Pazar , Ekim 20 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

Re:

#3754185  gönderen AnLL
 15.12.2016 - 00:43:18
...
En son AnLL tarafından 12.01.2017 - 13:03:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754228  gönderen Purposeless
 15.12.2016 - 01:04:17
Jeanne yazdı:
tintin yazdı:
Jeanne yazdı: Pozitif bilimlere göre birşeyin var olmadigi degil var oldugu ispat edilmelidir
Yani cihatcilar kafa keserken ses çıkarılmadığını dile getiren insan bunu ispatlamaz
Ses çıkarılmadı demiş adam abi neyini ispat edeyim
Olumsuz bir önermeyi ispat edebilir misin
Ha sen diyebilirsin ki kaynağınla yoo bak ayni adamlar bunu bunu yapmıştı o zaman da
Olumlamak istiyorsan kanıt göstermek zorunda olan sensin
Karşılıklı tartışmaya giriş cümlen baştan yanlış
Hocam hukuktada temel bir kural vardir.iddia sahibi iddiasini ispatla mukelleftir diye.ama ortaya bir iddia birakip hadi bakalim masumlugunu ispat et demek pozif bilimde geceeli bir seyse tabi siz bunun ahlaki bir yaklasim oldugunu dusunmeye devam edebilirsiniz.o dediginiz eylemlerin hepsi isid tarafindan yapilmistir ve turkiyede gerek yonetim bazinda gerek gazetecisi yazari bazinda isida ses cikarmadiklarini iddia ederseniz bence en hafif tabirle komik bir sey soylemis olursunuz.ha diyorsaniz ki isidla ordaki diger islami gruplar arasinda hic bir fark yok o zaman islami cephenin neden isidla aktif savas halinde oldugunu biraz arastirin derim.kaldiki islami cephe derken bile tek bir gruptan degil birbirinden bir cok konuda tamamen farklilasan onlarca gruptan bahsettigimizi de dusunmemiz gerek.nasil ki bosnada insanlarin ambargo yuzunden silah bulamamalari,zaten egitimli dogru duzgun bir ordusunun olmamasi karsisinda el kaide onemli bir aktor olarak savasta kendine yer bulabilmisse bugunku suriyenin rezil durumunda da bir yer bulabilmistir.ama o konu bile nusranin elkaideden ayrilmasindan anlasilacagi uzre ck karisiktir.kisacasi orda savasan musluman halka bunlarin topu masumlarin kafasini kesen zalimdir demek mevcut sartlarda bence zulmun ta kendisidir
Çok basit birşey söylediğimi düşünüyorum
O zamanlar ses çıkarılmadığını nereden biliyorsun demiş
Tamam ayni duyarlılıkta davranıldığını söylüyorsan buna ispat sun dedim
Musluman anadolu halkinin gecmiste Bosnada Cecenistanda Kosovada ve kardesleri her nerede ates altinda ise orada onlarla mucadele ettigini , beraber can verdigini hic duymadiysaniz, gercekten bilgi kaynaklarinizi bi gozden gecirin. Kendi topraginizin insanina ne kadar uzaksiniz... Siz acaba cihatci dediginiz insanlarin tum tepkilerine , cigliklarina ne kadar kulak verdiniz? Haberleri nerden takip ediyorsunuz? Cihatcilari 7/24 takip edip , onlarin bu konulara sessiz kaldigi kanisina vardiniz?

Kac tane cihatci dostunuz var? Hic halepte savasmis bir anadolu insaniyla cay ictiniz mi? Hangi dunyada yasiyorsunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754245  gönderen Jeanne
 15.12.2016 - 01:10:53
Purposeless yazdı:
Jeanne yazdı:
tintin yazdı: Hocam hukuktada temel bir kural vardir.iddia sahibi iddiasini ispatla mukelleftir diye.ama ortaya bir iddia birakip hadi bakalim masumlugunu ispat et demek pozif bilimde geceeli bir seyse tabi siz bunun ahlaki bir yaklasim oldugunu dusunmeye devam edebilirsiniz.o dediginiz eylemlerin hepsi isid tarafindan yapilmistir ve turkiyede gerek yonetim bazinda gerek gazetecisi yazari bazinda isida ses cikarmadiklarini iddia ederseniz bence en hafif tabirle komik bir sey soylemis olursunuz.ha diyorsaniz ki isidla ordaki diger islami gruplar arasinda hic bir fark yok o zaman islami cephenin neden isidla aktif savas halinde oldugunu biraz arastirin derim.kaldiki islami cephe derken bile tek bir gruptan degil birbirinden bir cok konuda tamamen farklilasan onlarca gruptan bahsettigimizi de dusunmemiz gerek.nasil ki bosnada insanlarin ambargo yuzunden silah bulamamalari,zaten egitimli dogru duzgun bir ordusunun olmamasi karsisinda el kaide onemli bir aktor olarak savasta kendine yer bulabilmisse bugunku suriyenin rezil durumunda da bir yer bulabilmistir.ama o konu bile nusranin elkaideden ayrilmasindan anlasilacagi uzre ck karisiktir.kisacasi orda savasan musluman halka bunlarin topu masumlarin kafasini kesen zalimdir demek mevcut sartlarda bence zulmun ta kendisidir
Çok basit birşey söylediğimi düşünüyorum
Musluman anadolu halkinin gecmiste Bosnada Cecenistanda Kosovada ve kardesleri her nerede ates altinda ise orada onlarla mucadele ettigini , beraber can verdigini hic duymadiysaniz, gercekten bilgi kaynaklarinizi bi gozden gecirin. Kendi topraginizin insanina ne kadar uzaksiniz... Siz acaba cihatci dediginiz insanlarin tum tepkilerine , cigliklarina ne kadar kulak verdiniz? Haberleri nerden takip ediyorsunuz? Cihatcilari 7/24 takip edip , onlarin bu konulara sessiz kaldigi kanisina vardiniz?

Kac tane cihatci dostunuz var? Hic halepte savasmis bir anadolu insaniyla cay ictiniz mi? Hangi dunyada yasiyorsunuz?
Geçmişe mazi geleceğe niyazi derler
Konu musluman anadolu halkı değil
Cihatci dostum olamaz benim zaten benden uzak olsun tez zamanda şehit olsun muradına ersin
Aklın yolu bir 'öldürmeyeceksin'
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754270  gönderen Purposeless
 15.12.2016 - 01:24:21
Jeanne yazdı:
Purposeless yazdı:
Jeanne yazdı: Çok basit birşey söylediğimi düşünüyorum

Cihatci dostum olamaz benim zaten benden uzak olsun tez zamanda şehit olsun muradına ersin
"Bacısı bir kafir tarafından tecavüze uğramamış, evladı kesilmemiş biri cihadı anlayamaz" demişti mücahid Şamil Basayev...

Cogumuz anlayamadi. Cok az istisna..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754300  gönderen ponder
 15.12.2016 - 02:10:57
Purposeless yazdı:
Jeanne yazdı:
Purposeless yazdı: Musluman anadolu halkinin gecmiste Bosnada Cecenistanda Kosovada ve kardesleri her nerede ates altinda ise orada onlarla mucadele ettigini , beraber can verdigini hic duymadiysaniz, gercekten bilgi kaynaklarinizi bi gozden gecirin. Kendi topraginizin insanina ne kadar uzaksiniz... Siz acaba cihatci dediginiz insanlarin tum tepkilerine , cigliklarina ne kadar kulak verdiniz? Haberleri nerden takip ediyorsunuz? Cihatcilari 7/24 takip edip , onlarin bu konulara sessiz kaldigi kanisina vardiniz?

"Bacısı bir kafir tarafından tecavüze uğramamış, evladı kesilmemiş biri cihadı anlayamaz" demişti mücahid Şamil Basayev...

Cogumuz anlayamadi. Cok az istisna..
işidin pazarda cariye diye sattıkları ne anlasın
Kullanıcı avatarı

Re:

#3754301  gönderen waldo
 15.12.2016 - 02:21:57
Arkadaslar halepi guzellestiren sizlersiniz. Tskler.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3758381  gönderen cita1990
 17.12.2016 - 21:57:02
ponder yazdı:
tintin yazdı:
ponder yazdı:nedense isyancılar suudi çeçen .. suriye halkı burda başka ülkelerde felan bir değişik halk isyanı
Halk isyani oldugu icin su an halep dumduz edilmis durumda.
Ya da hobi olarak siviller bombalanmistir tabi bilemeyiz

türkiyede durmadan çiftleşen çok mutsuz 3 milyon suriyeli neyin isyanında

:D en realist yorum sanırım bu bana göre
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009