Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Ambulans gecikince doktora zorla bunu yaptırdı

 #4076903  gönderen drhaber
 10.03.2018 - 12:47:24
Adana’da bir kişi, tıp merkezinden hastaneye sevk edilmesi gereken annesi için ambulans geç kalınca doktoru "Sen de geleceksin, yolda ölürse ben mi müdahale edeceğim?" diyerek zorla ambulansa bindirdi.

Resim

Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde Seyhan ilçesinde bulunan bir tıp merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, Harun Ç., annesi nefes darlığı çektiği için tıp merkezine getirdi. Tıp merkezinde Dr. Cemal Hasanoğlu, Harun Ç.’ye annesinin başka bir hastaneye sevk edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine sevk için ambulans çağrıldı ancak iddiaya göre ambulans geç kalınca Harun Ç. sinirlenmeye başladı. Daha sonra gelen ambulansa Harun Ç.’nin annesi bindirildi. Bu defa Harun Ç, Dr. Cemal Hasanoğlu'na, ‘sen de geleceksin, yolda ölürse ben mi müdahale edeceğim?’ diyerek doktoru zorla ambulansa bindirdi.

Kentteki özel bir hastaneye gidene kadar doktoru zorla tutan Harun Ç, hastaneye varınca doktoru bıraktı. Konuyu polise bildiren Dr. Cemal Hasanoğlu, Harun Ç.'den şikayetçi oldu. İfadesi alınmak üzere karakola götürülen Hasanoğlu, "Silah zoruyla tutulmadım ama zorla götürdü" dedi. Harun Ç. ise gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Haber 7
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Ambulans gecikince doktora zorla bunu yaptırdı

 #4077046  gönderen aoera
 10.03.2018 - 18:54:52
arkadaşlar kimse alınmasın gücenmesin ama genel itibariyle diyorum en uysal ve kontrol edilebilen meslek gurubuyuz resmen ya. fazla okumaktan mıdır bilinmez devreler mi yanıyor anlamıyorum. türkiyede elde kitap, gözde gözlük cool takılim herkes beni dinlesin,saygı duysun diye bi beklenti olmaması lazım. çevreye,profile göre kişi kendini şekillendirmeli. en ufak tehditte bu hasta olsun yakını olsun,kurumsal amiri olsun hemen yelkenler suya iniyor. kafasına vur lokmayı ağzından al modundayız çoğumuz. üzülüyorum da yani doğrusu toplumun kendini düzeltmesi ama düzeleceği yok. bişekilde kendimiz duruma entegre olmalıyız. yeri geldiği zaman o ağız açılacak, o laf söylenecek.başka türlü olmuyor ne yazıkki sanırım
Kullanıcı avatarı
Ambulans geciktiyse trafikte önünü açmaya zahmet göstermeyenler yüzündendir, doktoru zorla götürme mevzusuna gelince şifadan ziyade bela istiyor şahıs..Hala doktorun Azrail i durdurma yetkisi olmadığını anlayamayan kör beyinler ancak 1 kiloluk bir kitleden öteye geçemez.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009