Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Sağlık hizmetlerinde en güvenilir ülke Türkiye

 #4059375  gönderen drhaber
 09.02.2018 - 09:19:20
The Spectator Index'in açıkladığı araştırma sonuçları, Türkiye'nin sağlık hizmetleri konusunda geldiği aşamayı bir kez daha gözler önüne serdi

Resim

The Spectator Index, Twitter'dan sağlık hizmetleri konusunda hangi ülkede ne oranda endişe duyulduğuna dair verileri açıkladı.

Araştırma sonuçları, Türkiye'nin sağlık hizmetleri konusunda en az endişe duyulan ülke olduğu gerçeğini ortaya koydu.

İngiltere'de %42, ABD'de %38 oranında yaşandığı belirlenen bu endişenin, Türkiye'de ise sadece %3'te kalması sağlık hizmetlerine olan güveni gösterdi.

Resim
Sabah
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
en güvenilir ülke demiş..
dogrudur..

diğer ulkelerde hastanelerın ucret politikası bizim gibi değil. ürolitiazisi olan sigortasız bir adam on binlerce dolar oduyor.. Türkiyede oyle mi..
acil hal de ucret alamayacakları ıcın hizmeti alabilme noktasında en guvenilir.

ama çalışanları için EN GÜVENSİZ!!!
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
TR'de sağlık sigortası olmayan yok. İnsanlar hasta olursa tedavi olabileceklerini biliyorlar. Olay bundan ibaret. Sağlık çalışanlarının memnuniyeti anketi yapmamışlar. Her şeye muhalefet...
yaa anket halkın memnuniyetini ölçüyor kesinlikle doğru. ama gerçeklikle hiç alakası yok. tüm ülke zaten sigortalı istediği hastaneye gidip aldığı hizmete karşılık çok cüzi bi karşılıkla tedavisini olabiliyor. halkın nezdinde tabi ki sağlık sistemimiz çok güzel gözükür. Ama madalyonun diğer yüzünü çevirince herşey her geçen gün daha kötüye gidiyor. * tıp fakültelerinin artmasıyla düşen tıp eğitiminin kalitesizliği başta olmak üzere * acillerde her gün onbinlerce gereksiz ( acil olmayan poliklinik hastası anlamında ) muayeneler *uzman doktorların bile hergün 100 e yakın hasta baktığı * gelmeyen MR - BT sıraları * sağlıkta şiddet uygulayanlarının çoğunluğunun cezasız bırakıldığı * hakimlerin malpraktis davalarında cahilce ve hatta belki de düşmanca tutumları... vs. daha yazacak çok şey var ama sağlık çalışanlarının bikaç sene sonrasıona bile güvenle bakamadağı bir sistemden kimse çok ilerdeymişiz numarası çekmesin..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
mdshepherd yazdı:
09.02.2018 - 22:17:05
bu haber Türk hekimleri adına gurur verici. toplumda doktor memnuniyeti en yüksek olan ülkeyiz. Atatürk beni Türk hekimlerine emanet edin diye boşuna dememiş. yanlış hükümet politikalarını vs bi kenara atın, habere yanlış açıdan bakıyorsunuz. güzel bir haberin altına bile olumsuz yorum yapmak bazılarında huy olmuş. (not: anti akpliyim)
can isteyince hakaret, darp ve katledilebilir olunca memnun olunuyosa demek