Bu kategoride sıkça sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Dr_cago53 yazdı:
21.06.2021 - 22:16:16
yatay geçiş onaylandıktan sonra ayrılış yapmak için ne kadar zamanımız oluyor? tus kazanınca 45 gün içinde ayrılmak gerekir deniyor ya, bunda da öyle mi?
personel özlük net bir süre bilmiyor, ben il sağlık atama ile görüştüğüm de yatay geçiş için belirlenmiş bir süre yok ne kadar çabuk gecseniz o kadar iyi dediler
Plasticus35 yazdı:
14.05.2021 - 03:13:17
Aynı şekilde bu tus hiç istemediğim bir şehirde yök kadrosundayım. Bir alt tercihime keşke sekse dedim sekmedi. Şuan oraya benden düşük puanlı biri girdi. Yök ten sba kadrosuna geçiş için başlamadan bir şey mümkün değil anladığım kadarıyla mazeretsiz geçiş için 2 tarafında onayını sözlü almak gerek ama anabilim dalı başkanları tarafından mı oluyor bu onay ?
Hocam yökten sbaya yatay geçiş oluyor mu ki
Drseul yazdı:
23.07.2021 - 08:51:51
Merhabalar ben eğitim araştırmadan yök e geçiş yapmak istiyorum izin veren kısmına eah daki hocanın imzalaması yeterli mi
Bir de kabul eden kısmına üniversite deki hoca mı imza atacak
Eah da eğitim sorumlusu hocanin imzası yeterli, üniversiteyi bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar ben asistan olduğum üniversiteden başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyordum . Mesela benim puanım 48,9 du ama geçiş yapmak istediğim yerin son kez kapattığı puan 46-49 iki puan var . Telefonla görüştüğümde geçmek istediğim yerin yatay geçiş işlerine bakan hanımefendi son puandan dusuk olmasın puanınız aynı veya üstü olsun dedi . Son 3 sınav ortalama olması diye okumuştum . Sizce hangisi geçerli ?
Ummu_Mariam yazdı:
29.07.2021 - 10:10:01
Merhaba arkadaşlar ben asistan olduğum üniversiteden başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyordum . Mesela benim puanım 48,9 du ama geçiş yapmak istediğim yerin son kez kapattığı puan 46-49 iki puan var . Telefonla görüştüğümde geçmek istediğim yerin yatay geçiş işlerine bakan hanımefendi son puandan dusuk olmasın puanınız aynı veya üstü olsun dedi . Son 3 sınav ortalama olması diye okumuştum . Sizce hangisi geçerli ?
Eğer sizin girdiğiniz tus kadro açılmadıysa son 3 sınavın ortalaması alınıyor, sizin girdiğiniz tus kadrosu varsa, o puandan yüksek bir puana sahip olmak zorundasınız.
Yök kadrosunda asistanım, mazeretsiz yatay geçiş hakkı ile eah kadrosuna geçmek istiyorum. Fakülte dekanından imzalı onay aldım ve geçmek istediğim hastane de onay verdi. Bu dakikadan sonra üniversiteye tekrar muvaffakat için yazı yazıyorlar mı ? Yoksa yazmıyorlar mı ? Bu dakikadan sonra süreç nasıl olur, açıklık getiren olursa çok memnun olurum?
melodi12345678 yazdı:
13.01.2021 - 15:22:05
Dr.toll yazdı:
31.12.2020 - 03:12:13
O sınavda sadece sba kadrosu açılsa da fark etmiyor. O puana göre değerlendirilirsin.Hatta eğer geçişin onaylanırsa direk yök kadronla beraber geçersin.
Bundan emin misiniz? TUK’ta bununla ilgili konuştuğum kişi, girdiğim tusta geçmek istediğim yerde sadece sba kadrosu açılmasına ve puanımın sba kadrosundan yüksek olmasına rağmen son 3 tusun yök kadrosuna göre değerlendirileceğimi söyledi.
Hocam sonuç nasıl oldu sizin şimdi ? Teşekkürler
Drlgnd06 yazdı:
13.10.2021 - 09:47:24
Merhaba eahta asistanım başka bir şehirde eah a geçme düşüncem var ilk olarak kiminle konuşmam lazım imza alacağım asıl kişi idari sorumlu mu eğitim sorumlusu mu ? Bir de başhekim de aynı branştan onun imzasına da almak lazım mı
Eğitim sorumluna git, o onay verirse bashekime söyleyebilirsin. onay imzası için eğitim sorumlusu yetiyor ama bashekim alınmasın diye imza alinmasini tavsiye edenler var.

Gideceğin yerin eğitim sorumlusu ile görüş kabul için o da imzalıyor
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13