Mesleki konularda guncel bilgiler

Re:

#3944824  gönderen pharmacyyy
 14.07.2017 - 18:32:50
arkadaşların mesajlarını okudum da kesinlikle haklılar.kazanç yok.iyi kazanan da helal yola kazanmaz zaten.helal yolla kazanmaya çalışan batar.acı ama gerçek
Kullanıcı avatarı

Re:

#3944859  gönderen drela64
 14.07.2017 - 19:00:54
6 yıldır aile hekimliğ yaparken üniversite sınavında eczacılığı kazanma düşüncesi de güzel. :roll:
Kullanıcı avatarı

Re: Aile hekimliği yaparken eczacılık?

#3944863  gönderen chaosable
 14.07.2017 - 19:02:05
atmasin yazdı:Arkadaşlar bir Büyükşehir 6 aydır aile hekimliği yapmaktayım. Ama eskiden beri eczacılık yapmak istiyorum. Tekrar sınava girsem eczacılığı kazansam ,hem aile hekimliği yapıp hem eczacılık okuyabilirmiyim. Yoksa okumak için istifa mi etmeliyim?
Kanunen hem doktorluk hemde eczacılık yapamazsınız. Eczacılık fakültesini bitirseniz bile o zaman doktorluk yapamazsınız. Hukuki olarak tabiki. Ama ecza deposu açma hakkınız var. Bilginize...
Kullanıcı avatarı

Re: Aile hekimliği yaparken eczacılık?

#4547452  gönderen fztdr
 14.08.2021 - 10:54:06
Özelde hekimlik ve aynı zamanda eczane açılabilir mi? Bakanlık ya da sgk izin verir mi? Bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi

Re:

#4555868  gönderen drburaktk
 15.09.2021 - 02:42:24
dr_mkaya yazdı:
18.02.2017 - 23:49:16
Bu konuyu okuyunca çok üzüldüm nedense.Dönem 2 yim ben de arasıra doktorluğun bana göre olup olmadığını düşünüyorum.Bazen başka bi bölüme mi geçsem diyorum.
Özel değilse sizin doktorluğu bırakıp eczacılığa geçmenizin nedeni nedir?Yani sadece eskiden beri istemeniz mi?
Tıp seçen karasızların çok büyük bir handikapı var o da ilk üç senenin teorik olarak çok zorlayıcı olsa bile tatil havasında olması sıfır sorumluluk, GPA kasma/CV kasma gibi dertlerden uzak... 4. ve 5. sınıf yine bu doğrultuda giderken ufak ufak doktorluğun sıkıntılarını anlamaya başlıyorsun. 6. sınıfta tamamen it yerine konduğunu anladığın an oluyor yine de sorumluluğunun olmaması seni bir nebze rahat kılıyor. Büyük atama sonucu acil servise düştüysen işte o anda doktorluğun çekilmez bir meslek olduğunu anlıyorsun. Hasta/hasta yakını sözlü ve fiziksel şiddeti (acil serviste şehir hastanesi gibi korunaklı bir yerde değilsen fiziksel şiddeti sık yaşarsın; şehir hastanesi tarzı özel güvenliği bol yerlerde her an sözlü ve psikolojik şiddet olur; dizürisi olan teyze 10 dakika bekledi diye; 3 aydır devam eden bel ağrısına çözüm bulmanı bekleyen amca MRI çektirmedin diye çemkirir; her an tıbbi bilgini ve tanını sorgularlar; hasta yığını hiçbir zaman bitmez), senin tıbbi yeterliliğinden bağımsız hastane/konsültasyon/teknik yetersizlikle/icapçı-kons olmaması/diğer doktor sorunları sonucu yaşadığın sıkıntılar.