Perşembe , Mart 21 2019
Yurtdışında eğitim,ihtisas v.b konularda mesajlaşmalar..sorular, öneriler..

kanada'da uzmanlık çalışma partneri

#4005799  gönderen glah
 18.10.2017 - 18:46:55
Daha yolun başında olduğumdan özellikle MCCEE için motivasyon, bilgi ve kaynak paylaşımı yapabileceğim çalışma arkadaşları arıyorum. Kesin olarak Kanada'da uzmanlık yapmaya karar veren meslektaşlarım benimle irtibata geçerse sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: kanada'da uzmanlık çalışma partneri

#4011650  gönderen Cranberrynwhite
 08.11.2017 - 20:53:06
drmaniac yazdı:
08.11.2017 - 20:39:24
Şartlar hakkında bilgi paylaşabilir misiniz bende ciddi anlamda yurtdışı düşünüyorum ama internetten bilgi bulamıyorum
Oncelikle kendimden bahsedeyim, USMLE sınavlarını aldım ve asistanlık mülakatlarına kadar geldim. Yurtdısında uzmanlık kararı ciddi bir sürec arkadaslar. Buna karar verirken enine boyuna dusunmek gerek. Öncelikle hangi ülkede uzmanlık yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Hangi bolum kararı da vermek faydalı zira bazı bolumler cok kompetitif oldugundan yabancıların girmesi neredeyse imkansız. Ulkeye karar verdikten sonra sınavları ile ilgili bilgi almalısınız. Her ülkenin farklı bir sistemi, denklik yontemi var. Bazılarında sınav var. Bir ülkedeki sınav, bir baskasında geçerli olmayabiliyor. Kanada her ne kadar refah duzeyi cok yuksek bir ülke olsa da, residency spot'lar cok az ve daha da onemlisi ya oturma izniniz bulunmalı ya da vatandas olmalısınız.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009