Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Öğretim üyeleri aldıkları maaş karşılığında haftada asgari 10 saat, öğretim görevlileri ise 12 saat ders vermekle yükümlü.
Resim
Sayıştay'ın İstanbul Üniversitesi'yle ilgili 2016 yılına ait denetim raporunda, kurumdan maaş alan çok sayıda öğretim üyesinin hiç ders vermediği ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Özlem Güvemli'nin haberine göre, İstanbul Üniversitesi, öğretim üyelerinin bir kısmının yurtiçinde ve yurtdışında görevlendirildiği, İktisat Fakültesi'nde çok sayıda yardımcı doçent ataması yapıldığı, bu kişilere belirli bir dalda uzmanlaşıncaya kadar ders verilmediği ve tıp fakültelerinde çeşitli nedenlerle eğitim takvimine uyulmadığı gerekçeleriyle kendini savundu.
Ancak Sayıştay bu gerekçeleri yeterli bulmadı.

Mevzuata göre öğretim üyeleri aldıkları maaş karşılığında haftada asgari 10 saat, öğretim görevlileri ve okutmanlar ise haftada 12 saat ders vermekle yükümlü
Memurlar. Net
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bizimkiler de her hafta boş isim listelerine üzerine bilmemne semineri diye yazıp kapı kapı dolaşıp imzalarımızı attırıp yönetime gönderirlerdi eğitim yaptık diye, koskoca doçent ayağıma gelip imzalar mısın derdi, para sen nelere kadirsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sadece bu üniversitede mi ? Öğrencilerin tüm derslerine biz giriyoruz biz anlatıyoruz her iş bizim üstümüzden yürüyor . Kendi kendimize ders veriyoruz intörnlere ders veriyoruz . Bu iş düzelmez yapacak bisi yok 2 sene tusa çalıştım ben bir şeyler öğrenmek için uzmanlık kazandım öğrenmeyi geçtim artık sadece kendi işimi yapsam yeter ama o da olmuyor zaten bisi öğretmelerini beklemek hayalden de öte .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009