Cuma , Ekim 18 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Hepinize selamlar
Grubunuza biraz önce katıldım. İsmim Erol AYDIN Avukatım
Davacılardan Suzi Dilara AYDIN ın avukatı ve babasıyım.
Açmış olduğumuz dava Ankara 6. İdare mahkemesinin 2017/2797 E. Sayı da kayıtlı Mahkeme bizim dosyamız ile 8. İdare mah. Arasındaki bağlantı nedeniyle dosyayı 4. İdare mahkemesine bağlantı olup olmadığına karar vermesi için gönderdi. Dosya no 2017/4175
Bu mahkeme ise bütün diğer ilgili dosyaları istemiş ancak henüz bir karar vermedi. Bu daire bağlantı var der ise dosyalar ilk açılan Ankara 8. İdare mahkemesinin 2017/2837 E. Sayılı dosyasında birleştirilir. Esas hakkında inceleme bundan sonra başlayacak.
Bizim açtığımız davada Temel bilimlerde 50 ve 91 nolu sorular, klinik bilimlerde ise 11, 27 ve 51 numaralı soruların iptalini istedik. Dava açıldıktan sonra ÖSYM bunlardan tb: 91 ve kb: 51 nolu soruları iptal etti.
Dava ile ilgili sorularınız olur ise cevap veririm
Hepinize saygılar ve selamlar
Av. EROL AYDIN
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
marabun14 yazdı:
30.10.2017 - 16:26:32
Mesleki tecrübenize dayanarak soruyorum; ne zaman sonuçlanır bu dava?
Zira genel kuraya kalmış ve hiç istemediği yerlere gitmek zorunda kalan bir çok genç doktor arkadaşımız var.
Bu soruyu avukata herkes soruyor cevap olarak kendiside net bir süre veremiyor. Sanırım uzun sürecek benim düşüncem. Hala dava dosya birleşmesi sorunu var gibi.
Rıza hocam teşekkür ederiz
Evet bi sorum var.
Bu Anka Ahmet isimli hesap kullanıcının verdiği bilgiyle aynı değil.
Hangisinin doğru olmadığını düşünecek enerjim yok ,zira henüz sınav sonucu bekleyenlere yapılan haksızlıkların bu kadar da fazla olduğunu hazmedebilmiş değilim.
Hak mı bu hekimlere yapılan ???
Daha bugün 2 değerli hekimin haber olduğu konuda hepimiz şok olmadık mı,
o uzmanlıklarda ne varmış bu kadar diye ürkmedik mi?
Hedeflerimizi almamız gereken puanları yeniden düşünmedik mi..
Evet önünde sonunda kader dedik kendimizi teselli ettik devam ettik.
Neden daha da zorlaştırıyorlar durumu neden hekimleri bu kadar değersizleştiriyorlar?
Psikoloji,duygu durumu gün be gün kötüye gidiyor.
Yazıktır
Ne büyük günahtır bu.
Bıktık ,bıktık.
Sanki ben o dosya numaralarından bi şey anlıcam,sanki şu numaralı idare Mahkemesi deyince kafamda ampül yanacak ...
bana net bi şey söyleyin !
Bana ve diğer binlerce hekime!!!
Ne zaman bitecek ?
drriza yazdı:
30.10.2017 - 16:28:50
marabun14 yazdı:
Zira genel kuraya kalmış ve hiç istemediği yerlere gitmek zorunda kalan bir çok genç doktor arkadaşımız var.
Bu soruyu avukata herkes soruyor cevap olarak kendiside net bir süre veremiyor. Sanırım uzun sürecek benim düşüncem. Hala dava dosya birleşmesi sorunu var gibi.
Peki davalar çekilse bu iş hemen biter mi, bitmez mi?
Davalar bi zahmet çekilsin adam müdahilliğime gereksiz dese de davacılar çock gibi ortadan kaybolup birleştirmeyecez demesi kadar bencil bir hareket olabilir mi hala arkasında duruyorum bizleri mağdur ettiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
marabun14 yazdı:
30.10.2017 - 16:37:20
drriza yazdı:
30.10.2017 - 16:28:50
marabun14 yazdı:
Peki davalar çekilse bu iş hemen biter mi, bitmez mi?
Davalar cekilse bile yazışmalar falan en az 15-20 günü bulur. Ama dava çekilme durumu ve konusi yok şuan.
Kullanıcı avatarı
Sensub yazdı:
30.10.2017 - 16:29:52
Uzun surecekten kastiniz nedir? 1 ay mi 2 ay mi yoksa şubattan sonrayacsarkabilir şeklinde mi ?
Buna cevap vermek zor. 2 ayi rahat bulur sanirim.
drriza yazdı:
30.10.2017 - 17:17:25
Sensub yazdı:
30.10.2017 - 16:29:52
Uzun surecekten kastiniz nedir? 1 ay mi 2 ay mi yoksa şubattan sonrayacsarkabilir şeklinde mi ?
Buna cevap vermek zor. 2 ayi rahat bulur sanirim.
Davayı açan avukat belli bir zaman belirlemezken sizin 2 ayı bulur demeniz tam anlamıyla abesle iştigal.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
bi dava da soruları denetleyenler kimlerse onları açılsın , davasını savunan da kendi çemberinde haklı davanın geri çekilmesini isteyen onca hekimler de kendi çemberinde haklı..kimse kimsenin hayatından çalamaz..
[quote=blelf post_id=4008744 time=1509373453 user_id=46755]
bi dava da soruları denetleyenler kimlerse onları açılsın , davasını savunan da kendi çemberinde haklı davanın geri çekilmesini isteyen onca hekimler de kendi çemberinde haklı..kimse kimsenin hayatından çalamaz..
[/quote]
Sayın doktor bilirkişiden bilirkişiye bile değişiyor sorunun cevapları İdare Mahkemesi yanlış diyor,Danıştay doğru diyor,sorular zaten abidik gubidik yani denetleyene göre de doğru gelebilir,bence cidden en mantıklısı soruların cevaplarını hiç açıklamadan sonuçları bir haftaya açıklamak oh mis ne dava ne itiraz neyse bahtımıza yerleşelim biran evvel