Salı , Kasım 13 2018
Mevzuat (Yonetmelik, Genelgeler, Kanunlar)

Re: entegre hastanede nöbet

#4199352  gönderen piangle
 04.12.2018 - 22:46:22
anladim saolun o zaman tatli dil güleryüzle halledicez yani
13 nobete kadar yazilabilmesi cok kotu oldu bir de icaplar var 7 8 tane yandık valla 😥 bakalim ne yapicaz
bir de bashekim kafasina gore haftasonlarini kendine bosaltiyo bunun bir kurali yok mu nobet listesini kafasina gore yapabiliyor mu?
Kullanıcı avatarı

#4199361  gönderen nexstep
 04.12.2018 - 23:21:11
Hocam olay şu sekilde; başhekim isterse nöbet tutar istemezse tutmaz. İki pratisyene normal mesai kadar nöbet yazılır. Kalan günler aile hekimleri ve pratisyenlerin toplamina fazla mesai olarak bölünür.
Mesela siz iki hekim 9 nobet ile mesaiyi doldurdunuz. Geriye 12 nobet kaliyor bunu da 3 e bolersiniz. Kişi başı 4 nöbet daha eklenir. Olması gereken bu şekildedir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4199364  gönderen piangle
 04.12.2018 - 23:24:49
nexstep yazdı:
Hocam olay şu sekilde; başhekim isterse nöbet tutar istemezse tutmaz. İki pratisyene normal mesai kadar nöbet yazılır. Kalan günler aile hekimleri ve pratisyenlerin toplamina fazla mesai olarak bölünür.
Mesela siz iki hekim 9 nobet ile mesaiyi doldurdunuz. Geriye 12 nobet kaliyor bunu da 3 e bolersiniz. Kişi başı 4 nöbet daha eklenir. Olması gereken bu şekildedir.
hocam bashekimin tutup tutmama olayi 6 hekim altinda degisiyor diye biliyorum biz toplam zaten 4 hekimiz
bu nobetleri gunlere kafasina gore yazabiliyor mu peki haftasonunu kendine ayirarak falan

#4199367  gönderen hayda
 04.12.2018 - 23:28:17
nexstep yazdı:
başhekim 6nın üstünde bile olsa tutar tutmaması için bir yönerge kanun falan var mıdır?
Kullanıcı avatarı

#4199369  gönderen nexstep
 04.12.2018 - 23:29:59
6 hekim altında acil nöbetlerini icap şeklinde tutabilirsiniz.

Başhekim istemezse nöbet tutmuyor. Kendi isteğine bağlı. Nöbet düzenine itiraz edebilirsiniz ama olumlu bir şey cıkacağını zannetmiyorum.

Ayrıca ilçeye bağlı başka aile hekimi varsa onlara da nöbet yazılabilir. Ama bu aile hekimlerinin isteğine bağlı.

#4199370  gönderen hayda
 04.12.2018 - 23:31:56
nexstep yazdı:
04.12.2018 - 23:29:59
6 hekim altında acil nöbetlerini icap şeklinde tutabilirsiniz.

Başhekim istemezse nöbet tutmuyor. Kendi isteğine bağlı. Nöbet düzenine itiraz edebilirsiniz ama olumlu bir şey cıkacağını zannetmiyorum.

Ayrıca ilçeye bağlı başka aile hekimi varsa onlara da nöbet yazılabilir. Ama bu aile hekimlerinin isteğine bağlı.
sanırım ezbere konuşuyorsunuz yönetmeliğin hiçbir yerinde başhekim nöbet tutmaz demiyor başhekim ve aile hekimi dahil 6 olursa diyor .o zaman aile hekimi de istemezse tutmaz diyelim.https://dosyasb.saglik.gov.tr/Eklenti/1 ... epdf.pdf?0
Kullanıcı avatarı

#4199373  gönderen arthur
 04.12.2018 - 23:39:01
piangle yazdı:
04.12.2018 - 22:31:29
benim de bir sorum olucak biz bir aile hekimi bir bashekim ve arkadasla ben 2 pratisyen toplam 4 kisiyiz entegrede ben 8 nobet tutarim fazla tutmam diyebilir miyim
ben 8 arkadas 8 tutarsa geriye 14 gun kaliyor bashekim ve aile hekimi icin 14 nobet kabul edeceklerini sanmiyorum
yada etmek zorundalar mi?
icaplari zaten esit paylasiyoruz
Mesainden fazla nöbet kimse yazamaz sana.. Aralık ayı 7 nöbetle doluyor ben sadece 7 tutabiliri deyip mazeret üretebilirsin. Ama konuşarak hallet başhekiminle yoksa haftasonlarını sana kitler totalde 10 haftasonu var
Ve ilçenin siyasi durumuna göre de 6 nın altında hek varsa icap nöbete geçilir ama dediğim gibi siyasi biraz..
Benim başıma böyle birşey gelmiş olsaydı başhekimi de 7 nöbete ikna edememiş olsaydım il sağlık sağlık müdürlüğünden personel işlerini arardım ama oradaki memuru değil doktoru.. anlatırdım ben fazla nöbet istemiyorum ama zorla yazıyor hastalara faydalı olamıyorum falan diye ajite edebilirsin durumu. Onların kişiliğine göre ve başhekimin müdürlükte bıraktığı ize göre sizden silebilirler.. demem o ki kimse sana mesaiden fazlasını yasal olarak yazamaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4199374  gönderen nexstep
 04.12.2018 - 23:39:34
Arkadaşım entegre hastanede iki farklı bashekim ile calıştım. İkisi de acil nöbeti tutmadilar. Eksik doktor olduğu zamanlarda bile tutulmadı. Ya aile hekimlerine yazıldı ya da bölge dışından görevlendirme istenildi. Hatta nöbet tutmak istemeyen aile hekimleri bile bashekim niye nobet tutmuyor diyemediler.
Kullanıcı avatarı

#4199375  gönderen arthur
 04.12.2018 - 23:43:14
nexstep yazdı:
04.12.2018 - 23:39:34
Arkadaşım entegre hastanede iki farklı bashekim ile calıştım. İkisi de acil nöbeti tutmadilar. Eksik doktor olduğu zamanlarda bile tutulmadı. Ya aile hekimlerine yazıldı ya da bölge dışından görevlendirme istenildi. Hatta nöbet tutmak istemeyen aile hekimleri bile bashekim niye nobet tutmuyor diyemediler.
Biz onlara arkası sağlam diyoruz ya da çok çirkefler :)
Benim gördüğüm 6 ilçeden 5 i başhek nöbete girmek zorunda kaldı hatta bi tanesine gerek yoktu yazma kendine dediler ısrarla yazdı mesai fazlası için.. 1 tanesine de asla nöbet yazdıramadılar yani biraz nabza göre

#4199378  gönderen piangle
 05.12.2018 - 00:03:32
arthur yazdı:
04.12.2018 - 23:39:01
piangle yazdı:
04.12.2018 - 22:31:29
benim de bir sorum olucak biz bir aile hekimi bir bashekim ve arkadasla ben 2 pratisyen toplam 4 kisiyiz entegrede ben 8 nobet tutarim fazla tutmam diyebilir miyim
ben 8 arkadas 8 tutarsa geriye 14 gun kaliyor bashekim ve aile hekimi icin 14 nobet kabul edeceklerini sanmiyorum
yada etmek zorundalar mi?
icaplari zaten esit paylasiyoruz
Mesainden fazla nöbet kimse yazamaz sana.. Aralık ayı 7 nöbetle doluyor ben sadece 7 tutabiliri deyip mazeret üretebilirsin. Ama konuşarak hallet başhekiminle yoksa haftasonlarını sana kitler totalde 10 haftasonu var
Ve ilçenin siyasi durumuna göre de 6 nın altında hek varsa icap nöbete geçilir ama dediğim gibi siyasi biraz..
Benim başıma böyle birşey gelmiş olsaydı başhekimi de 7 nöbete ikna edememiş olsaydım il sağlık sağlık müdürlüğünden personel işlerini arardım ama oradaki memuru değil doktoru.. anlatırdım ben fazla nöbet istemiyorum ama zorla yazıyor hastalara faydalı olamıyorum falan diye ajite edebilirsin durumu. Onların kişiliğine göre ve başhekimin müdürlükte bıraktığı ize göre sizden silebilirler.. demem o ki kimse sana mesaiden fazlasını yasal olarak yazamaz.
anladim hocam dediginiz sekilde denenebilir belki ama zorlu olur baya
bu ay mesela 12 nobet 8 icap var siyasi biraz dediginiz zaten icap tutuyoruz

#4199381  gönderen piangle
 05.12.2018 - 00:07:14
yorumlara göre demekki normal bi isleyis yok her yerde farkli insani iliskilere bakiyor yoksa yani normalde bir kurali nizamı olur
Kullanıcı avatarı

#4199383  gönderen arthur
 05.12.2018 - 00:16:50
piangle yazdı:
yorumlara göre demekki normal bi isleyis yok her yerde farkli insani iliskilere bakiyor yoksa yani normalde bir kurali nizamı olur
İcap dediğin adli defin değil mi
Aktif 24 saat nöbeti tutmuyor musunuz ? Nöbetler mi icaba döndü?
Nizam şu 6 ve altında icap olabilir
Aile hek nöbete girmek zorunda 5 nöbete kadar yazılır dişlilerse yazamazsın
6 sayısının içinde başhekim de var Nası nöbete yazılmama gibi bi tutumları olur anlam veremedim
Allah kurtarsın entegreden..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4199388  gönderen piangle
 05.12.2018 - 00:48:54
arthur yazdı:
05.12.2018 - 00:16:50
piangle yazdı:
İcap dediğin adli defin değil mi
Aktif 24 saat nöbeti tutmuyor musunuz ? Nöbetler mi icaba döndü?
Nizam şu 6 ve altında icap olabilir
Aile hek nöbete girmek zorunda 5 nöbete kadar yazılır dişlilerse yazamazsın
6 sayısının içinde başhekim de var Nası nöbete yazılmama gibi bi tutumları olur anlam veremedim
Allah kurtarsın entegreden..
evet acil adli tabip öbs icap hem ölü muayenesi falan hem de arkadas sevke falan cikarsa yerine geciyorum sizin siyasi dediginizi anlayamadim
yani evet bashekim de aile hekimi de avantajli pratisyenlere göre durum bu demek ki
Kullanıcı avatarı

#4199768  gönderen dr_derun
 06.12.2018 - 18:51:04
"a) Nöbet tutturulacak sağlık tesisinde görev yapan hekimlerin (branşında tek olan veya aktif branş nöbeti tutan uzman hekimler hariç) aylık mesailerinin üzerine 24 saat daha (160+24) hizmet vermelerine rağmen hekim ihtiyacının devam etmesi durumunda; nöbet tutulacak hastanede görev yapan hekimler (branşında tek olan veya aktif branş nöbeti tutan uzman hekimler hariç) ile aile hekimleri, il ve ilçe sağlık müdürlüğü, 112 acil sağlık hizmetleri başhekimliği ve bağlı istasyonları, halk sağlığı müdürlüğü, toplum sağlığı merkezi, kamu hastaneleri genel sekreterliğinde görev yapan hekimlerin dâhil edilmesi suretiyle nöbet havuzu oluşturulacaktır"

Yönetmenliğin bu maddesi olayı net açıklıyor. Mesai artı bir nöbet daha tutacak tsm hekimleri. Geri kalan bütün nöbetler havuz oluşturulup ilçedeki her hekime eşit bölünecek. Yani mesai + bir nöbet + bahtına ne çıkarsa 😀