Salı , Kasım 13 2018
mecburi hizmet istifa, es durumu atamalari ve yeniden atanacaklar icin genel paylasim platformu...
Kullanıcı avatarı

Re: Re:

#4176147  gönderen dr_demirci
 05.10.2018 - 16:49:20
dranason yazdı:
03.10.2018 - 21:09:25
dr_demirci yazdı:
25.05.2016 - 10:35:50
görevden ayrıldığınız gün ceza başlar. kesin öğrenebileceğiniz yer ayrıldığınız kurum
sn demirci merhabalar, forumu sıklıkla takip ediyorum fakat aynı sıklıkla yazmıyorum o nedenle yanlış bir yere yazdı isem kusura bakmayın. merak ettiğim konu şudur. eğitim ve araştırma hastanesinde asistanlık süremin bitmesine 2 ay kala eşim bir ilçe hastanesine iç hastalıkları uzmanı olarak atandı. ben de asistanlığı bitirdim ve 83.dhy ye uzman hekim olarak gireceğim. eşimin atandığı ilde çalışmayı düşünmediğim için eş durumu isteğine başvurmadan normal kuraya girip muhtemelen farklı bir ile atanacağım. merak ettiğim konu şu ben kura sonrası atanıp farklı bir ilde göreve başladıktan sonra eşimin benim yanıma gelebilmesi için sadece doluluk oranı(A-D) mı esas alınıyor yoksa ikimizin çalıştıkları illerin gelişmişlik derecesi(1-6) de dikkate alınıyor mu? yani eş durumu gelişmişlik derecesi düşük olan ilde mi yoksa doluluk oranı düşük olan ilde mi sağlanıyor? yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
" aile birliğinin
D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır. D veya C hizmet grubunda aile birliğinin sağlanamaması
halinde; her iki eşin unvan ve branşında eşlerinin görev yaptığı ilin standardına göre doluluk oranı az olan
ilde aile birliği sağlanır. Doluluk oranlarının da eşit olması halinde; aynı hizmet bölgesinde görev yapan
eşlerden yer değiştirme talebinde bulunanın, farklı hizmet bölgelerinde görev yapan eşlerden ise üst
hizmet bölgesinde görev yapan personelin görev yeri değiştirilir."
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: istifa sonrası yeniden atama yardım

#4197325  gönderen purtelas
 26.11.2018 - 16:07:23
Merhaba ben 8 ay önce usulüne uygun istifa ettim tus çalışıyorum. Şubat 2019 tusundan hemen sonra olacak atamaya katılmak istiyorum çünkü asistanlığa başlamak sınav açıklanmasıydı vs nedeniyle çok uzayacak. Aradaki sürede para kazanmam gerek. Tekrar atamaya katılmamda bir risk var mıdır ve güvenlik soruşturması ne kadar sürer
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009