Cumartesi , Aralık 5 2020
İhtisa yapmak istediğiniz dalla ilgili sorularınız merak ettiklerinizi yazın,o dal ile ilgilenen üyelerimiz yardımcı olacaktır..
Kullanıcı avatarı

Kocaeli - Sakarya - Düzce Pediatri (Soru)

#3630818  gönderen ScHeveningen
 15.08.2016 - 22:08:53
Buralardaki pediatriler hakkında güncel bilgi paylaşacak olan var mıdır? Eski bilgiler var forumda.

Şu anda çalışma ortamları nasıl, eğitim nasıl, yan dal istenirse çalışmak kolay mı, maaşlar, hocalar ile ilişkiler, yoğunluk vs.

Teşekkür ederim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3906550  gönderen fozy28
 06.06.2017 - 00:17:42
Kocaeli'de asistanlar arasında dedikodu çekememezlik çok fazladır ilişkileri çok karmaşık pek çoğu en azından benim denk geldiklerimin hemen hepsi birbirinin dedikodusunu yapıyor üstelik internlere öğrencilere kimi bulurlarsa hocalarda ise isinin ehli olan çok iyi hocalar var ama onlar da bazen çok nevrotik olabiliyorlar iş yükü olarak asistanlar sikayetciler genelde ama bana kalırsa İstanbul'daki pediatriler kadar ağır değil hem de hiç değil

Re:

#3906564  gönderen cogan
 06.06.2017 - 00:30:51
düzce ye gelme hem eğitim hem sosyal ortam kötü

Re:

#3906582  gönderen morrobay
 06.06.2017 - 00:50:08
düzce pediatri eğitim diye bir şey yok
zaten 2 tane hoca kaldı çoğu yandal yok
bir hocanın endokrin yandalı var diğer hocası emekliliği geçmiş iyi niyetli ama kendini güncellemeyen bir hocadır. asistan sayısı fazla ancak bayan asistan yoğunluğun olduğu dedikodu kavga vs durumlara çok açık bir ortamı vardır. iş yoğunluğu orta denilebilir. gece çocuk acile tek tük hasta gelir,konumundan da dolayı devlet hastanesi bunlardan kat kat fazla hasta bakar.
şehir faktörü de düşünüldüğünde bu bölüm için bu şehir çekilmez

Re:

#3915189  gönderen doktor_mesut
 14.06.2017 - 13:40:51
00
En son doktor_mesut tarafından 24.06.2017 - 01:47:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3916152  gönderen doktor_mesut
 15.06.2017 - 13:14:11
.0
En son doktor_mesut tarafından 24.06.2017 - 01:47:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3916225  gönderen Simurg
 15.06.2017 - 15:07:38
morrobay yazdı:düzce pediatri eğitim diye bir şey yok
zaten 2 tane hoca kaldı çoğu yandal yok
bir hocanın endokrin yandalı var diğer hocası emekliliği geçmiş iyi niyetli ama kendini güncellemeyen bir hocadır. asistan sayısı fazla ancak bayan asistan yoğunluğun olduğu dedikodu kavga vs durumlara çok açık bir ortamı vardır. iş yoğunluğu orta denilebilir. gece çocuk acile tek tük hasta gelir,konumundan da dolayı devlet hastanesi bunlardan kat kat fazla hasta bakar.
şehir faktörü de düşünüldüğünde bu bölüm için bu şehir çekilmez
hala nonA nonB hepatit mi :)

Re: Kocaeli - Sakarya - Düzce Pediatri (Soru)

#4144689  gönderen 81PEDİATRİ
 31.07.2018 - 12:42:21
DÜZCE PEDİATRİ 2018
*2 PROF. 2 YARD DOÇ. HOCAMIZ VAR.
* PROF. HOCALARIMIZDAN BİRİ ENDOKRİN YAN DAL HOCAMIZ, 1 TANE DE YAN DAL ASİSTANIMIZ
VAR.
* YARD. DOÇ. HOCALARIMIZDAN BİRİ ÇOCUK ACİL YAN DAL HOCAMIZ.
* EYLÜL İTİBARİYLE BAŞLAYACAK OLAN 1 NEFROLOG, 1 NÖROLOG , 1 YENİDOĞAN HOCASI VE
GENEL PEDİATRİST HOCALARIMIZ VAR.
* MALİGN HOCAMIZ YOK.
* İLK SENE AYDA 10 NÖBET VAR , HER YIL 2 NÖBET AZALIYOR. İLK YIL 1 HAFTASONU BOŞ
KALIYOR, SON YIL HAFTASONU NÖBETLERİ BİTİYOR VE AYDA 4 NÖBETE DÜŞÜYOR.
* TOPLAMDA 13 ASİSTAN VAR.
* MAAŞLAR 8.5 / 9 BİN ARASI YATIYOR.GECİKME VS YAŞANMIYOR.
* SERVİS,YOĞUN BAKIM, YENİDOĞAN VE YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ VAR.
* SERVİSLE BAŞLAYIP YOĞUN BAKIM , YENİDOĞAN, ACİL, GENEL POLİKİLİNİK, ENDOKRİN
POLİKLİNİK, DIŞ ROTASYON (6 AY İSTEDİĞİMİZ HASTANEYE ), SERVİS KIDEMLİLİĞİ VE
YENİDOĞAN KIDEMLİLİĞİ SIRASIYLA EĞİTİM TAMAMLANIYOR.
* ACİLDE KANLARI DAMARYOLLARINI HEMŞİRELER YAPIYOR. SERVİSTE DAMARYOLLARINI
HEMŞİRELER , KAN ALMALARI ÇOĞU ZAMAN DOKTORLAR YAPIYOR.
* SABAH 8 AKŞAM 17 ARASI ÇALIŞILIYOR. NÖBETLERDE HEM ACİLDE HEM SERVİSLERDE
DURULUYOR.
* ACİL NÖBETLERİ KIŞIN DAHA YOĞUN OLMAKLA BERABER YAZLARI 100 150 HASTA
BAŞVURUYOR. GECE 1 DEN SONRA YOĞUNLUK OLMUYOR.
* ASİSTAN İLİŞKİLERİ İYİ. KIDEMLİ ÇÖMEZ ÇATIŞMASI YOK.
* ASİSTAN EĞİTİMİ OLARAK HER SALI ENDOKRİN SUNUMU, HER PERŞEMBE GENEL PEDİATRİ
SUNUMU OLUYOR. YENİ GELECEK HOCALARIMIZLA BERABER EĞİTİM SAATLERİMİZ ARTACAK. BU
EĞİTİMLERİN DIŞINDA GÜN İÇİNDE BİREYSEL OKUMALARIMIZA ZAMAN KALIYOR.
* YAN DALDA İYİ DERECELER ÇIKIYOR. ASİSTANLIĞI BİTİRMEDEN 6 AY UZATIP YAN DAL İÇİN
ÇALIŞMA İMKANI OLUYOR.
* BİRÇOK PEDİATRİ ASİSTANLIĞINA GÖRE DAHA RAHAT AMA NÖBET ERTESİ YOK.
* YAYIN YAPMA KONUSUNDA HOCALARIMIZ AKTİF VE DESTEKLEYİCİ.
* DÜZCE'YLE İLGİLİ OLARAK BÜYÜK ŞEHİRLERE 2 SAAT MESAFEDE GELİŞMEKTE OLAN BİR BÖLGE.
DOĞASI VE DENİZİ GÜZEL.

Re: Kocaeli - Sakarya - Düzce Pediatri (Soru)

#4465132  gönderen pediatri81
 22.11.2020 - 12:41:58
Arkadaşlar Düzce Pediatride endokrinoloji, kardiyoloji, romatoloji, nefroloji ve nöroloji yandallarımız mevcut. Yakın zamanda hematoloji ve çocuk acil yan dalımız da başlayacak. Hocalarımız alanlarının önde gelenlerinden. Yenidoğan ve pediatri yoğun bakımımız da mevcut. Maaşımız 12-13bin, gecikme yaşanmıyor. Covid poliklinik servis ve yoğun bakımlarından muafız. Sadece kendi covid hastamıza bakıyoruz, o da çok nadir yatış gerektirecek covid hastamız oluyor. Hasta yoğunluğumuz covid nedeniyle azaldı. Acile 60, polikliniklere 30 civarında hatsa başvuruyor. Hocalar ve asistanlar arası iletişimimiz iyi. Bölümde aktif çalışan 6 asistanız ve aile hekimleriyle birlikte işleri yürütüyoruz. 10 nöbetle başlarız, her sene 2 nöbet düşer. Her hafta eğitim saatlerimiz mevcut. 2-3 kişi tercih ederseniz çok rahat edersiniz. Gelecek arkadaşlara hayırlı olsun.
Görünce aklıma geldi, bundan uzun zaman önce yazdığım yer gelmeseydi düzce pediatri geliyordu, muhtemelen istifa etmez devam ederdim pediatrist olarak, nasip herşey, şuan iyiki anestezi diyorum kendi adıma, pediatrinin kötü olduğundan değil..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009