Pazartesi , Şubat 24 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Samsun'da Aile Hekimine Fetö'den 6 Yıl 3 Ay Hapis

 #4016342  gönderen drhaber
 20.11.2017 - 14:25:34
Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen bir doktor, yargılandığı mahkeme tarafından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Resim
Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen bir doktor, yargılandığı mahkeme tarafından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Samsun’un Salıpazarı ilçesinde aile hekimi olarak görev yaparken FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında 24 Ocak’ta çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Abdullah G. hakkında Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açıldı. Örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen Abdullah G.’nin yargılanması sona erdi. Bugün görülen davanın son duruşmasında tutuksuz olarak yargılanan Abdullah G., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti Abdullah G.’yi "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.
Milliyet