Pazartesi , Kasım 18 2019
Doktorca Haberin Adresi...
artefacta yazdı:
07.11.2017 - 09:14:32
deoksiriboz yazdı:
06.11.2017 - 23:06:40
Denetimlerden rahatsız olmuş paşalarımız. Tabii bazıları için 1 ay iş 3 ay off yapmak zorlaşıyordur denetim olunca.
müdürlüğü ya(ğ)layıp ezikliğini aile hekimlerinden çıkarmaya çalışan evrak kayıt memurunu dinlediniz.
Bak bak kendisi de 3 ay of yapanlardan herhalde yarasına bastık :D siz işinizi düzgün yapıyorsanız niye denetimlerden bu kadar rahatsız oluyorsunuz? Ayrıca müdürlükte çalışanlar, denetim yapanlar da doktor yani meslektaşınız unutmayın. Altı üstü bir kura kazanıp aile hekimi titri aldınız burnunuz bu kadar havada olmasın.
Arkadaşlar insan kalitesinin bu derece düştüğü birzamanda ve özellikle doktor camiasındaki kendi mutsuzluklari yüzünden diğer hekim arkadaşlarına bu kıskançlık triplerine gireceğine bölümünden mutlu degilse o da ya ailehekimi olsun ya tsm ye geçsin hayatında bir değişiklik yapsın ama diğer meslektaşlarına kıskançlıkla saladiracagina birbirimize kenetlenmemiz lazım biz böyle davrandikca herkes mutsuz olacak arkadaşlar tüm arkadaşların bölümlerin kendi içinde ciddi sıkıntıları var hekim arkadaşlarımızın çoğu mutsuz ve intihar ediyorlar neyazikki büyük bir acı bu .sen ben o öyle bu böyle yi bırakıp birbirimize destek olalım sahip çıkalım herkes birbirine sahip çıkıp bölümlerin sıkıntılarının çözülmesi için çaba harcarsa zaten çoğu problemleri çözeriz ama birbirimize saldirdikca bu haset öfke pislikle daha çok pislik içine girer batariz pislikten gecilmeyiz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ya tek sorunu,problemi,zorlugu olmayan hekim grubu aile hekimleri.Hepimiz bu kadar zorluklar yasarken ivir zivir herseye kazan kaldirip problemmis gibi yansitmaniz küfürden daha agir geliyor insanlara.Mesele bu.Zaten hak ettiginizden cok daha fazla haklara sahipsiniz daha neye itiraz ediyorsunuz.Tutan mi var sen de aile hekimi ol savunmanizla gecistirilebilecek bir problem degil bu.Biz napiyoruz diye bu dernek ve uyeleri bir oturup dusunmeli.Sorun cikaran bu dernege uye aile hekimleri cunku
dranestezi26 yazdı:
07.11.2017 - 12:57:45
Ya tek sorunu,problemi,zorlugu olmayan hekim grubu aile hekimleri.Hepimiz bu kadar zorluklar yasarken ivir zivir herseye kazan kaldirip problemmis gibi yansitmaniz küfürden daha agir geliyor insanlara.Mesele bu.Zaten hak ettiginizden cok daha fazla haklara sahipsiniz daha neye itiraz ediyorsunuz.Tutan mi var sen de aile hekimi ol savunmanizla gecistirilebilecek bir problem degil bu.Biz napiyoruz diye bu dernek ve uyeleri bir oturup dusunmeli.Sorun cikaran bu dernege uye aile hekimleri cunku
yeniçeri ocağı tam bence
Kullanıcı avatarı
Birlik ve beraberligimizden ibretli enstantaneler sergilemiş bazı arkadaşlar.. böyle devam edin..boyle birlik olmaya devam edin..aile hekimlerine laf eden klavye delikanlıları acilde şiddet gibi durumlar olduğu zaman nedense dut yemis bulbule donerler..he deyiniz ve geçiniz.degmezler..
dranestezi26 yazdı:
çok haklı isteklere çok saçma bir yorum yapmışsınız. aile hekimleri birlik ve beraberlik sayesinde çok guzel çalışma şartarında hayatlarını devam ediyorlar. diğer uzman hekim grupları biz nasıl bu seviyeye ulaşırızı düşüneceklerine aile hekimlerinin standartlarını nasıl düşürürüzün derdindeler.
ben buna doktorların acınası durumu diyorum....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
hipocampuse yazdı:
07.11.2017 - 16:43:46
dranestezi26 yazdı:
çok haklı isteklere çok saçma bir yorum yapmışsınız. aile hekimleri birlik ve beraberlik sayesinde çok guzel çalışma şartarında hayatlarını devam ediyorlar. diğer uzman hekim grupları biz nasıl bu seviyeye ulaşırızı düşüneceklerine aile hekimlerinin standartlarını nasıl düşürürüzün derdindeler.
ben buna doktorların acınası durumu diyorum....

Etme tutma hocam bizi denetlemeyin nasil hakli bir istektir.Yok mudurluk bizden form isteyemez yok denetleyemez,yok defin tutmam yok su yok bu.Ya azcik yapici olun,azcik elinizi tasin altina koyun.Ama kime ne anlatiyorsun.
Kullanıcı avatarı
deoksiriboz yazdı:
07.11.2017 - 10:10:03
artefacta yazdı:
deoksiriboz yazdı:
06.11.2017 - 23:06:40
Denetimlerden rahatsız olmuş paşalarımız. Tabii bazıları için 1 ay iş 3 ay off yapmak zorlaşıyordur denetim olunca.
müdürlüğü ya(ğ)layıp ezikliğini aile hekimlerinden çıkarmaya çalışan evrak kayıt memurunu dinlediniz.
Bak bak kendisi de 3 ay of yapanlardan herhalde yarasına bastık :D siz işinizi düzgün yapıyorsanız niye denetimlerden bu kadar rahatsız oluyorsunuz? Ayrıca müdürlükte çalışanlar, denetim yapanlar da doktor yani meslektaşınız unutmayın. Altı üstü bir kura kazanıp aile hekimi titri aldınız burnunuz bu kadar havada olmasın.
sana laf yetiştirecek değilim. tek diyeceğim şu ki, şu anki tsm başkanımız da maalesef seninle aynı zihniyette biri. kendisiyle artık muhattap bile değilim. evraklarımı memurlara bırakıp çıkıyorum. senin zihniyetindeki kişiler tıptan ne kadar uzak olursa bizim için o kadar hayırlı olur.
artefacta yazdı:
07.11.2017 - 21:29:11
deoksiriboz yazdı:
artefacta yazdı:

sana laf yetiştirecek değilim. tek diyeceğim şu ki, şu anki tsm başkanımız da maalesef seninle aynı zihniyette biri. kendisiyle artık muhattap bile değilim. evraklarımı memurlara bırakıp çıkıyorum. senin zihniyetindeki kişiler tıptan ne kadar uzak olursa bizim için o kadar hayırlı olur.
Aile hekimliği gibi sorumluluğu yüksek bir mesleğe hiçbir eğitime bakılmadan pratisyenlerden kura ile yerleştirme yapılırsa böyle denetlenmekten de kaçarlar işte. Ülkemizdeki esas sorunlardan biridir liyakat meselesi. Nasıl zamanında ilgisiz meslekler açık var diye öğretmen yapıldıysa şimdi de aile hekimliğinde oluyor aynı şey. Neyse ki yaptığı işin bilincinde aile hekimi uzmanı arkadaşlar yetişiyor da niteliksizler piyasada azalıyor yavaş yavaş. Daha doğru düzgün aşılamayı beceremeyen, gebe takibi yapamayan adamlarla tıbbı konuşacak değilim.
deoksiriboz yazdı:
07.11.2017 - 22:21:41
artefacta yazdı:
07.11.2017 - 21:29:11
deoksiriboz yazdı:

Aile hekimliği gibi sorumluluğu yüksek bir mesleğe hiçbir eğitime bakılmadan pratisyenlerden kura ile yerleştirme yapılırsa böyle denetlenmekten de kaçarlar işte. Ülkemizdeki esas sorunlardan biridir liyakat meselesi. Nasıl zamanında ilgisiz meslekler açık var diye öğretmen yapıldıysa şimdi de aile hekimliğinde oluyor aynı şey. Neyse ki yaptığı işin bilincinde aile hekimi uzmanı arkadaşlar yetişiyor da niteliksizler piyasada azalıyor yavaş yavaş. Daha doğru düzgün aşılamayı beceremeyen, gebe takibi yapamayan adamlarla tıbbı konuşacak değilim.
hay ağzınla bin yaşa. bu arkadaşlara aile pratisyeni diyince isyan çıkmıştı nasıl bunu der bize diye sanki liyakat gösteren bir sınav ile kazanılmış bir ünvan sahibi de pratisyeni beğenmiyorlardı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tobirama yazdı:
06.11.2017 - 22:27:20
dranestezi26 yazdı:
06.11.2017 - 22:15:22
Ah ulan ah az okuyup aile hekimi olamadik ona yanarim
lütfen burası aile hekimliği yapan pratisyenlerin kalesi. Aforoz geliverir hem onlar çok yoruluyor koruyucu sağlık hizmetleri tmm mı?
Sanırım once meslektaşlarımıza birseylerı anlatmak ve onların bakış açısını değiştirmek zorundayız.. sizden başlayabiliriz tobirama...
Simurg yazdı:
08.11.2017 - 01:35:07
tobirama yazdı:
06.11.2017 - 22:27:20
dranestezi26 yazdı:
06.11.2017 - 22:15:22
Ah ulan ah az okuyup aile hekimi olamadik ona yanarim
lütfen burası aile hekimliği yapan pratisyenlerin kalesi. Aforoz geliverir hem onlar çok yoruluyor koruyucu sağlık hizmetleri tmm mı?
Sanırım once meslektaşlarımıza birseylerı anlatmak ve onların bakış açısını değiştirmek zorundayız.. sizden başlayabiliriz tobirama...

üslubum sivri olabilir ama mantıksız bir şey söylediğim nadirdir. Pratisyenler aile hekimliğinde sevk zinciri gelmeden aile hekimliği yaptıklarını sanıyorlar ve her olayda abaavv çok yükleniliyor diye ortalığı birbirine katıyorlarsa sevk zinciri geldiği gün olacakları görmek istiyorum.

He bu arada ayın 1 haftası çalışıp 23 günü off yaratmak hakedilmiş bir rahatlık değil terbiyesizliktir. Doğuda gani gani örneği var. Şu bakış açımda değişecek ne var gerçekten merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Arkadaşım senin yaptığın provakatörluktur.biz o, şu , bu demeden doktoruz doktor.sen neden bahsediyosun ya..yok offmuş yok bilmem neymiş.benim de tanıdigim bir sürü uzman arkadaş var kendi aralarında offlasan.ne yani senin gibi bende tum uzman arkadaslari töhmet altında mi bırakayım.nedir bu yapmaya çalıştığınız.ben haklıyım het dediğim doğrudur diyen tiplerdenseniz aile hekimlerine gelmeden önce daha ne konular var itiraz etmek isteyip de edemediğiniz bunları çok iyi biliyorsunuz.olay benim dişim anca bunlara geçiyor olayıysa valla kbakmayin da hep yarı yolda kalmaya mahkumsunuz.cunki o diş geçmiyor bilesiniz..