Pazar , Eylül 20 2020
Aile hekimligine gecen yeni iller, aile hekimligi uygulanmakta olan bolgeler, guncel gelismeler ve haberler....
Kullanıcı avatarı

Re: Bilimde Güney Kore Mucizesi

#3577409  gönderen mdack
 05.06.2016 - 22:46:25
Dindar nesiller yoksa neye yarar.Manevi gelişim daha önemli çok şükür memleketimizde artık dindar nesiller yetişiyor. Papaz eriğine kelimeisahadet getirip müslüman yapıyoruz , o köpek yiyen kafirler ancak mikroislemci gen men falan filanla uğraşsın .

https://eksisozluk.com/entry/60381860

Memleket iyiye gidiya önümüz açık. 😆
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3577581  gönderen daimagenc
 06.06.2016 - 00:21:02
mdack yazdı:Dindar nesiller yoksa neye yarar.Manevi gelişim daha önemli çok şükür memleketimizde artık dindar nesiller yetişiyor. Papaz eriğine kelimeisahadet getirip müslüman yapıyoruz , o köpek yiyen kafirler ancak mikroislemci gen men falan filanla uğraşsın .

Sen büyük icatlar yaptın dindarlar önüne set koydu sanki...

90 yıllık cumhuriyet her 10 yılda bir asker balans ayarı yapsın, zamanında irtica'nın terörden daha büyük sorun olduğunun ilan edilmesi, Yok ezanınyn türkçe mi arapçamı olacağı ile ilgilen ... Evet ülkenin geri kalmasında tek sorun dindar nesillerin.

Ülkenin en zenginleri başkalarının ürettikleri arabayı televizyonu disprütörlüğünü yapanlar. Beleşten zengin olanlar yanii. Şimdi bir şeyler yapalım başlangıç olsun diyenlerle dalga geçenler üretme namına hiç çaba sarfetmeyenler.

Koreyi tebrik ediyoruz. Aynı başarıyı bizim ateizlerden bekliyoruz :D
Kullanıcı avatarı

#3577648  gönderen mdack
 06.06.2016 - 01:12:44
daimagenc yazdı:
mdack yazdı:Dindar nesiller yoksa neye yarar.Manevi gelişim daha önemli çok şükür memleketimizde artık dindar nesiller yetişiyor. Papaz eriğine kelimeisahadet getirip müslüman yapıyoruz , o köpek yiyen kafirler ancak mikroislemci gen men falan filanla uğraşsın .

Sen büyük icatlar yaptın dindarlar önüne set koydu sanki...

90 yıllık cumhuriyet her 10 yılda bir asker balans ayarı yapsın, zamanında irtica'nın terörden daha büyük sorun olduğunun ilan edilmesi, Yok ezanınyn türkçe mi arapçamı olacağı ile ilgilen ... Evet ülkenin geri kalmasında tek sorun dindar nesillerin.

Ülkenin en zenginleri başkalarının ürettikleri arabayı televizyonu disprütörlüğünü yapanlar. Beleşten zengin olanlar yanii. Şimdi bir şeyler yapalım başlangıç olsun diyenlerle dalga geçenler üretme namına hiç çaba sarfetmeyenler.

Koreyi tebrik ediyoruz. Aynı başarıyı bizim ateizlerden bekliyoruz :D
Mdack yine dine saldırıyor !!!

Üzülerek kabul edelim ki islam ile demokrasi bağdaşmıyor islam ülkelerinde demokrasi ve hürriyetler gelismiyor , otoriter rejimlerin yıkılmasına sevindiğimiz tüm islam ülkelerinden leş gibi dinci iktidarlar çıktı. AKP nin liberalizmi türbana kadardı .Türkiye deki askeri vesayet de elzemdi. Liberaller solcular keke geldi.

Şimdi ülkenin en zenginlerine bakıyorum masallah hepsi bill gates steve jobs falan kamu ihalesi kapmış muteahit degil.
Kullanıcı avatarı

#3577668  gönderen daimagenc
 06.06.2016 - 01:30:14
90 yılda yapılamayanı 14 yılda yapılamadı diye o kadar laf etmişsiniz.
Şimdi müslüman ülkelerin en büyük sorunu diktatör rejim sorunudur. Çeşke bu ülkelerde petrol olmasaydı daha rahat ederlerdi,

Ama desen ki dini kullanarak halkı sömürenler en büyük sorun haklısın kardeşim bu konuda söyleyecek hiç sözüm yok. Bunu tartışma konusu yapmayalım. Konu din sorunu değil. Çalış sen de yap. Sen yapamadığın bilim için başka bir şeyleri suçlama artık. Önünde bilim için engel mi var da yapamadın. Kaç patentin var ülke yönetimini ya da bir çeşit dünya görüşünü sorguluyorsun.
Kullanıcı avatarı

#3577671  gönderen mdack
 06.06.2016 - 01:35:59
daimagenc yazdı:90 yılda yapılamayanı 14 yılda yapılamadı diye o kadar laf etmişsiniz.
Şimdi müslüman ülkelerin en büyük sorunu diktatör rejim sorunudur. Çeşke bu ülkelerde petrol olmasaydı daha rahat ederlerdi,

Ama desen ki dini kullanarak halkı sömürenler en büyük sorun haklısın kardeşim bu konuda söyleyecek hiç sözüm yok. Bunu tartışma konusu yapmayalım. Konu din sorunu değil. Çalış sen de yap. Sen yapamadığın bilim için başka bir şeyleri suçlama artık. Önünde bilim için engel mi var da yapamadın. Kaç patentin var ülke yönetimini ya da bir çeşit dünya görüşünü sorguluyorsun.
Bravo anlamışsın , tam nobel alacaktim akp iktidar oldu zaten onu diyorum ben de.

Verdiğim linke bakarsan ülkenin bilimler Akademisinin ne hale geldiğini görürsün bunuda son 14 yılda olduğunu görürsün.

Anestezi altindaki hastaya sedasyon için kuran okuyoruz artık , 14 yıl önce bu düşünülemezdi. Çok şükür müslüman ülke olduk :)
Kullanıcı avatarı

#3577702  gönderen daimagenc
 06.06.2016 - 02:48:45
İşte bahsettiğin o bilim üreten ülkeler ile bizim aramızda yani bilim üretememiz arasındaki fark budur.
Ben genç birisi değilim. Benim zamanımda Meslek liseleri serserinin, tembelin mekanıydı. O zamanlar katsayı diye bir şeyde yoktu. Şimdi nasıl bilmiyorum. saçma da olsa proje üretebiliyorlarsa helal derim.

Ekşide adam saydırmış ama atlamış. Yarışmalara yeni eklenen bilim dalları olması pozitif değil mi. Sosyolojide neyi araştırırsın. Şu anda Suriyeliler en yaygın konu iken (araştırma içeriğini ve becerisini bilmiyorum elbette) , Tarihi araştırırken sadece 90' yıllık geçmişi mi baz alacaksın.

Ben çocukken belgesellerden birinde adam insanların trans durumlarının doğallığını inceliyordu. Rock dinleyenler, semazen gösterisindekiler vs. O zaman bunu da bilimden saymayacaksın.

Bilim ne kadar saçma olursa olsun herşeyi araştırmaktır. İngilterede yapılan araştırma (bak müslüman değil haa ) duanın iyileştirici gücü hakkındaydı.

Neyse tartışmaya gerek yok. Ülkeye bakışımda küfürden başka konuşma tarzı bilmeyen ekşi o kadar etkili olmayacaktır elbette. Üret kardeşim, bilim üret elinden alan yok. Anestezi yerine Kur'an okuyana alternatif üret boş konuşacağına.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3577740  gönderen zhbe
 06.06.2016 - 09:18:24
Arkadaşlar youtube da bulabilirseniz Güney Kore nin yaptığı sıçrayış ile ilgili CNN TÜRK de yayınlanmış Cem SEYMEN'in mükemmel bir programı var, adamların yaptığı inovasyon merkezleri neredeyse üniversite kampüsü gibi. Projelendirmede kişinin sadece beyninde bir fikirle içeri girmesi yeterli, fikrinizi değerlendirdikten sonra adamlar size profesyonel bir danışmanlık ekibi veriyorlar ve patent-yayın vs. çıkacak ürüne gidene kadar destek oluyorlar. Evet TÜBİTAK son yıllarda çok büyük teşvikler dağıttı, ve hala dağıtıyor. Teşvik oranı son 10 yılda devamlı artmış, fakat teşvikler sonucunda üretilen patent sayısı ve yayın kalitesi bununla ters orantılı olarak azalmış. TÜBİTAK da aslında başlangıçta bu konuda Güney Kore modelini örnek almıştı ama işler planlandığı gibi gitmedi malesef.