuyun araştırın onda sonra saldırın!
Kullanıcı avatarı
Bu da İstanbul Tabip Odası'nın açıklamasıdır;

Değerli Meslektaşımız,

İstanbul Tabip Odası’nın iki yılda bir gerçekleştirdiği seçimi bu yıl 15 Nisan 2018 Pazar günü yapılacaktır.

Türkiye’nin en büyük ve etkili meslek örgütlerinden olan İstanbul Tabip Odası seçimleri her zaman farklı hekim gruplarının yönetime aday oldukları açık, şeffaf ve demokratik bir ortamda gerçekleşir, aday olan hekim grupları meslektaşlarına sağlık alanında yaşanan sorunlara dair çözümleriyle ulaşır, oylarını, desteklerini ister.

Ancak bu yılki seçimlere katılan bir hekim grubunun sağlık alanına dair fikirlerinden ziyade, İstanbul Tabip Odası seçimlerine gölge düşürmeye yönelik tutumlarına tanık oluyoruz.

Nitekim bugün havuz medyasında İstanbul Tabip Odası seçimleri şaibeliymiş havası yaratmaya çalışan kurgu bir haberle karşılaştık. “TTB’DE BÜYÜK REZALET/ÖLÜLERİ SEÇMEN YAPMIŞLAR” başlıklı haberde, seçmen listesi içinde ölü hekimlerin bulunduğu, bu sayede seçim sonuçlarının manipüle edileceği iddiası yer almaktadır.

Bu haberi yapanlara, yaptıranlara öncelikle hatırlatırız ki; İstanbul Tabip Odası 6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Kanunu’yla kurulmuş olup, seçim sürecini de bu kanun hükümlerine bağlı olarak yürütmektedir.

1- 6023 sayılı Kanun, tabip odası yönetimlerine hekimlerin üyelik ilişkisini “tahmine dayalı” olarak tek taraflı düşürme/sona erdirme hakkı tanımamaktadır. Ancak ailelerden veya resmi kurumlardan edinilen bilgiler ve belgeler ışığında üyelik sonlandırılabilmektedir.

2- İstanbul Tabip Odası seçimleri baştan sona kadar tamamen Fatih 2. İlçe Seçim Kurulu’nun denetiminde ve sorumluluğunda yapılmaktadır.

3- Seçim öncesi üye listesi hazırlandıktan sonra Fatih 2. İlçe Seçim Kurulu’na gönderilmekte ve resmi kurulun incelemesi sonrasında liste askıya çıkarılmakta, daha sonra da İlçe Seçim Kurulu’nun kararıyla kesinleşmektedir.

4- İstanbul Tabip Odası seçimleri de bizzat Fatih 2. İlçe Seçim Kurulu yönetiminde, sandık kurullarına resmi kimlik ibraz edilerek ve ıslak imza kullanılarak yapılmaktadır. Dolayısıyla üye listesinde ismi olup vefat etmiş meslektaşlarımızın yerine oy kullanılması mümkün değildir.

5- Nitekim geçmiş seçim tutanaklarına bakıldığında yaşlı üyelerimizin kayıtlı olduğu ilk sandıklarda oy kullanma oranının son derece düşük olduğu açık olarak görülmektedir.

Açık olarak ifade ediyoruz:

İstanbul Tabip Odası Seçimlerinde Şimdiye Kadar Tek Bir Hileli Oy Kullanılmamıştır!

Aksini iddia eden herkesi iddiasını ispata davet ediyoruz.

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak bu yılki seçimlerin de açık, şeffaf ve demokratik bir ortamda geçmesi için tüm hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz. Bu çerçevede seçime giren tüm grupların temsilcileriyle görüşmeler yapılmış, üyelerimize SMS ve e-posta gönderimi yapabilmeleri yönünde destek sunulmuştur.

Son olarak; bu provokatif haberleri bizden herhangi bir bilgi almaya gerek duymadan, gazetecilik etiğini hiçe sayarak yapanları, Oda seçimlerini şaibeli gösterme yönünde yanıltıcı beyanda bulunanları kınıyoruz, bu isimlere karşı gerekli hukuki girişimleri başlatacağımızı duyuruyoruz.

Bu kirli çaba içinde olanlara binlerce meslektaşımızın katılacağı seçimlere gölge düşürme çabalarını bir kenara bırakmaya, hekimliğe yaraşır şekilde yarışmaya, tüm meslektaşlarımızı da İstanbul Tabip Odası seçimlerine katılarak, oylarını vererek meslek örgütümüze sahip çıkmaya çağırıyoruz.

İstanbul Tabip Odası seçimlerine ve hekimlerin iradesine hiçbir güç gölge düşüremez.

İSTANBUL TABİP ODASI
YÖNETİM KURULU
Kullanıcı avatarı
Ayrıca bu haberi paylaşan arkadaştan aynı duyarlılığı bakanlığın tüm imkanlarını kullanarak hekimlere oraya değil şuraya oy kullanacaksınız diye mesajlar atan, baskı yapan başhekimler ve sağlık müdürlerine karşı da göstermesini bekliyoruz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dRobespierre yazdı:
10.04.2018 - 15:03:09
Ayrıca bu haberi paylaşan arkadaştan aynı duyarlılığı bakanlığın tüm imkanlarını kullanarak hekimlere oraya değil şuraya oy kullanacaksınız diye mesajlar atan, baskı yapan başhekimler ve sağlık müdürlerine karşı da göstermesini bekliyoruz.
Bu kadar savunma nedir anlamadım terör sevici insanları mı savunuyorsunuz