Pazartesi , Eylül 28 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Üniversiteye giriş sınavındaki 15 dakika kuralı hakkında ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, 15 dakika kuralı kalktı. Sınava başlama saati 10.00 olacak" dedi. Başkan Özer, sınav ücretlerini de açıkladı

Resim

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, değişen üniversite giriş sistemi, süresi ve ücretleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Hürriyet gazetesinden Nuran Çakmakçı'ya konuşan Prof. Özer, sınav başvurularının mart ayında, sınavın ise haziranda Ramazan Bayramı sonrasında yapılacağını açıkladı. Üniversite sınavına girecek adayların en çok merak ettiği konulardan biri olan sınav süresinin de uzatıldığını açıklayan Prof. Özer, "Adayların en çok şikayetçi olduğu giriş ücreti ile süre konusunda çalışmalar yapıyoruz. Soru sayısı azaldığı için ölçme kabiliyetine sağlıklı olarak odaklanacağız" dedi.

"15 DAKİKA KURALI KALKTI"

Prof. Özer, 15 dakika kuralı ve sınav ücretleri hakkında şu bilgileri verdi:

"15 dakika kuralı kalktı, Adaylar artık geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sınava başlama saati 10.00 olacak, bu saatten sonra gelenler alınmayacak. Sınav ücreti daha önce 160 TL civarındaydı. Biz iki sınav için 120 TL almayı planlıyoruz. YGS’de 60 TL, LYS’nin her biri 40 TL idi. Bir öğrencinin cebinden yaklaşık 160 TL çıkıyordu. Şimdi daha az çıkacak."

Özer, açık uçlu soruların da ilk oturumda olmasını planladıklarını söyledi.

Habertürk
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
"Sınav ücreti daha önce 160 TL civarındaydı. Biz iki sınav için 120 TL almayı planlıyoruz. YGS’de 60 TL, LYS’nin her biri 40 TL idi. Bir öğrencinin cebinden yaklaşık 160 TL çıkıyordu. Şimdi daha az çıkacak."
Lys de iki oturuma giriliyordu Üç değil yani 60 + 80=140 tl veriliyordu şimdi 120 alacaklar. 20 tl azalmış gerçekten büyük indirim sınav oturumu azaldığı için olması gereken bu(hatta daha fazlası) değil mi zaten? Birilerini *** yerine koymasalar keşke.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ulan hayatının seyrini belirleyecek olan saat 10:00 da başlayacak sınava götünü yatağından erken kaldırıp 15 dakika erken gelmeyeceksin. Karga bokunu yemeden orada olurum kardeş ben.

Onu geçtim yeni atanıp gelmiş sanki bana sınav sisteminde devrim yapmıs gibi açıklama yapanların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.