Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Kırşehir Sağlık Müdürlüğüne atanan Dr. Suat Türkoğlu, görevi Dr. Selçuk Büyüker'den devraldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı değiştirilerek, yeni görev tanımları belirlendi.

Taşra teşkilatlarında Kamu Hastaneleri Birlikleri Genel Sekreterlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri, İl Sağlık Müdürlükleri altında tek çatıda toplandı.

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğüne atanan eski Kamu Hastaneleri Birlikleri Genel Sekreteri Türkoğlu, düzenlenen devir teslim töreni ile Büyüker'den görevi devraldı.

Büyüker, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Kırşehir'de 300 yataklı eğitim araştırma hastanesi ile ilçelere yeni hastaneler yapıldığını belirterek, bunun yanı sıra 30'un üzerinde yeni ambulansın kazandırıldığı kentte, sağlık alanında önemli adımlar atıldığını ifade etti.

Sağlık hizmetlerinin vatandaşlara buluşmasında büyük emeği olan sağlık çalışanlarına ve ailelerine minnettar olduğunu aktaran Büyüker, "Çalışırken desteklerini gördüğümüz sayın valilerimize, vali yardımcılarımıza, il müdürlerimize, kaymakamlarımıza, il ve ilçe belediye başkanlarımıza, ilçe idarecilerimize, kurumların değerli idareci ve çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarımıza ve basınımızın değerli mensuplarına ve görevde olduğum sürece destekleri ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı idi bayrağı İl Müdürümüz Dr. Suat Türkoğlu'na devrediyor, kendisine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum." dedi
Milliyet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009