Perşembe , Ağustos 22 2019
Klinikler hakkında sorular, klinikleri tanıyalım v.s...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re:

#886607  gönderen bibifok
 19.05.2010 - 20:41:28
ates111157 yazdı:an yatış bölüm biyokimya değil mikrobiyolojidir arkadaşlar. mikrobiyoloji biyokimyanın yanında çok akla gelmeyebilir. ama inanın bana uzmanlığında biyokimyadan kat kat yatıştır.
Sen nie insanları biyokimya dan uzaklaştırmaya çalışıyorsun ki...insanların biyokimyadan daha yatış bir yer arayacağını sanmam...kat kat yatış ne demek...hiç yatakyan kalkmamak gibi bir şey mi :)

Mikrobiyolojinin yanında biyokimya yazmak, ancak puanı yetmedğinden olabilir...biyokimyanın ynaından geçemez mikrobiyoloji...

#886670  gönderen sakbulut
 19.05.2010 - 21:32:30
drcerrahi yazdı:radyoloji sadece film raporlarını yazmak değil. Biopsi alma işlemlerini de radyoloji yapıor. Üstelik akciğer biopsilerinde hastanın biopsiden sonra ex olması ihtimali yüksek...
dostum ben acil tıp uzmanıyım..sanırım bu konuda fazla bir bilgin yok..seni okuyan arkadaşlarına yanlış bilgi verme bence..radyoloji görüntüleme eşliğinde akciğer biyopsisi yaptığında çok çok pnömotoraks daha az orandada hemotoraks,çok daha nadirende bronşa açılan kanama nedeni ile solunum yetmezliği olabilir..bu durumda zaten radyolog arkadaşlar hastayı bir süre gözlemledikten sonra herhangi bir komplikasyon gelişirse hiç çekinmeden acile yönlendiriyor..5 yıllık asistanlığım boyunca onlarca onlarca hastaya iatrojenik pnömotoraks nedeni ile göğüs tüpü takıldı..hepsi bu ölen hasta hiç görmedim duymadım..böyle iddialı konuşmak için literatür tarayıp rakamlarla konuşmak gerekir..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#886683  gönderen serkul
 19.05.2010 - 21:42:21
drockerkan yazdı:biyokimyanın dezav.: kıdemlileriniz tıpdısından olabilir, hatta oalacaktır, egonuz sizi mutsuz edebilir, 6 yıldır öğrendiginiz tüm hersey sizin icin anlamsız olacaktır, bundan 10 yıl sonra kendinizi doktor olarak tanıtmakta zorlanacasınız, aileniz bile size dr gozuyle bakmayacaktır, tıpın tek avantajı olan sosyal statu ne yazıkkş bu bölümle gidecektişr diye düşünüyorum. elinizde tek kalan para ve yatmak. sizi hayat boyu mutlu etcekse ne ala... ama hayat her zaman internluk gibi gecmeyecektir, bazen icinizden bir ses keşke bi polikilinik yapabilseydim diyecektir. ölen idealistliğiniz o yatış anlarında yeniden dirildiginde pişman olmayın. o yuzden en baştan dogru tercih yapıp gercekten mutlu olacagınız ben bu işi 30 yıl yaparım diyeceginiz yeri yazın, ne ailenizin ne devletin size yaptıgı yatırımları boşa çıkarmayın.
çok doğru düşünüyorsun arkadaşım.uzmanlığını her söylediğinde biyologmusun denmesi,biyoloji,kimya gibi bölümlerde okuyanların biz de biyokimya uzmanı olabiliyoruz demeleri,ne iş yaptığını kimsenin bilmemesi,en sonunda kan tahlili yaparız demekle özetlediğin bi uzmanlık biyokimya.doğru,çok rahattır,parası da fena değildir,ama işe yaramama psikolojisini üzerinden atmak da mümkün değildir.
Kullanıcı avatarı

Re: AN YATIŞ BÖLÜM HANGİSİ ACABA??

#4226477  gönderen quaker
 10.02.2019 - 17:01:22
Acil'i olmayan bölümlerin hemen hepsi yatış sayılabilir. Derma, FTR, Temel bölümler. Üroloji bile cerrahiler içinde yatışı fazla bölüm yeri olabilir.
Kullanıcı avatarı

#4226857  gönderen tedi
 11.02.2019 - 11:31:01
quaker yazdı:Acil'i olmayan bölümlerin hemen hepsi yatış sayılabilir. Derma, FTR, Temel bölümler. Üroloji bile cerrahiler içinde yatışı fazla bölüm yeri olabilir.
FTR devlet hastanesinde ve eahlarda 100 poliklinik yapıyor. resmen ölüm gibi sürekli teyze, ssri, ağrı kesici, duloksetin, rantudil. yatış diyemem çok bir yakınım poliklinikden eve gelip uyuyor. nöbet yok acil yok tabi o güzel.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4227027  gönderen dr_nurseda
 11.02.2019 - 16:19:37
Bu kadar çok çalışıp bu kadar az maaş almak, performans sistemi, duyarsızlık ve mesleğimize olan saygısızlıkların sonucu olarak geldiğimiz nokta bu. Kendimizin bile yaptığımız işe sevgi ve saygımız kalmadı; kaçacak yer arıyoruz. Başlığa cevap verecek olursam; yatış bi bölüm yok arkadaşlar. Gözünüzle görmek istiyorsanız devlet hastanesi polikliniklerini bir görmenizi tavsiye ediyorum.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8