Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İddiaya göre, anestezi uzmanı doktor S.Ö. tedaviyi yarım bırakarak acil servisi terk etti. Duruma tepki gösteren baba Deniz A.’nın talebi üzerine başka bir doktor gelerek tedaviyi sürdürdü

Resim

Kocaeli'nin izmit ilçesi’nde yaşayan Deniz A., rahatsızlanan 5 yaşındaki kızı D.T. A.’yı özel bir hastanenin acil servisine götürdü. Gazete Habertürk'ten Caner Aktan'ın haberine göre; küçük çocuğa acil serviste damar yolu açılmak istendi. Doktor S.Ö. iğneden korktuğu için küçük kıza damar yolu açamadı. 4 farklı noktadan deneme yapıldı, çocuk bayıldı.

İddiaya göre, anestezi uzmanı doktor S.Ö. tedaviyi yarım bırakarak acil servisi terk etti. Duruma tepki gösteren baba Deniz A.’nın talebi üzerine başka bir doktor gelerek tedaviyi sürdürdü. Baba ise hastane yönetimine S.Ö. hakkında şikâyet dilekçesi verdi.

Deniz A. Habertürk’e yaptığı açıklamada “Defalarca rica etmeme rağmen kızımızı baygın halde bırakıp işlem yapmak istemediğini söyledi. Acil servisi terk etmesinin ardından 155’i arayarak polis çağırdım. Kameraların çalıştığını gelen polisle teyit ettik. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Şimdi 1 milyon liralık tazminat davası açacağız. Kamera kayıtlarında bir fiziki sözlü darbe olmadığı açıkça görülecektir” dedi.


Habertürk’ün ulaştığı özel hastanenin yetkilileri ise konuyla ilgili söz konusu doktor hakkında disiplin soruşturması işlemi başlatıldığını açıkladı.
Haber Türk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
İyice içine ettiler bu işin,damar yolu açamamış olabilir buna 1 milyonluk dava mı açılır,özel hastaneye 50 tl verdiya her istediği olacak zannediyor,sanki kasıtlı açılmamış dr psikopat çocuğa zarar vermek için açmamış,, herkes bi bahaneyle para peşinde bir yerleri sömürme peşinde..
Para koparma çabalarından biri daha..Çünkü bu olayda bırakın 1 milyon lira gibi ütopik bir rakam talep etmeyi, en ufak maddi tazminat istenecek bir durum bile yok..
Bu işlerin ipi gerçekten kaçtı artık.. Bu şekilde davaların açılabilmesi için bir sınır olmalı, bunların en azından davalar sonuçlanmadan medyada yer alması kesinlikle yasaklanmalı..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
bu memlekette artık doktorluk yapılacak iş diil arkadaş,,davadan bişi çıkmaz demişsiniz ama bu memleketin hakimlerinin ne saçma kararlar verdiği belli,doktor arkadaşın uğraşağı davalar soruşturmalar bir yana 1 milyonluk tazminat çıkmaz ama 100 binlik bir tazminat çıkmayacağını kimse iddia edemez artık bu memelekette.riskli branşlardan kaçmak tek çare
Birkaç kişi çocuğu tutup zorla damar yolu açsaydı da, malum baba ya doktora şiddet uygulardı ya da yine gider şikayetçi olurdu , yazık gerçekten..ayrıca doktor arkadaşımız anestezi uzmanı, yani damar yolu açamama gibi bir durum olamaz, damar yolu açamadığı için değil de babanın baskılarına daha fazla dayanamayarak hastayı bırakmıştır
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Böyle davalarla doktorların zamanlarını çalıp, para koparmaya çalışan köyü niyetli kişilere; kötü niyetli eylem sebebiyle toplum sağlığına zarar vermek suçuyla karşı dava açılmalı. Bu durum yasalaştırılmalı
Kullanıcı avatarı
"Akıllı" bir avukat gaza getirmiştir babayı. Zaten sigorta ödeyecek diyip yükleniyorlar. Medya sağolsun, salyalarını silerek doktor haberleri yapmaya hazır.
Tıbbi bir kusur bulunmadığı takdirde babaya tazminat davası açılır.