Pazar , Eylül 20 2020
İhtisa yapmak istediğiniz dalla ilgili sorularınız merak ettiklerinizi yazın,o dal ile ilgilenen üyelerimiz yardımcı olacaktır..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Re:

#4380189  gönderen DrRandomterim
 18.04.2020 - 17:57:34
Greenberginbabasi yazdı:
28.02.2018 - 16:18:45
Mihaylovic yazdı:
27.02.2018 - 20:34:28
Greenberginbabasi yazdı:
11.05.2017 - 06:14:08
Bir nrs asistani olarak yazayim

Beyin guzeldir, beyinle ugrasmak gzueldir. Amelyatlari stresli olmasina ragmen zevklidir. Kotu hastalar olmakla birlikte insanlarin haytini dramatik sekilde degistirebiliyorsun. Dusuk gks ile gelip 15puanda taburcu ettigin zamanki duygu hicbir cerrahide yoktur. Genel olarak nrs'nin tum amelyatlari basiyi kaldirmaya yoneliktir. İster fitik olsun ister tumor amac basiyi kaldirmaktir. Bunu basardigin zaman hastalarin ne kadar degistigini gormek cok sasirtir insani. Hastadan ve hastayakinlarindan cok guzel geridonus alirsiniz. Cok yorucudur, herkes beyinden korktugu icin acil cagrilari coktur. Hele triaji iyi olmayan, insiatif almaktan cekinen bir acil klinigi varsa bu biraz yorucu olabilir. Hergun gelisir beyin cerrahisi. Gelecegin meslegidir ayni zamanda. Deep brain stimulation diye derya bir gelecek var onunde. Elittir, kimse isinize karismaz, sagdan soldan fikir yuruten insanlar olmaz. Diger branslar tarafindan saygi gorur. Duz konsa gittiginiz zaman bile kapisindan girdiginiz klinigin cehresi degisir ) nrs farklidir. Nrs yazin
Adam bunu yazıp istifa etmiş. Marmara nrş geçiyordu aklımdan. Fikir edinmek için nrş başlıklarını okuyodum ama moralimi bozuldu :(
dostum simdi morelini bozmak istemezdim ama soyle birsye soyleyeyim ben nrs'den cok uzulerek istifa ettim tekrar yerlestirme ciktigi icin. gecis nedenim sosyal hayatima ve kendi hayatima briaz fazla zaman ayirabilmekti ancak suanda 5 aylik psikiyatri asistaniyim cerrahiyi cok ozluyorum, son tusa girecektim tekrar belki donerim diye sirf fotografim eski diye aisten basvuramadim :) eger cerrahiyi gercekten seviyorsan dusunme yaz.
Hocam selamlar. 2 senelik psikiyatri asistanıyım. Çok farklı alanlar biliyorum ama beyin cerrahisi içimde ukte kaldı hep. Cerrahı ve yoğun bakım sevmeyen bir adamım ama beyin cerrahiyi çok özel buluyorum. Şu an ne alemdesiniz

Re: NRŞ Mİ ORTOPEDİ Mİ?

#4380340  gönderen Ftmtb
 18.04.2020 - 20:33:40
Ortopedi bu ülkede uzmanliginda iyi maddi şartlarını az da olsa koruyabilen nadir branşlardan ..artık her branşta sıkıntılar çok o yüzden yenimezunlar en azından para kazanayım diyecek gibi geliyor..Bu bağlamda ortopedi kadın doğum bunlara Ekim tusunda artik bir tık daha fazla talep olucak gibi geliyor bana.Crs mikrop byk nin da azalan gelirleri nedeniyle, belirgin olmasa da 2-3 puan aşağıda seyredecegini düşünüyorum.

#4380419  gönderen Notasyon
 18.04.2020 - 21:32:45
Beyin cerrahiyi özellikle daha önce hiç düşünmediysen, ortopedi yaz. Tersiyse beyin cer.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4380566  gönderen Nrs_nrs
 18.04.2020 - 23:38:13
Nrs asistanlikta cok zor goze alinir gecilir bi sekilde diyorsaniz yazin Ama istifa etcekseniz yazmayin

#4404077  gönderen DrFurkan2323
 24.05.2020 - 20:33:50
Her iki cerrahi bölümden hangisi daha yorucu,hangisinin özelde iş imkanı ve kazancı daha iyi,hangisinin malpraktis riski daha yüksek?

#4404155  gönderen Drmiymaa
 24.05.2020 - 21:03:47
5 aylık nrş asistaniyim.Nrş güzel bir branş gerçekten.insan ameliyatlari izlerken dahi hayran kalıyor. Fakat şunu söylemek lazım ki ciddi manada asistanlığı da öğrenmesi de zor.Kendime zaman ayırayim vay aile hayati yasayayim diyorsaniz falan olmaz o iş.Yapanlar da var ama zorlaniyorlar.Seçmeden önce gidip bir hafta falan yanlarında takılın gitmek istediginiz klinikteki asistanlarin o zaman daha doğru tercihler yapabilirsiniz.Ama tekrar söylemek istiyorum ki hiçbir cerrahi bilime benzemiyor kendisi.Yakin zamanda istifa girisimim olsa da alışınca da gidemiyorsun😂😂 Iyi düşünün kısaca 8O

#4404271  gönderen Eseslidr
 24.05.2020 - 22:25:27
Drmiymaa yazdı:
5 aylık nrş asistaniyim.Nrş güzel bir branş gerçekten.insan ameliyatlari izlerken dahi hayran kalıyor. Fakat şunu söylemek lazım ki ciddi manada asistanlığı da öğrenmesi de zor.Kendime zaman ayırayim vay aile hayati yasayayim diyorsaniz falan olmaz o iş.Yapanlar da var ama zorlaniyorlar.Seçmeden önce gidip bir hafta falan yanlarında takılın gitmek istediginiz klinikteki asistanlarin o zaman daha doğru tercihler yapabilirsiniz.Ama tekrar söylemek istiyorum ki hiçbir cerrahi bilime benzemiyor kendisi.Yakin zamanda istifa girisimim olsa da alışınca da gidemiyorsun😂😂 Iyi düşünün kısaca 8O
Hocam ben de beyin cerrahisi istiyorum ama öyle idealist calışkan biri değilim.
Siz ne düşünerek girdiniz bölüme ve cömezken nasıl hissediyorsunuz stres oluyor musunuz mesela mesai saatleriniz nasıl kac nöbet var
Haftada 1 gün falan boş oluyor mu haftada 4 gün 2 saat spor yapmaya vakit bulunur mu
Aslinda nicel bilgilerden çok ne hissettiğinizi merak ediyorum. Aşırı yorgunluk stres heyecan korku ne bileyim oyle seyler. Hobileriniz varsa yapabiyor musunuz onları
Nasıl bi öğrenciydiniz bi de ben geçsem yeter mantigindaydim ve merak ettikce textbook baktım az tus umurumda degil pek hededim baraj ile 50 arası

#4404281  gönderen greenmd
 24.05.2020 - 23:00:25
Nöroşirurji asistanı olarak cevap yazıyorum.
Nrş de malpraktis davaları pek olmaz hastalara"beyin kanaması var yada omurgası parçalanmış gibi şeyler söylediğinizde işin ciddiyetini anlıyorlar ve çoğunlukla işimize müdahil olamıyorlar bu açıdan güzel..
Ben spor yapmaya gezmeye vakit bulamıyorum çoğunlukla geç çıkıyoruz.
Stres her branşta olduğu gibi nrşde de çalışma ortamına bağlı hocaların kıdemlilerin sakin ve ılımlı bireylerse stres yaşamazsınız
Ortopedi hakkında yorum yapmam doğru olmaz ancak şunu söyleyebilirim biz nrş olarak ne vakit acil vaka alsak adamları hep vakada görüyorum bence ortopedi daha yoğun bir branş.hayırlısı olsun hakkınızda
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4404304  gönderen Drmiymaa
 25.05.2020 - 00:36:04
Eseslidr yazdı:
Drmiymaa yazdı:
Siz ne düşünerek girdiniz bölüme ve cömezken nasıl hissediyorsunuz stres oluyor musunuz mesela mesai saatleriniz nasıl kac nöbet var
Haftada 1 gün falan boş oluyor mu haftada 4 gün 2 saat spor yapmaya vakit bulunur mu
Aslinda nicel bilgilerden çok ne hissettiğinizi merak ediyorum. Aşırı yorgunluk stres heyecan korku ne bileyim oyle seyler. Hobileriniz varsa yapabiyor musunuz onları
Nasıl bi öğrenciydiniz bi de ben geçsem yeter mantigindaydim ve merak ettikce textbook baktım az tus umurumda degil pek hededim baraj ile 50 arası
Yapmak isteyen hobisini bilmem nesini yapıyor tabi yine kısıtlı.Ben genel olarak stresli bir insanim maalesef.Nrş icin dezavantaj stresli takıntılı biri olmak hatta bir çok cerrahi brans icin de tabi.Ama başa çıkıyorum bir şekilde.13 nöbetle başladım 3 ayda 10 oldu.bir cok yerde ortalama bu şekilde.Eğer gece vaka varsa ertesi güne pert bir sekilde devam ediyorum ben sahsen😂ama çömez olmak bunu gerektiriyor.zamanla alisiliyor kıdemlilerimden gördüğüm kadariyla.Ve tabi ayak işi yapmamaya başladığında bence esas isin keyfini çıkarıyorsun.Kidem artınca sorumluluk da artıyor o ayri bi mesele😅nerden baksan zor.Ben isteyerek girdim 63 puanla.Isteyerek bilerek girmeme ragmen bazen bocaliyorum ve canima tak ettigi zamanlar oluyor.O yüzden diyorum iyi düşünmeli gerçekten.

#4404314  gönderen Eseslidr
 25.05.2020 - 01:24:41
Drmiymaa yazdı:
25.05.2020 - 00:36:04
Eseslidr yazdı:
Drmiymaa yazdı:
Yapmak isteyen hobisini bilmem nesini yapıyor tabi yine kısıtlı.Ben genel olarak stresli bir insanim maalesef.Nrş icin dezavantaj stresli takıntılı biri olmak hatta bir çok cerrahi brans icin de tabi.Ama başa çıkıyorum bir şekilde.13 nöbetle başladım 3 ayda 10 oldu.bir cok yerde ortalama bu şekilde.Eğer gece vaka varsa ertesi güne pert bir sekilde devam ediyorum ben sahsen😂ama çömez olmak bunu gerektiriyor.zamanla alisiliyor kıdemlilerimden gördüğüm kadariyla.Ve tabi ayak işi yapmamaya başladığında bence esas isin keyfini çıkarıyorsun.Kidem artınca sorumluluk da artıyor o ayri bi mesele😅nerden baksan zor.Ben isteyerek girdim 63 puanla.Isteyerek bilerek girmeme ragmen bazen bocaliyorum ve canima tak ettigi zamanlar oluyor.O yüzden diyorum iyi düşünmeli gerçekten.
Hocam öncelikle cevap için teşekkür ederim.
Ben az çok farkindayim zorlukların ama kendim buna uygun muyum onu anlamaya çalışıyorum. Aslında stresle kolay başa çıkıyorum ama yine de istemiyorum pek hayatimda. Diger taraftan da eğer hasta göreceksem her zaman stres olacaktır. Ama böyle anlık kararlar vermek saniyelerin çok önemli olması riskler arasında karar vermek zorunda olmak çok daha büyük stres